Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Art. Spons.

Baterie prysznicowe – jak wybrać, by nie żałować?

Wiele osób jest przekonanych o tym, że armatura prysznicowa nie jest na tyle ważna, by już na początku projektowania łazienki ją wybierać. Nic bardziej mylnego! Straci ten, dla kogo baterie prysznicowe stanowią jedynie najmniej istotne elementy dobrze zaprojektowanego wnętrza łazienki i kabiny prysznicowej. A przecież każda bateria jest unikalna! Co więcej – zdarzają się inne sposoby montażu przy konkretnych modelach. Jak więc wybrać baterię do prysznica, by był piękny, funkcjonalny i sprawny?

Baterie prysznicowe – jak wybrać, by nie żałować?

Fot. Są powody, dla których baterie prysznicowe powinny być wybierane od początku projektowania łazienka / materiały promocyjne

Baterie prysznicowe dobrze dopasowane?

Gdy wybrana już zostanie kabina, płytki, dodatki i detale, należy zabrać się za wybór armatury do prysznica, prawda? Nieprawda! Ten, kto zostawia wybór armatury na ostatnią chwilę, może się zdziwić, kiedy baterie prysznicowe dostępne aktualnie na rynku, nie będą zbytnio pasować do pozostałej części łazienki – chyba że wybierze się do sklepu Łazienka Rea, gdzie wybór jest zdecydowanie większy i bardziej różnorodny! Tak czy inaczej – nie warto zostawiać wyboru baterii do prysznica na sam koniec wszystkich przygotowań do urządzania kabiny prysznicowej i łazienki.

Armatura prysznicowa, poza wszystkimi aspektami funkcjonalnymi, powinna także harmonizować z przestrzenią, w której się znajdzie. Chodzi o estetykę. Wybrana na ostatnią chwilę stanie się przykrym zgrzytem estetycznym. Łazienka i kabina prysznicowa tworzona w stylu glamour, a więc jasnym świetlistym, pełnym złocistych refleksów i wielu eleganckich dodatków wygląda przepięknie.

Czy jednak zwykła bateria prysznicowa w kolorze stali inox będzie odpowiednim wyborem do tak wystylizowanej łazienki? Oczywiście: nie! Wydawać by się mogło, że nie są to istotne rzeczy, ale za każdym razem przy braniu prysznica ten mały, pozornie nic nieznaczący detal będzie o sobie przypominał! Jaki więc rodzaj armatury prysznicowej wybierać i kiedy zaczynać poszukiwania w sklepach?

Baterie prysznicowe i ich odmiany

Fot. Armatura prysznicowa powinna harmonizować z przestrzenią / materiały promocyjne

Baterie prysznicowe dzielą się przede wszystkim ze względu na sposób montowania. Wyróżnić należy dwa główne i występując najczęściej: baterie prysznicowe natynkowe/naścienne oraz tak zwane baterie podtynkowe. Obydwa rodzaje wymagają wykonania określonych czynności podczas montażu, dlatego tak ważne jest wybieranie baterii już na początku projektowania łazienki.

Bateria montowana do ściany jest znanym od dziesięcioleci sposobem montażu armatury prysznicowej. Instalacja odbywa się poprzez przyłączenie armatury do rur biegnących tuż pod ścianą. Do zalet tego rozwiązania należy prostota montażu, łatwość serwisowania, mniejsze koszta instalacyjne, jak i sprzętowe, ale także – niestety – mniej atrakcyjny wygląd od baterii montowanej sposobem podtynkowym.

Baterie prysznicowe podtynkowe pozwalają na nieco większą swobodę w kwestii doprowadzania wody. Nie potrzebują bezpośredniego dostępu do ściany, z którą znajdują się rury, gdyż woda doprowadzana jest rurami przez bruzdy w ścianie. Dzięki temu posadowienie całej baterii przebiega nie tylko w standardowych, ale bardziej niecodziennych miejscach. Zewnętrzna strona takiego rozwiązania prezentuje się bardzo estetycznie, gdyż widoczna jest wyłącznie wylewka, tak zwana maskownica oraz dźwignia. Wady? Niestety cena takiego rozwiązania pozostaje wyższa od baterii naściennych, a sam montaż musi odbywać się wtedy, gdy układana jest ceramika w łazience, już na samym początku.

To są powody, dla których baterie prysznicowe powinny być wybierane od początku projektowania łazienki. Wtedy użytkownicy łazienki i prysznica będą pewni, że wszystkie elementy zostały wybrane właściwie. To sposób na piękne, funkcjonalne i bezawaryjne baterie prysznicowe, jak i całe wnętrze łazienki!

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.