Okiem eksperta

Meble na wymiar – na co zwrócić uwagę?

Decydując się na remont wraz z wymianą starych mebli oraz poszukując inspiracji do nowego domu lub mieszkania, stajemy zwykle przed podobnymi wyborami. Oferty sklepów meblowych są w dzisiejszych czasach niezwykle szerokie. Dostępność gotowych rozwiązań jest w wielu przypadkach zupełnie wystarczająca i spełni wiele oczekiwań. Trudno wyobrazić sobie, że jakieś rozwiązanie nie jest dostępne w regularnej sprzedaży, a jednak takie sytuacje zdarzają się często. Z pomocą przychodzą w tym wypadku producenci mebli na wymiar, którzy pomogą rozwiązać większość kłopotów związanych z ich doborem do danego pomieszczenia.

REKLAMA

fot. 123RF/PICSEL

Gdzie sprawdzą się meble na wymiar?

Meble dostosowane do wielkości pomieszczeń oraz waszej kreatywności montuje się najczęściej w kuchniach i łazienkach, niemniej nierzadko takie rozwiązanie stosuje się w przedpokojach i sypialniach, a nawet w salonie. Dla firm wykonujących meble na zamówienie nie ma właściwie ograniczeń związanych z przeznaczeniem pomieszczenia. W kuchni i łazience, zwłaszcza o niezbyt dużych rozmiarach chodzi przede wszystkim o jak najlepiej rozplanowaną przestrzeń. Meble na zamówienie dają przede wszystkim swobodę wyboru, dostosowania do naszych potrzeb, usytuowania większości komponentów zgodnie z naszymi wyobrażeniami (oczywiście w ramach rozsądku i bezpieczeństwa).

Zobacz więcej zdjęć

Decydując się na meble na wymiar, warto też swoje rozważania przedyskutować z doświadczonym projektantem, który pomoże nam zwrócić uwagę na detale, których sami często nie zauważymy oraz pokaże wiele ciekawych możliwości. Nie ma więc ograniczeń, jeśli chodzi o wykorzystanie mebli na wymiar w każdym pomieszczeniu. Warto jednak zwrócić uwagę na ceny. Meble wykonywane na zamówienie będą zwykle droższe, niż te, które możemy kupić jako gotowy zestaw. Jeśli cena i to ile kosztują meble na wymiar ma dla waszych portfeli duże znaczenie, warto rozważyć półśrodki, jakie oferują niektóre firmy, a mianowicie gotowe rozwiązania, które przy pomocy projektanta pozwolą dopasować się do zabudowy danej przestrzeni. Takiego wariantu nie da się całkowicie spersonalizować, jest to jednak rozwiązanie tańsze i często okazuje się strzałem w dziesiątkę.

Zobacz więcej zdjęć

Kuchenne i łazienkowe meble na wymiar

Jak już wspomnieliśmy meble na zamówienie do kuchni i łazienek, to nadal najczęściej wykonywane zabudowy. Wynika to przede wszystkim z faktu, iż pomieszczenia te wymagają jak najlepszej organizacji z uwagi na częstą ich eksploatację. To na co powinniście zwrócić uwagę, wybierając kuchenne meble na wymiar, to układ szafek, jakie się w niej znajdą oraz pamiętać o prawidłowym rozmieszczeniu przestrzeni jadalnej i roboczej, aby nie skomplikować sobie życia na przyszłość. Wielokrotnie wspominaliśmy już, jak ważne jest zachowanie trójkąta kuchennego, który wskazuje funkcjonalne rozmieszczenie lodówki, kuchenki oraz zlewu. Ważnym aspektem, który przemawia za rozwiązaniami wykonywanymi na wymiar, jest możliwość dostosowania mebli do ważnych aspektów, takich jak wzrost czy też posiadane niepełnosprawności.

Zobacz więcej zdjęć

Planując zabudowę, możemy więc dostosować wysokość i głębokość mebli oraz ich układ do całkowicie spersonalizowanych potrzeb. Dotyczy to nie tylko mebli kuchennych, ale wszelkich pozostałych, które służyć będą w innych pomieszczeniach. Łazienkowe meble na wymiar sprawdzą się świetnie w małych pomieszczeniach, ale nie tylko. Będą one też dobrym rozwiązaniem w przypadku łazienek ze skosami, bądź w tych, które z góry wydają się bardzo nieustawne. Coraz częściej decydujemy się też na meble na wymiar do salonu. Producenci mają w swoich ofertach bardzo ciekawe propozycje, które idealnie sprawdzają się nie tylko do małych mieszkań, w których ważnych jest każdy metr, ale też w dużych np. industrialnych wnętrza, które trudno urządzić z uwagi na nadmiar przestrzeni.

Zobacz więcej zdjęć

Ile kosztują meble na wymiar?

Cenę mebli wykonywanych na zamówienie zwykle dyktuje materiał, z jakiego zostały one wykonane, bez względu czy są to meble na wymiar do kuchni, do łazienki, salonu czy innego pomieszczenia. Wysokość kosztów może też determinować popularność rynkowa danego producenta, warto więc poprosić o wyceny w różnych miejscach i porównać to, co nam zaproponowano. Wybierając materiały, pamiętajcie, że zwłaszcza w kuchni i łazience to właśnie jakość będzie determinowała użyteczność w ciągu kolejnych lat. Wszelkie oszczędności na jakości prędzej czy później staną się widoczne i zaczną wpływać na przyjemność użytkowania mebli oraz ich estetykę.

Zobacz więcej zdjęć

Nie ma na rynku cennika, który mógłby być jednoznacznym wyznacznikiem, ponieważ wszystkie rozwiązania wyceniane są bardzo indywidualnie. Poszukując idealnych mebli na wymiar dla siebie i rodziny warto poświęcić czas i sprawdzić przynajmniej kilka propozycji. Wyższa cena początkowa w stosunku do gotowych rozwiązań nie zawsze powinna być dla Was czynnikiem determinującym. Najczęściej bywa tak, że wyższe koszty zwracają się w satysfakcji z użytkowania mebli przez kolejne lata, warto więc meble na zamówienie rozważyć.

Opracowanie: RynekPierwotny.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (2)

zofia09

Ja mam meble na wymiar od firmy Flaming we Wrocławiu https://www.meble-flaming.pl/ i jestem bardzo zadowolona. Wszystko zamontowane prawnie i idealnie dopasowane do moich oczekiwań. Zdecydowanie warto inwestować w meble na wymiar, trzeba jedynie zwrócić uwagę na odpowiedniego producenta!

janmatejko

Ja mam meble na wymiar od firmy EM-Meble z Radomska i ich wybór okazał się być strzałem w dziesiątkę.

REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Meble na wymiar – na co zwrócić uwagę?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.