Urządzanie wnętrz

W starym wozie strażackim urządzili dom

Ludzka kreatywność nie zna granic. Na łamach Deccoria.pl przekonywaliśmy się o tym nie raz. Pokazywaliśmy wam już domy drukowane w ogromnej drukarce 3D, budowane z konopi i czekolady oraz  urządzone w starych kościołach – teraz pora na dom w starym wozie strażackim. 

W starym wozie strażackim urządzili dom

To miejsce wywoła uśmiech u każdego – bo przecież jak często trafia się okazja, by zamieszkać, chociaż tymczasowo, w prawdziwym wozie strażackim? I to w dodatku w przytulnie urządzonym wozie strażackim? Zobaczcie wnętrza Red Rescue Retreat!

Nietypowe miejsce na wynajem powstało w Keswick, w Anglii, w Wielkiej Brytanii. Stary wóz strażacki nie nadawał się już do wożenia brygady, przerobiono go więc na mały domek. Mimo że wygląda niepozornie (na tyle, na ile wóz strażacki może wyglądać niepozornie), znajduje się w nim wszystko, co jest potrzebne w codziennym życiu. Swobodnie mogą z niego korzystać cztery osoby. We wnętrzu „strażackiego domku” znajdują się sypialnia główna i mniejsza, z pojedynczymi łózkami – dla dzieci lub innych gości. Do dyspozycji są również wygodny salon, mała, przytulna kuchnia, łazienka i… sauna!

Zobacz więcej zdjęć

Wystrój niecodziennego mieszkania jest bardzo prosty, ale kolorowy. Mocne akcenty we wnętrzach narzuca wyrazista, czerwona „fasada” budynku. Konsekwencję tę dobrze widać w sypialni na górnej kondygnacji – podłoga, czyli największa płaszczyzna kolorystyczna w pomieszczeniu, obłożona jest czerwoną, miękką tkaniną, podobnie jak ściana u wezgłowia łóżka, którą pomalowano na intensywny różowy kolor. Pozostałe elementy wyposażenia wykończone jest drewnem, co nadaje całości poczucia ciepła.

Domy i mieszkania, Dom w starym wozie strażackim
Zobacz więcej zdjęć
Domy i mieszkania, Dom w starym wozie strażackim
Zobacz więcej zdjęć
REKLAMA

W sypialni głównej, poza ogromnym łożem, znalazło się miejsce dla toaletki i oczywiście — telewizora. Na niższym piętrze znajduje się cała strefa dzienna. Co ciekawe, z wyższego piętra zejść do niej można „tradycyjnie” po wąskich schodkach lub, jak na prawdziwego strażaka zdarzenia przystało, po rurze.

W salonie i przyłączonej do niego kuchni doszło do „aranżacyjnego” uspokojenia. Mocne czerwienie nie kłują już w oczy – ich miejsce zajęły stonowane beże, szarości i czarno-białe desenie. Dzięki kilku odpowiednio dobranym dodatkom, salonowi nadano bardziej eleganckiego charakteru. Aż trudno uwierzyć, że w wozie strażackim zmieściła się pełnowymiarowa sofa!

Zobacz więcej zdjęć

Kuchnia (z której bezpośrednio przechodzi się do sauny!) jest mała, ale miła. Utrzymana w bieli i szarościach prezentuje się bez zarzutu. Białe połyskujące meble ładnie komponują się z bazą, jaką tworzą drobne beżowe kafelki. Uwagę przykuwa również supermodna w tym sezonie wielobarwna podłoga z klepek ułożonych w jodełkę. Nie gorzej prezentuje się niewielkich rozmiarów łazienka, którą całą wyłożono kamieniem.

Zobacz więcej zdjęć

Na zewnątrz unieruchomiony wóz strażacki otacza taras z wygodnymi wypoczynkami ogrodowymi. Dla dzieci przygotowano kącik zabaw na wolnym powietrzu.

Zdjęcia: HolidayCottages.co.UK/Ferrari Press/East News

Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.