Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Artykuł sponsorowany

Basen ogrodowy - pomysł na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem

Dla dzieci czas wakacji to beztroska laba bez szkolnych obowiązków, a dla rodziców pole do kreatywnych popisów w kwestii wymyślania zajęć swoim pociechom. W końcu nawet leniuchowanie może się znudzić i dzieci potrzebują różnych atrakcji, dzięki którym wolny czas będzie dla nich ciekawy. Z pomocą może przyjść basen ogrodowy, dzięki któremu możemy szybko ochłodzić się w upalne dni i zapewnić świetną zabawę dla wszystkich członków rodziny. 

Basen ogrodowy - pomysł na aktywne spędzanie czasu z dzieckiem
Basen ogrodowy to niesamowita frajda dla dzieci, jak i dorosłych / materiały promocyjne

Jaki basen ogrodowy wybrać? 

Najczęściej spotykane są baseny ogrodowe dmuchane, rozporowe lub stelażowe. Ich średnica, głębokość oraz sposób napełniania wody różni się od modelu, ale jest ich tak dużo, że spokojnie każdy znajdzie produkt dostosowany do swoich potrzeb i wielkości podwórka. Jeśli masz dużą działkę, warto postawić na basen ogrodowy stelażowy ze średnicą 4 metrów, w którym bez problemu pomieszczą się dorośli. Taki model będzie też bardziej odporny i stabilny, ale wymaga większej uwagi podczas konserwacji, ponieważ na metalowym stelażu może pojawić się rdza. W przypadku mniejszych ogrodów warto wybrać basen rozporowy lub dmuchany, który zajmie niedużą ilość miejsca, a nadal będzie wystarczający dla 2-3 osób.  

Pamiętajmy, by podczas ustawiania basenu podłożyć pod niego specjalną matę / materiały promocyjne

Basen ogrodowy – idealna zabawa dla dzieci 

Baseny ogrodowe nie muszą być zwykłe! Na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań idealnych dla dzieci, np. baseny dmuchane w kształcie smoka ze zjeżdżalnią. Taka zabawka to ogromna frajda dla każdego dziecka, a wzbogacona o dodatkowe akcesoria takie jak piłki czy fontanny wodne, gwarantuje świetną zabawę przez długi czas.  

Zadbany basen ogrodowy 

Basen ogrodowy to nie tylko przyjemności, ale też obowiązki. Odpowiednie użytkowanie produktu sprawi, że posłuży on na długie lata i będzie stanowił stały punkt programu wakacyjnych atrakcji. Należy systematycznie dolewać świeżą wodę do basenu, minimum raz w tygodniu. Pamiętajmy, by podczas ustawiania basenu podłożyć pod niego specjalną matę. W ten sposób ochronimy trawę, która pod ciężarem może szybko zgnić i ulec zniszczeniu. Równie ważnym jest przykrycie basenu specjalną płachtą, dzięki czemu nie narazimy wody na niepotrzebne zabrudzenie przez kurz, pyłki czy insekty. Często takie płachty czy pokrywy znajdują się od razu w zestawie jako dodatkowe akcesorium. Dbanie o basen ogrodowy może być wykonywane wspólnie z dziećmi i stanowić część zabawy, a także pouczać najmłodszych o koniecznych obowiązkach przydomowych. Na czas zimy najlepiej spuścić wodę z basenu, a przed kolejnym sezonem przeczyścić go z użyciem odkurzacza basenowego lub ręcznie.  

Basen ogrodowy a mieszkanie w bloku 

Nie trzeba posiadać domu z działką, by korzystać z basenu ogrodowego. Wiele rodzin mieszkających w blokach posiada ogródki działkowe lub dziadków, którzy mają domy pod miastem lub na wsi. W takim wypadku zakup basenu ogrodowego również będzie świetną inwestycją, która posłuży wspólnej zabawie na lata. Taki zakup można trzymać u dziadków bądź ogródku działkowym i cieszyć się nim podczas wspólnych wypadów w te miejsca.  

Basen ogrodowy dla całej rodziny 

Basen ogrodowy to niesamowita frajda zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Posiadając taki produkt na swoim podwórku, zapewnimy pociechom ogrom zabawy, a nasza posesja stanie się punktem spotkań i rozrywki również dla znajomych czy sąsiadów. Chłodna woda w upalne dni to ukojenie i relaks dla starszych i młodszych, dlatego warto rozważyć ten sposób aktywności i zdecydować się na zakup basenu ogrodowego. 

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.