Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Artykuł sponsorowany

Kto powinien spać na materacach lateksowych?

Wygodny, spokojny, skuteczny sen – czy to możliwe z materacami lateksowymi? Jak najbardziej!

Kto powinien spać na materacach lateksowych?

Fot.Materiał promocyjny

Jaką rolę gra dobór materaca w dbaniu o zdrowy sen?

W naszym codziennym życiu zwracamy uwagę na wiele różnych kwestii, jednak u ich podstaw zawsze leży zdrowie, szczęście oraz samorozwój. Te aspekty naszego funkcjonowania z kolei w znacznym stopniu zależą od odpowiedniego snu. To bardzo niezwykły, choć powszechny proces, który ma wpływ na praktycznie wszystkie czynności naszego organizmu.

Sen ma bezpośredni wpływ na nasze samopoczucie; odpowiada między innymi za szybkość regeneracji naszych mięśni po treningu. To jednak dopiero początek – jego rola w naszym życiu jest znacznie szersza. Jak już wspominaliśmy, nasz nocny wypoczynek jest bezpośrednio związany z pracą innych układów naszego ciała. Co ciekawe, znana jest między innymi jego rola w zapobieganiu schorzeniom natury kardiologicznej. Dodatkowo bardzo silnie oddziałuje na naszą psychikę – w tym pamięć.

Neurologicznym aspektom snu i szczegółom jego działania od lat przyglądają się naukowcy związani z różnymi dziedzinami, próbując odkryć sekrety tego tajemniczego i niezwykle istotnego zjawiska. Choć wciąż nie wiemy wszystkiego, na pewno warto zadbać o odpowiednią podstawę nocnego wypoczynku – czyli idealnie dobrany materac. Wygodny model o odpowiednich parametrach względem higieny snu pozwoli nam odpowiednio wesprzeć wszystkie aspekty funkcjonowania organizmu.

Przekonajmy się, dlaczego materac lateksowy jest tak dobrym wyborem i jakie ma znaczenie dla naszego snu. Musimy przede wszystkim zajrzeć nieco głębiej w jego konstrukcję, by znaleźć źródła skutecznego, zdrowego i komfortowego wypoczynku, który pozwoli nam na osiągnięcie sukcesów w każdej dziedzinie naszego życia.

Główne cechy materacy lateksowych

Kto może i powinien skorzystać z tego rodzaju materacy? Nie da się odpowiedzieć na to pytanie, jeśli nie przedstawimy najważniejszych aspektów ich specyfikacji. Materace lateksowe zalicza się do piankowych ze względu na wstawki z elastycznych materiałów i dosyć lekką konstrukcję. Wyróżniają się przy tym świetną ergonomią i trwałością. Najważniejsze dwie cechy konstrukcji materacy lateksowych to jednak:

  • Wykorzystanie bardzo skutecznego materiału – lateksu. To substancja dosyć ekologiczna, zapewniająca bardzo dobre dopasowanie do ludzkiego ciała. Kiedy leżymy, lateks będzie nas skutecznie podtrzymywać, jednocześnie zapewniając wysoki komfort. Dodatkowo lateks wykorzystywany w materacach jest bardzo odporny na szybkie odkształcanie się.
  • Antyalergiczność i korzystny mikroklimat – materace z lateksu znakomicie radzą sobie z zapewnieniem higienicznych warunków do odpoczynku. Lateks jest materiałem odpornym na niektóre alergeny. Dodatkowo zapewnia znakomity mikroklimat oraz świetną wentylację, a także sprawia, że szkodliwe dla naszego snu mikroorganizmy nie będą rozwijać się wewnątrz materaca.

Materace takie jak Hilding Melody zapewniają znakomity komfort – niezależnie od tego, ile mamy lat i jakie mamy potrzeby względem higieny snu. Producent zapewnia aż 15-letnią gwarancję, dzięki czemu mamy pewność długotrwałego skutecznego wsparcia dla nocnego wypoczynku. Model ten jest doceniany przede wszystkim za korzystne działanie dla stanu pleców i kręgosłupa użytkownika.

Fot.Materiał promocyjny

Hilding – filozofia firmy zmienia nasz sen od lat

Gdy mowa o materacach, warto kierować się wiedzą ekspertów, którzy tworzą innowacje w tej dziedzinie od lat. Laboratorium SleepLab to ważny czynnik sukcesu materacy Hilding Anders w skali światowej. W tym centrum badawczym opracowywane są nowoczesne standardy jakości pozwalające na to, by jak najwięcej osób mogło cieszyć się wygodnym, higienicznym i skutecznym snem.

Co wyróżnia rozwiązania Hilding spośród innych firm na rynku? Jest to przede wszystkim zaangażowanie w bardzo wszechstronne podejście do tematu snu. Eksperci Hilding wiedzą, że nie da się potraktować tego tematu jednowymiarowo. Dzięki opracowywaniu wielu innowacji w jednym momencie i analizie danych z różnych dziedzin nauki Hilding wytycza szlaki dla przyszłych rozwiązań, które trafią koniec końców do nas – zadowolonych „śpiochów”.

Na przestrzeni lat Hilding zdobył zaufanie klientów i podmiotów niezależnych. Materace szwedzkiego producenta są polecane przez www.zdrowykregoslup.pl; wiele z nich to certyfikowane produkty medyczne. Dużą rolę tu gra także aprobata Szwajcarskiego Instytutu AEH – przyznawany przez tę instytucję znak jakości podkreśla skuteczność, trwałość i kompleksowość rozwiązań Hilding. Firma od lat angażuje się w realizację swojej filozofii i jasno określonego celu: zapewnienia całemu światu zdrowego, regenerującego i skutecznego snu. Z tego względu w jej ofercie znajdziemy przeróżne rodzaje materacy: zarówno modele lateksowe, jak i unikatowe, innowacyjne materace hybrydowe.

Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej na temat zagadnień zdrowego i pięknego życia, odwiedź stronę www.veronique.pl.

Artykuł sponsorowany

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.