Rośliny domowe

Rośliny domowe

Domowa paprotka pomimo tego, że nie kwitnie i tak ma w sobie dużo uroku. Jej bujne liście oczyszczają powietrze z toksyn i dostarczają do niego wiele tlenu oraz wilgoci. Oto kilka cennych rad, jak odpowiednio dbać o te kwiaty i jak sprawić, żeby mogły nam towarzyszyć przez wiele lat.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Zieleń pokojowa nie tylko dekoruje wnętrza, ale w rzeczywisty sposób wpływa na zdrowie domowników. Wiele gatunków, poza polepszaniem samopoczucia, uspokajaniem i zwiększeniem koncentracji, dodatkowo oczyszcza powietrze ze szkodliwych związków, które unoszą się w mieszkaniu.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Tak popularne w polskich domach fikusy, znane są również jako "figowce" lub "beniaminki". Są to jedne z najczęściej hodowanych roślin doniczkowych. Spotykamy je w domach rodzinnych, szkołach, biurach. Swą popularność zawdzięczają nie tylko bardzo ładnemu wyglądowi (błyszczące listki), ale również łatwości w uprawie i bardzo szybkiemu wzrostowi.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Wspaniałą dekorację naszych mieszkań stanowią rośliny doniczkowe. Ich piękno potęgują odpowiednio dobrane donice i kosze. To bardzo istotny element, ponieważ nawet najsprawniej wypielęgnowany kwiat, nie odda w pełni swojego uroku jeżeli będzie rósł w starej i zaniedbanej donicy. Jednak, żeby roślina mogła cieszyć nasze oko musi być również w pełni zdrowa. Niestety kwiaty domowe również chorują.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Które rośliny są niebezpieczne lub trujące, a które nie? Jakie tak naprawdę zagrożenie niesie ze sobą trzymanie takich ich w domu i jak je rozpoznać? Zobacz i przekonaj się, jak uprawiać kwiaty, jednocześnie dbając o bezpieczeństwo i komfort twojej rodziny.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Marzysz o pięknych kwiatach doniczkowych, ale nie masz czasu na ich pielęgnację i podlewanie? Poznaj mało wymagające gatunki roślin, które przetrwają w trudnych warunkach. Bez częstego podlewania, przesadzania i światła.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Nie wszystkie rośliny są bezpieczne dla dzieci – mogą być trujące, albo uczulać. Wybierając kwiaty do pokoju naszych milusińskich powinniśmy się kierować nie tylko wiekiem, ale i temperamentem dzieci. Wspólne hodowanie roślin może dać wiele radości, rozwijać wyobraźnię i być wstępem do przejmowania obowiązków domowych.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Storczyki to jedne z najbardziej eleganckich roślin doniczkowych na świecie, ale jak na "damę" przystało, są również bardzo wybredne. Być może i wy mieliście problemy z uprawą tych specyficznych roślin. Nie zniechęcajcie się jednak! Wybraliśmy osiem największych błędów, jakie popełniają hodowcy storczyków. Koniecznie sprawdźcie, czy nie popełniliście któregoś z nich!

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Zmysł węchu najszybciej przenosi do mózgu bodźce zewnętrzne. Terapia zapachem jest znana i stosowana od dawna. Naturalne olejki eteryczne zawarte w kwiatach fizycznie i psychicznie wzmacniają odporność naszego organizmu. Poza tym poprawiają samopoczucie, działają uspakajająco i relaksująco. Otaczając się pachnącymi roślinami fundujemy sobie darmową aromaterapię. Wybraliśmy dla Was 7 odmian roślin, które pachną jak prawdziwe, ekskluzywne perfumy.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Rozwój cywilizacji powoduje coraz większe zanieczyszczenie środowiska. Często nie zdajemy sobie sprawy jak bardzo „nieświeżym” powietrzem oddychamy. Szczególnie w większych miastach ilość toksyn pojawiających się w powietrzu niekorzystnie wpływa na nasze zdrowie. Zanieczyszczenia są przyczyną wielu chorób i dolegliwości, jak np. bóle głowy, uczulenia i zatrucia.

Czytaj artykuł 
Rośliny domowe

Kwiat nazywany gwiazdą betlejemską przybył do nas aż z Ameryki. Nie jest to żadna gwiazda z Betlejem i nie ma w rzeczywistości nic wspólnego z chrześcijaństwem. Pochodzi z Meksyku, gdzie była kojarzona z okrucieństwem i przelewem krwi. Mimo tak niewdzięcznej historii dla wielu z nas jest nieodłącznym symbolem Bożego Narodzenia.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Rośliny domowe

Słodki smak, apetyczny zapach i piękny wygląd. Wszystko to mają w sobie cytrusy, które kojarzą nam się ze słonecznym latem, ale również pozwalają przetrwać zimę bez przeziębień. Jak wyhodować je na parapecie?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.