Porady domowe
Plamy z żywicy pojawiają się bardzo łatwo. Wystarczy chwila nieuwagi, by na ubraniach lub włosach pojawiła się brązowa, niewielka plamka, której usunięcie jest bardzo kłopotliwe. Na szczęście jest na nie kilka naprawdę skutecznych sposobów. Dowiedz się, jak usunąć plamy z żywicy z różnych miejsc i materiałów.
Czytaj artykułSkoro wiosenne porządki, to i mycie okien. Jak o nie zadbać i czyścić je tak, by nie zostawały na nich smugi? Oto lista błędów, jakich warto się wystrzegać!
Czytaj artykułGąbki do mycia naczyń to siedlisko chorobotwórczych bakterii. Jak często je wymieniać, czy można je odkażać w occie albo mikrofalówce, czym je zastąpić?
Czytaj artykułŻel antybakteryjny to obecnie jedne z najbardziej pożądanych produktów na rynku. W mediach społecznościowych nie brakuje zdjęć dowodzących, że brakuje go na półkach wielu polskich sklepów. Jak przygotować w domu skuteczny preparat antybakteryjny? Jak zrobić domowe środki dezynfekujące? Żel antybakteryjny do rąk.
Czytaj artykułZima to czas, kiedy raczej nie planuje się większych prac remontowych. Sezon na nie startuje najczęściej z początkiem wiosny. Jest to zdecydowanie wygodniejsze, ponieważ w zimniejszym okresie niektóre prace są cięższe do wykonania. Jednak każda pora ma swoje plusy i minusy. Tak naprawdę nie ma większych przeciwskazań, aby remont wykonywać także zimą, szczególnie jeśli mówimy o pomieszczeniach wewnętrznych. Sprawdźcie, jakie prace można spokojnie wtedy przeprowadzać.
Czytaj artykułPanele i podłogi drewniane to najpopularniejsze rozwiązania w mieszkaniach, domach. Często stanowią dopełnienie całej aranżacji, dlatego ich wybór jest tak ważny podczas urządzania wnętrz.
Czytaj artykułWiele produktów, które wykorzystujesz w domu, idealnie nadaje się także do użyźniania kwiatów doniczkowych. Należą do nich m.in. fusy z kawy i herbaty (zawierają potas i spulchniają glebę), niesolona woda po ugotowanych ziemiankach czy chociażby popiół z papierosów (idealnie odkwasza i odstrasza mszyce).
Czytaj artykułMuchy, pająki, rybiki, mole to nie jedyne zwierzęta, jakie mogą osiedlić się w naszych domach. Zimą, ciepłe i wilgotne warunki panujące w większości domostw przyciągają również mniej znane szkodniki: skulice pospolite, stonogi murowe i prosionki szorstkie. Jak się ich pozbyć?
Czytaj artykułKawa posiada szereg nietypowych zastosowań. Dobrze sprawdza się jako nawóz, potrafi również odstraszać komary. Jak się okazuje, wieloma wszechstronnymi zastosowaniami odznaczają się także filtry, niezbędne do przygotowania kofeinowego napoju w ekspresie. Masz w domu cały ich zapas? Sprawdź, kiedy mogą się przydać.
Czytaj artykułRozpoczął się sezon grzewczy, a wraz z nim dylemat: jak utrzymać w mieszkaniu przyjemną temperaturę, ale jednocześnie nie wydać majątku na rachunki? Oszczędzanie ciepła zacznijmy od odpowiedniego przygotowania grzejników na zimę!
Czytaj artykułJak prawidłowo wykonać silikonowanie? Jak uszczelniać urządzenia sanitarne i kuchenne, by nie zbierała się w nich woda i nie rozwijał grzyb? Czy silikon należy wygładzać palcem? Oto najczęściej popełniane błędy podczas uszczelniania spoin.
Czytaj artykułNasze domy powinny być trwałe i bezpieczne, a co za tym idzie – dobre, a przynajmniej obojętne dla zdrowia. Tego nie można jednak powiedzieć o wszystkich materiałach budowlanych dopuszczonych do powszechnego użytku. Niektóre z nich, mimo spełniania norm i przejścia odpowiednich testów, wydzielają substancje, które mogą wpływać na nasze samopoczucie.
Czytaj artykułCzysty dom to nie tylko umyte okna, pozmywane naczynia czy odkurzone dywany. Szkodliwe bakterie i zarazki, niewidzialne dla oczu, czają się tam, gdzie najmniej się tego spodziewamy. Na szczęście na ratunek przychodzi nam … pralka. Możemy odświeżyć w niej nie tylko ubrania, ręczniki czy pościel.
Czytaj artykułArtykuły gospodarstwa domowego psują się z rozmaitych powodów. Czasem winny jest przypadek, czasem wiek sprzętu i zaprogramowane usterki. Niezależnie od tych czynników, do psucia się lodówek i pralek bardzo często sami przykładamy rękę.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 95
- Następna