Porady domowe
Mądrości ludowe głoszą, że dom, w którym pojawiają się pająki to dom szczęśliwy, a zabijanie ich może ściągnąć na nas pecha.
Czytaj artykułOdnawiając stare meble dajemy im „drugie życie”. Jest to niepowtarzalna szansa na zmianę całego wnętrza. Renowując stary stół czy komodę możemy nadać pomieszczeniu nowego charakteru. Zanim kupisz nowe meble zastanów się, czy najpierw nie wykorzystać tych, które już masz.
Czytaj artykułJak robić pranie? Chyba każdy zna odpowiedź na to pytanie. Do pralki ładujemy brudy, dosypujemy proszku, czasem też dolewamy płynu do płukania, później wybieramy odpowiedni program, i gotowe. Nie jest to przesadnie skomplikowana czynność, jednak dzięki kilku trikom można ją jeszcze bardziej ułatwić.
Czytaj artykułJak prawidłowo wykonać silikonowanie? Jak uszczelniać urządzenia sanitarne i kuchenne, by nie zbierała się w nich woda i nie rozwijał grzyb? Czy silikon należy wygładzać palcem? Oto najczęściej popełniane błędy podczas uszczelniania spoin.
Czytaj artykułNasze domy powinny być trwałe i bezpieczne, a co za tym idzie – dobre, a przynajmniej obojętne dla zdrowia. Tego nie można jednak powiedzieć o wszystkich materiałach budowlanych dopuszczonych do powszechnego użytku. Niektóre z nich, mimo spełniania norm i przejścia odpowiednich testów, wydzielają substancje, które mogą wpływać na nasze samopoczucie.
Czytaj artykułProdukcja energii elektrycznej przy wykorzystywaniu naturalnych źródeł energii jest coraz popularniejszym zjawiskiem. Baterie fotowoltaiczne są jednym ze sposobów na przekształcanie naturalnego źródła energii w prąd. Warto dowiedzieć się, jakie są rodzaje ogniw fotowoltaicznych, a także jak prezentuje się opłacalność tejże instalacji.
Czytaj artykułSpośród owoców strefy umiarkowanej, winogrona wyróżniają się wysoką zawartością cukrów, co sprawia, że są nie tylko smaczne, ale i posilne. Winogrona stanowią smaczną ozdobę deserów, nadają się na soki, galaretki, powidła, jako dodatek do słodkich wypieków oraz do dań mięsnych i serowych. Warto, by przetwory z winogron trafiły na zimę do domowych spiżarni.
Czytaj artykuł1 lipca 2019 rozporządzeniem Ministra Środowiska zmieniły się regulacje dotyczące segregacji śmieci. Do pojemników na papier, metale i tworzywa sztuczne, szkło oraz odpady mieszane dołącza kolejny: na odpadki bio. Jest on już znany mieszkańcom domów jednorodzinnych, którzy wcześniej mogli składować w nim opady zielone – trawę, liście i inne odpadki z ogrodu. Nie był to kubeł obowiązkowy — gminy zapewniały bezpłatny odbiór takich odpadów, tym, którzy zgłosili taką potrzebę.
Czytaj artykułCzasami silikon przestaje być szczelny – wówczas może pęknąć i stracić swoją przyczepność do płytek ceramicznych albo kabiny prysznicowej. Nie ma innej rady – trzeba będzie go niezwłocznie usunąć i położyć nową warstwę, aby zabezpieczyć daną powierzchnię przed działaniem wilgoci.
Czytaj artykułZabrudziłeś laptop i przestał poprawnie funkcjonować? Nie ma powodów do zmartwień! Czyszczenie laptopa nie należy do najtrudniejszych czynności, ponieważ oczyścić z kurzu możesz go samodzielnie. Regularne czyszczenie notebooka jest bardzo ważne, jeżeli ma on pracować zgodnie z przeznaczeniem. Jak to zrobić? Podpowiadamy!
Czytaj artykułKuchenkę mikrofalową znajdziemy w większości polskich kuchni. Uwielbiamy jej używać ze względu na oszczędność czasu. Czy jednak potrafimy o nią odpowiednio dbać? Przeczytaj i przekonaj się, czy wiesz, jak powinno się skutecznie czyścić mikrofalówkę.
Czytaj artykułDomowe sposoby okazują się bardzo skuteczne w walce z uciążliwymi pasożytami, są bezpieczne i sprawdzone, nie dają też efektów ubocznych, dlatego mogą być dobrym uzupełnieniem terapii wszawicy.
Czytaj artykułCzysty dom to nie tylko umyte okna, pozmywane naczynia czy odkurzone dywany. Szkodliwe bakterie i zarazki, niewidzialne dla oczu, czają się tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy. Na szczęście na ratunek przychodzi nam … pralka. Możemy odświeżyć w niej nie tylko ubrania, ręczniki czy pościel.
Czytaj artykułArtykuły gospodarstwa domowego psują się z rozmaitych powodów. Czasem winny jest przypadek, czasem wiek sprzętu i zaprogramowane usterki. Niezależnie od tych czynników, do psucia się lodówek i pralek bardzo często sami przykładamy rękę.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 131
- Następna