• Deccoria.pl
  • Filmy
  • Niezapominajki - doniczki z kwiatami w kolorze białym, różowym i niebieskim
Autor: Ogrod_Na_Co_Dzien Dodano: 2019-03-31, 01:00

Niezapominajki - doniczki z kwiatami w kolorze białym, różowym i niebieskim

Niezapominajki, nazywane też niezabudkami, to rośliny uprawiane u nas najczęściej jako kwiaty dwuletnie. Istnieje spora liczba pięknych odmian, które możemy sadzić zarówno w ogrodach, jak również w pojemnikach. Szczególnie efektowne kompozycje tworzą niezapominajki ze wszelkimi kwiatami wiosennymi. Nadają się również na kwiaty cięte.

Rozpocznijmy więc od niezapominajki białej. W jej towarzystwie posadzę inne rośliny o białych kwiatach. Znajdzie się miejsce dla azalii, goździka stokrotek i bratków.

Azalia indyjska, którą można wiosną kupić w sklepach ogrodniczych i kwiaciarniach najlepiej czuje się w temperaturze 10-12 stopni Celsjusza. W ciepłych domach często usychają i opadają jej kwiaty lub liście. Gdy minie już ryzyko przymrozków, możemy ją wystawić na balkon. Będzie nam za to wdzięczna. Goździki też świetnie się czują i prezentują w doniczkach. W sklepach pojawia się coraz więcej odmian. To odmiana goździka pierzastego, ma kompaktowy, zwarty pokrój. Do tego oczywiście niezapominajki, o których nie możemy zapomnieć. Są to rośliny odporne na szkodniki i większość chorób grzybowych, chociaż mogą się na niej pojawić mszyce. Ciekawostką jest to, że ta roślina ma w naszym kraju swoje święto. 15 maja obchodzimy Dzień Polskiej Niezapominajki. Całość kompozycji uzupełnimy jeszcze bratkami o dużych białych płatkach i wesołymi stokrotkami, które tak samo jak niezapominajki kojarzą nam się z dzieciństwem i nieskażoną przyrodą.

Biała kompozycja skończona. Pora na różową. Żeby ten kolor niezapominajki się utrzymał, warto ją posadzić w glebie o odczynie kwaśnym, który również jest odpowiedni dla azalii.

W tej donicy znajdzie się więc kolejna azalia, jednak tym razem w kolorze różowym. Dołączą do niej stokrotki o pełnych kwiatach, z końcówkami płatków w różowym odcieniu, kwitnące przez całą wiosnę, które będą zdobić nasz balkon czy taras do maja lub czerwca. Pamiętajmy o usuwaniu przekwitłych kwiatów, bo to je pobudzi do zawiązywania kolejnych pąków. Na koniec najważniejsze niezapominajki. Podobno zdaniem artystów są one wymarzonym motywem w malarstwie czy poezji. Niezabudka stała się też symbolem proekologicznych przedsięwzięć. A teraz jest też częścią różowej kompozycji.

Na koniec pozostała nam najbardziej znana i lubiana niebieska niezapominajka. W jej towarzystwie posadzę niebieskie hiacynty i niebieskie bratki.

Hiacynty pięknie pachną. Warto więc doniczkę obsadzoną hiacyntami postawić tak, gdzie będziemy często otwierać okno lub drzwi balkonowe, żebyśmy mogli cieszyć się ich słodkim zapachem. Delikatne niebieskie niezapominajki wypełnią większą część skrzynki balkonowej, jak tylko bardziej się rozrosną. Niektórzy nazywają je także żabimi oczkami lub mysimi uszkami. Ich drobne kwiaty składają się z pięciu płatków. Nie są wymagające, będą rosły praktycznie w każdych warunkach, zarówno w miejscach słonecznych jak i zacienionych. Pamiętajmy oczywiście o regularnym podlewaniu. Kwiat niezapominajki symbolizuje pamięć i miłość. Po przekwitnięciu często same się rozsiewają. Uzupełnieniem naszej kompozycji będą granatowe bratki. Są one doskonałym towarzystwem dla niezabudki.

Niezapominajki to niesamowite rośliny, chociaż często w naszych balkonowych i tarasowych kompozycjach o nich zapominamy. A szkoda... Może w tym roku, podobnie jak u mnie, również u Was znajdzie się dla niej miejsce... Na kolejny odcinek programu „Balkony i Tarasy” zapraszam za tydzień.
Subskrybuj :)
https://ogrodnacodzien.pl/
https://www.facebook.com/izabella.schick/
#ogrod_na_co_dzien

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do filmu "Niezapominajki - doniczki z kwiatami w kolorze białym, różowym i niebieskim"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Edycja tytułu i opisu

Edycja tagów

Wybierz słowa najlepiej opisujące to zdjęcie:

Rozmiar

Dodatkowa przestrzeń w salonie

Położenie

Meble

Podłoga

Armatura łazienkowa

Sprzęt AGD

Telewizor

Dekoracja okna

Dekoracja ścian

Kształt kuchni

Dekoracje na święta i okazje

Akcesoria i dodatki do jadalni

Meble do jadalni

Oświetlenie

Kuchnia (rodzaj)

Meble do kuchni

Kuchnia (rodzaje mebli kuchennych)

Zastawa kuchenna

Wyposażenie i akcesoria do kuchni

Kuchnia AGD, RTV

Dekoracje i tekstylia do kuchni

Sypialnia (wyposażenie)

Tekstylia do sypialni

Łóżka i akcesoria

Zagłówek do łóżka

Układ jadalni

Ceramika do łazienki

Armatura do kuchni

Wyposażenie i akcesoria do łazienki

Wyposażenie przedpokoju

Meble ogrodowe

Dekoracje do ogrodu

Basen, spa

Architektura ogrodowa

Grill

Ogrodzenia

Oświetlenie ogrodowe

Wypoczynek w ogrodzie

Ścieżki w ogrodzie

Inne

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń film

Czy na pewno chcesz usunąć film "Niezapominajki - doniczki z kwiatami w kolorze białym, różowym i niebieskim"? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.