Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

O porzeczki musimy zadbać także po zakończeniu owocowania, co zapewni nam dobre plony w przyszłym roku. Odpowiednia pielęgnacja krzaków obejmuje m.in. przycinanie, ochronę przed chorobami, a także nawożenie. Aby porzeczki zdrowo rosły i obficie owocowały, należy im dostarczyć niezbędnych składników odżywczych. W tym celu doskonale sprawdzi się produkt, który zwykle ląduje w koszu na śmieci. A szkoda, gdyż zawiera cenne minerały, które sprawią, że uzyskamy jeszcze więcej smacznych i dorodnych owoców.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Klon japoński to roślina, która od lat zdobywa serca ogrodników na całym świecie. Jego delikatne liście i spektakularne kolory jesienią sprawiają, że staje się on prawdziwą ozdobą każdego ogrodu. Aby jednak cieszyć się pięknem klonu japońskiego przez długie lata, warto poznać jego wymagania i zasady odpowiedniego nawożenia. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że nasze drzewko będzie jesienią zachwycało różnymi odcieniami czerwieni.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Szukasz zimozielonej krzewinki, która będzie zdobić twój ogród przez cały sezon? Świetnie sprawdzi się modrzewnica pospolita zachwycająca nie tylko efektownym pokrojem i obfitym kwitnieniem, ale również prostotą pielęgnacji. To całkowicie mrozoodporna roślina, która doda uroku przydomowym wrzosowiskom. Gdzie sadzić modrzewnicę pospolitą? Na co zwrócić uwagę podczas jej uprawy? Podpowiadamy w artykule.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Begonie przez długie miesiące zdobią nasze balkony i tarasy kolorowymi kwiatami. Choć ich uprawa nie jest trudna, nieświadomie możemy popełnić błąd, przez który rośliny zaczną więdnąć. Dlaczego begonie marnieją i słabo kwitną? Jak przywrócić je do życia i pobudzić do zawiązywania pąków? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Nawłoć występuje pospolicie w całej Polsce. Porasta łąki, skraje lasów czy nieużytki, dlatego jest często uważana za chwast. Tymczasem okazuje się, że ma szerokie spektrum właściwości, które można wykorzystać na wiele sposobów. Nawłoć jest wykorzystywana nie tylko w leczeniu wielu schorzeń, ale również w ogrodnictwie. Wzmacnia rośliny, a także chroni przed szkodnikami, dzięki czemu stanowi konkurencję dla pokrzywy. Przygotuj gnojówkę lub oprysk z nawłoci, a twoje uprawy będą zdrowe.  

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Czaruje swoimi pięknymi, różowymi kwiatami, a jej wspaniały zapach zwabia do ogrodu owady zapylające. Trojeść amerykańska jest niezwykle ozdobna i miododajna, ale jej uprawa jest zakazana w naszych ogrodach. Grożą za nią srogie kary, dlatego lepiej nie narażać się na przykre konsekwencje. Dlaczego trojeść amerykańska jest rośliną zakazaną? Wyjaśniamy.      

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Tegoroczna uprawa ogórków nie należy do udanych. Niestety, skrajne warunki pogodowe, susza i choroby, mające ogromny wpływ na ich plonowanie, spowodowały duże straty. Utrzymać przydomową plantację do połowy lata udało się tylko nielicznym. Jeśli należysz do grona szczęśliwców, sprawdź, jak powinno wyglądać nawożenie ogórków w sierpniu. Czym je zasilić, aby zbiory były większe? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Uprawa papryki w ogrodzie nie należy do trudnych – wystarczy trochę zaangażowania i odpowiedniej wiedzy, aby cieszyć się bogatymi i smacznymi plonami. Niestety nie jest pozbawiona problemów. Czasem się zdarza, że liście krzaków żółkną i więdną, co może świadczyć o tym, że papryka została zaatakowana przez groźną chorobę, jaką jest fuzarioza. Walkę z nią musimy rozpocząć jak najszybciej, gdyż jest w stanie w krótkim czasie zniszczyć całe uprawy. Poznaj naturalne sposoby na fuzariozę papryki oraz sprawdź, jak zapobiec jej wystąpieniu.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Gęsty i zdrowy żywopłot to cel wielu właścicieli ogrodów, którzy chcą stworzyć zieloną barierę zapewniającą prywatność i estetykę przestrzeni. Ligustr zimozielony jest popularnym wyborem ze względu na swoją zdolność do tworzenia bujnych i trwałych osłon. Przedstawiamy, jak prawidłowo sadzić i pielęgnować ligustr, aby cieszyć się jego bujnym wzrostem i pięknym wyglądem przez cały rok.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Nieszpułka zwyczajna to drzewo lub krzew dający sporej wielkości owoce, które niegdyś stanowiły prawdziwy przysmak. Później przez lata roślina ta była zapomniana i niedoceniana, dziś znów zaczyna cieszyć się zainteresowaniem. Jak uprawiać nieszpułkę zwyczajną? W jaki sposób wykorzystać jej owoce? Wyjaśniamy w artykule.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wielu z nas ma w ogrodzie jabłonki, dzięki czemu co roku możemy cieszyć się własnymi zbiorami. Często jednak obserwujemy, że nie wszystkie owoce utrzymują się na drzewie tak długo, aby dojrzeć na gałęziach i doczekać się zerwania we właściwym momencie. Co zrobić z opadłymi jabłkami i czy zakwaszają one glebę? Sprawdź, jak przygotować z nich naturalny nawóz.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Rudbekie na dobre zagościły w naszych ogrodach. Są dostępne w wielu gatunkach i odmianach, a ich kwitnienie trwa zazwyczaj do późnej jesieni. Dziś przyjrzyjmy się bliżej rudbekii nagiej. Jej kwiaty wyglądają jak złociste kule i czarują swoim pięknem aż do przymrozków. Zaletą rudbekii nagiej jest również to, że jest niewymagająca i łatwa w uprawie. Jeśli jednak spełnimy jej podstawowe wymagania, odwdzięczy nam się okazałym wyglądem cieszącym oko przez długi czas. Sprawdź, jak wygląda uprawa rudbekii nagiej.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Marchewkę można spotkać w prawie każdym ogrodzie warzywnym. Jest nie tylko smaczna, ale również bardzo zdrowa – zawiera m.in. beta-karoten, który poprawia kondycję wzroku. Czasem można jednak zauważyć, że marchew staje się zielona od góry, choć znajduje się jeszcze w ziemi. Zjawisko to może mieć różne przyczyny. Czy takie korzenie można jeść? Co zrobić, żeby marchew nie zieleniała? Przyda się patent doświadczonych ogrodników.    

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Jabłonie każdego roku wydadzą piękne, dorodne owoce, jeśli zapewnimy im odpowiednią pielęgnację. Główny termin ich przycinania przypada zimą, jednak konieczne jest także dodatkowe cięcie, które wykonujemy latem. To właśnie wtedy pozbywamy się wilków, czyli pędów, które rosną w górę i nadmiernie zagęszczają koronę drzewa. Jak przycinać jabłonie latem, aby zawsze móc cieszyć się dużymi zbiorami? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.