• Deccoria.pl
  • Filmy
  • Grudzień w ogrodzie. Kalendarz ogrodnika na 30.11 - 06.12. Prace ogrodnicze w grudniu
Autor: Ogrod_Na_Co_Dzien Dodano: 2020-12-01, 01:00

Grudzień w ogrodzie. Kalendarz ogrodnika na 30.11 - 06.12. Prace ogrodnicze w grudniu

Niezmiennie o tej porze zachwycają owoce trzmieliny. Jeżeli mamy je w ogrodzie warto przyjrzeć się im z bliska. Ich jaskrawe kolory przyciągają wzrok, a oryginalny wygląd może kojarzyć się z barwnymi miniaturowymi bombkami.
Bo kończy się listopad, a zaczyna grudzień – miesiąc, na który przypada czas świętowania Bożego Narodzenia. Jest on oczywiście poprzedzony przedświątecznymi przygotowaniami, do których możemy zaliczyć dekorowanie domów, balkonów i ogrodów. Na naszym kanale również pojawią się filmy na ten temat.
Zanim jednak na dobre ogarnie nas świąteczna gorączka, warto jeszcze zakończyć wszystkie porządkowe prace w ogrodzie. Między innymi zająć się sprzętem, którego już w tym sezonie nie będziemy używać, przeprowadzić przegląd urządzeń, dokładnie je oczyścić i zakonserwować, tak żeby od wczesnej wiosny były gotowe do pracy. Przypominamy, że urządzenia na baterie najlepiej jest przechowywać zimą w ciepłym pomieszczeniu.
O tej porze możemy też sprawdzić sprzęt do nawadniania ogrodu, który służył nam przez cały rok. Zwijamy wąż ogrodowy, tak, aby nie było załamań i chowamy na zimę. Zraszacze i pistolety też warto przenieść w cieplejsze miejsce, a przedtem je przeczyścić. Jeżeli jest taka możliwość rozkręcamy je i dokładnie przepłukujemy sitko. Niekiedy zbierają się tam nieczystości, które zapychają dysze. Jeżeli jeszcze tego nie zrobiliśmy, zabezpieczamy instalację wodną w ogrodzie, a w przypadku systemu automatycznego nawadniania przedmuchujemy instalację sprężonym powietrzem.
Nie zapominajmy też o opryskiwaczach. Mniejsze mogą nam się jeszcze przydać w domu do opryskiwania roślin pokojowych, ale większe urządzenia, których używaliśmy w ogrodzie, zanosimy w miejsce, gdzie będą czekać do wiosny. Na wszelki wypadek warto je wcześniej dokładnie przepłukać. W przypadku opryskiwaczy akumulatorowych, tak samo jak w przy innych urządzeń na baterie, wybieramy miejsce stosunkowo ciepłe - baterie nie lubią chłodu. Jeżeli jest opcja wyjęcia baterii, to tylko ją możemy zabrać do domu, a samo urządzenie pozostawić w chłodniejszym domku narzędziowym lub garażu.
Uprzedzając atak zimy zabezpieczamy rośliny wrażliwe na mróz, m.in. róże. Chłodów nie boją się jedynie dzikie gatunki róż i niektóre odmiany parkowe. Sposób zabezpieczania tych krzewów różni się w zależności od gatunku. Większość z nich kopczykujemy, czyli usypujemy wokół krzewu kopczyk o wysokości mniej więcej 20 cm. Możemy do tego użyć ziemi ogrodowej lub podłoża torfowego czy też kompostu. W tym wypadku, wiosną będzie to cenne źródło próchnicy.
A 6 grudnia to Mikołajki, dzień obdarowywania się drobnymi upominkami i dzień, który symbolicznie rozpoczyna już oficjalnie przedświąteczny czas.

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do filmu "Grudzień w ogrodzie. Kalendarz ogrodnika na 30.11 - 06.12. Prace ogrodnicze w grudniu"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Edycja tytułu i opisu

Edycja tagów

Wybierz słowa najlepiej opisujące to zdjęcie:

Rozmiar

Dodatkowa przestrzeń w salonie

Położenie

Meble

Podłoga

Armatura łazienkowa

Sprzęt AGD

Telewizor

Dekoracja okna

Dekoracja ścian

Kształt kuchni

Dekoracje na święta i okazje

Akcesoria i dodatki do jadalni

Meble do jadalni

Oświetlenie

Kuchnia (rodzaj)

Meble do kuchni

Kuchnia (rodzaje mebli kuchennych)

Zastawa kuchenna

Wyposażenie i akcesoria do kuchni

Kuchnia AGD, RTV

Dekoracje i tekstylia do kuchni

Sypialnia (wyposażenie)

Tekstylia do sypialni

Łóżka i akcesoria

Zagłówek do łóżka

Układ jadalni

Ceramika do łazienki

Armatura do kuchni

Wyposażenie i akcesoria do łazienki

Wyposażenie przedpokoju

Meble ogrodowe

Dekoracje do ogrodu

Basen, spa

Architektura ogrodowa

Grill

Ogrodzenia

Oświetlenie ogrodowe

Wypoczynek w ogrodzie

Ścieżki w ogrodzie

Inne

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń film

Czy na pewno chcesz usunąć film "Grudzień w ogrodzie. Kalendarz ogrodnika na 30.11 - 06.12. Prace ogrodnicze w grudniu"? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.