Porady ogrodnicze

Świąteczne dekoracje z roślinami w różowym kolorze

Dzisiejszy odcinek będzie o bożonarodzeniowej kompozycji roślinnej, która może być pomysłem ozdoby pokoju dla dziewczynki. To także odcinek dla wszystkich, którzy lubią kolor różowy. Zapraszam!

Świąteczne dekoracje z roślinami w różowym kolorze
REKLAMA

Fot. Ogrod_Na_Co_Dzien

Różowy kolor często kojarz nam się z zabawkami, ubraniami i dekoracjami, jakie dedykowane są dziewczynkom. I właśnie w tonacji różowo, biało zielonej będą dzisiejsze kompozycje świątecznych roślinnych kompozycji. Pojawią się w nich takie rośliny jak: gwiazdy betlejemskie o przykwiatkach w kolorze jasno i ciemnoróżowym, niewielkie kalanchoe o kwiatach różowych i białych, niewielki skrzydłokwiat, który też kwitnie, ciemnozielony cyprysik Lawsona i bardzo mała sadzonka draceny wonnej o ciemnozielonych liściach.

Dość duży okaz gwiazdy betlejemskiej w jasnoróżowym kolorze sam w sobie jest już przepiękną dekoracją. W jej przypadku warto jedynie zadbać o dodatki. Ja np. umieszczę tę roślinę w szklanym naczyniu, które dodatkowo wypełnię białym sizalem i piórkami, które nadarzą lekkości i puszystości. Do nich w naczyniu dołączy ledowy łańcuch z delikatnymi światełkami. Może to być zatem nie tylko bożonarodzeniowa dekoracja, ale także swoista wieczorna lampka. Dodatkowym akcentem może być tu białe serce z wikliny z kilkoma zielonymi iglastymi gałązkami i różową wstążką. Taką gwiazdę betlejemską podlewamy delikatnie i uważnie, dość często, ale niewielką ilością wody.

Autor: Ogrod_Na_Co_Dzien

Kolejna kompozycja będzie już zestawieniem trzech gatunków roślin. Tutaj świątecznym akcentem roślinnym będzie również gwiazda betlejemska, ale w ciemniejszym odcieniu różu i znacznie mniejsza. Jej towarzystwem będzie kwitnący skrzydłokwiat. Roślina ta, podobnie jak gwiazda betlejemska ma ozdobny przykwiatek w postaci białego liścia, okalający żółty lub zielony kwiatostan. Dopełnieniem będzie niewielka sadzonka kalanchoe o delikatnych kwiatach również w kolorze białym. Wszystkie te rośliny tymczasowo przesadzę do jednej doniczki. Podczas podlewania będę strumień wody zawsze kierować pod gwiazdę betlejemską i skrzydłokwiat, ponieważ kalanchoe nie potrzebuje wiele wilgoci. Po świętach kompozycję tę mogę rozsadzić i rośliny dalej pielęgnować już oddzielnie.


Autor: Ogrod_Na_Co_Dzien

Taką kompozycję możemy np. postawić na podstawku i owinąć brązową jutą lub innym materiałem, u mnie np. w kolorze białym. Dekoracyjnym akcentem może być np. wstążka i biała drewniana choinka na patyku. Obok może stanąć bałwanek.

Trzecia dzisiejsza propozycja to podobna kompozycja trzech roślin, jednak tutaj bożonarodzeniowym akcentem będzie minichoineczka w postaci cyprysika Lawsona. Rośliny tego gatunku w różnych odmianach i różnych rozmiarach dostępne są o tej porze niemal w każdym sklepie ogrodniczym i kwiaciarni. Po świętach może być ono przesadzone do doniczki, którą potem wyniesiemy na balkon lub do ogrodu, bo jest to roślina wieloletnia. Różową barwę wniesie do tego roślinnej dekoracji kalanchoe blossfeldiana. Ją także będę raczej omijała w czasie podlewania. Uzupełnieniem całości będzie dracena wonna o pięknie błyszczących, soczyście zielonych liściach. Generalnie wszystkie te gatunki nie wymagają częstego podlewania. Ważne, żeby jedynie nie doprowadzić do całkowitego przesuszenia brył korzeniowych. Po świętach na pewno rośliny te rozsadzę i pozostaną ze mną na dłużej.


Autor: Ogrod_Na_Co_Dzien

W związku z tym, że użyty przeze mnie koszyk jest już bardzo dekoracyjny, nie potrzeba nic więcej. Wypełnię tylko wolne miejsca gałązkami żywotnika. Między rośliny trafi jeszcze biały domek na patyku i różowo – białe, delikatne, bożonarodzeniowe inspiracje gotowe.

Izabela Schick
Ogród na co dzień

Reklama

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Świąteczne dekoracje z roślinami w różowym kolorze"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.