Nowości na rynku

Suszarki łazienkowe dla wrażliwych na zimno

Lato to czas remontów. Jeśli urządzasz łazienkę pomyśl o tym jak zapewnić w tym pomieszczeniu przyjemne ciepło, którego za kilka miesięcy będzie brakować. Chyba każdy z nas lubi wykąpać się czy wziąć prysznic w komfortowej temperaturze, a następnie wytrzeć się suchym i ciepłym ręcznikiem.

Suszarki łazienkowe dla wrażliwych na zimno
REKLAMA

fot. materiał prasowy

Przyjemna kąpiel i prysznic

W łazience oczekujemy temperatury wyższej niż w innych pomieszczeniach mieszkalnych. W momencie kąpieli oczekiwana temperatura pomieszczenia powinna wynosić blisko 24 st.C. Gdy zamierzasz wykąpać się w wannie lub wziąć prysznic kąpiel - może się zdarzyć, że temperatura w łazience będzie dla Ciebie stanowczo za niska.

Szczególnie dotyczy to:

- osób, które są wrażliwe na zimno
- okresów, w których temperatura powietrza na zewnątrz znacząco spada.

Suche i ciepłe ręczniki

Jednak, aby komfortowo korzystać z łazienki nie wystarczy zadbać jedynie o temperaturę powietrza. Co z tego, że będzie w niej ciepło, jeśli będziesz musiał wytrzeć się wilgotnym i chłodnym ręcznikiem. Dlatego jeśli chcesz zapewnić sobie odpowiednie warunki podczas porannej czy wieczornej toalety - wybierz rozwiązanie, które zadba również o to.

Wentylator i pełna moc

Urządzeniem, dzięki któremu podczas zimy skorzystasz z łazienki w komfortowych warunkach jest grzejnik wyposażony w:
- zintegrowany wentylator
- 3CS system, czyli technologię, która dzięki wykorzystaniu elementu grzewczego i wentylatora pozwala na jednoczesne suszenie ręczników i ogrzewanie pomieszczenia
- tryb Boost, w którym urządzenie przez pewien czas pracuje z pełną mocą (przydatny także w okresie przejściowym i latem, kiedy urządzenie wykorzystywane jest w niewielkim stopniu).

Suszarki łazienkowe Atlantic Polska wyposażone są w wentylator Ventilo, który jest prosty w obsłudze. Aby go uruchomić wystarczy, że:
- wciśniesz przycisk Boost, który znajduje się na termostacie urządzenia
- wybierzesz czas (15 min., 30 min., 1 godz. albo 2 godz.), w jakim wentylator ma wytworzyć dodatkowe ciepło.
Po wykonaniu tego zadania termostat samoczynnie wyłączy pracę wentylatora, powracając do normalnego cyklu pracy grzejnika.

Co 24 godziny

Dodatkowo możesz skorzystać z funkcji 24h, dzięki której tryb Boost załącza się automatycznie każdego dnia tygodnia, o tej samej porze. Rozwiązanie to będzie dla Ciebie przydatne, jeśli kąpiesz się rano czy wieczorem w tych samych godzinach. Nie musisz wówczas martwić się o przygotowanie łazienki i ręczników, gdyż grzejnik zrobi to sam bez twojego udziału.

Filtr powietrza

Twoja łazienka powinna być nie tylko ciepła, ale również przytulna i czysta. Dlatego wybierając grzejnik zwróć uwagę czy posiada filtr powietrza. Urządzenia marki Atlantic posiadają seryjnie montowany, siatkowy filtr powietrza. To prosty w obsłudze filtr wielokrotnego użytku. W przypadku okresowego czyszczenia nie musisz zdejmować urządzenia ze ściany.

Kilka praktycznych porad

Zanim przystąpisz do instalacji grzejnika pamiętaj o zachowaniu minimalnych odległości wewnątrz pomieszczeń. Nie montuj go:
- w pobliżu źródeł przeciągu (zakłóciłoby to prawidłowy system regulacji urządzenia)
- w odległości mniejszej niż 50 cm od takich przeszkód jak meble czy inne wyposażenie łazienki (zasłonięta suszarka to 50% straconego ciepła)
- w bezpośrednim sąsiedztwie otworów, a także urządzeń, które sterują wentylacją czy klimatyzacją
- poniżej gniazdek elektrycznych, które na stałe są pod napięciem.

Materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Suszarki łazienkowe dla wrażliwych na zimno"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.