Forum

Wyposażenie - Kuchnia

Parowy czy tradycyjny - jaki piekarnik wybrać?

a_gatka

Jak w temacie. Przymierzam się do zakupu i zastanawiam się czy nie sięgnąć po popularny ostatnio piekarnik parowy. Czy ktoś ma taki może? Jakie są zalety, jakie wady? A może zostać przy takim normalnym, zwykłym piekarniku? :)

yaska

To zależy od tego czego oczekujesz od piekarnika, co lubisz robić i jak często korzystasz. Ja brałabym parowy, bo potrawy są bardziej soczyste, łatwo można odgrzać obiad, który nie wyschnie na wiór jak np. w mikrofalówce. W niektórych modelach można tez gotować na parze.

a_gatka

Bardzo lubię gotować. Oboje lubimy. :) Ale.. jak to gotować w piekarniku? Chyba nie do końca rozumiem? Jakaś funkcja dodatkowa, tak?

yaska

Nie wiem czy chcesz jakąś konkretną markę, ale tak na przykładzie electroluxa: mają piekarniki 2w1, w których pieczesz przy użyciu pary, dzięki czemu potrawy nie wysychają, są soczyste, łatwo podgrzejesz i odświeżysz danie i mają też 3w1, w których dodatkowo możesz gotować w 100% na parze.

a_gatka

3 w 1? Nie do końca rozumiem. Miałabym zrezygnować z kuchenki?

magicznyzakatek

SKLEP INTERNETOWY www.magicznyzakatek.eu Magiczny Zakątek to wyjątkowe miejsce, w którym znajdziesz mnóstwo eleganckich dekoracji, stylowych dodatków do domu i ogrodu, oryginalnych prezentów i upominków na wiele okazji oraz niepowtarzalnych wianków i stroików wykonanych specjalnie dla Ciebie. W ofercie znajdują się m.in.: * latarnie, lampiony, świeczniki * patery, etażerki * ramki na zdjęcia * ceramika i szkoło * donice i osłonki * kufry, skrzynie, pudełka ozdobne * dekoracje żeliwne * ozdoby betonowe, kamienne * dekoracje drewniane * kule, wianki dekoracyjne * kwiaty sztuczne * ratan, wiklina, faszyna * susz egzotyczny * sztuczne kwiaty * rękodzieło * decoupage * stroiki, kompozycje * ozdoby świąteczne Zapraszamy!!! Znajdziecie nas również na facebook'u.

Izzzy

Jeśli chodzi o piekarniki parowe, to niestety nigdy nie słyszałam o takich, w mojej kuchni sprawdza się elektryczny piekarnik. Wybraliśmy model od Kernau (KBO 0752 SK X), ponieważ szukaliśmy czegoś w przystępnej cenie. To piekarnik o pojemności 59 litrów, posiada 7 funkcji grzania, w tym system Termoobiegu 3D z którego korzystam bardzo często. Co do samej jakości pieczenia to nie mam absolutnie żadnych zastrzeżeń, kilka razy w tygodniu korzystam z piekarnika, czy do pieczenia ciast czy mięs i zapiekanek i jestem naprawdę zadowolona :)

Prolida_pl

Moim zdaniem tradycyjny piekarnik sprawdzi się zdecydowanie najlepiej w każdej kuchni,będzie solidny i zarazem sprawdzony,pozostaje jedynie wybór samej firmy,tutaj zerknij na piekarniki Amica,które zbierają wiele pozytywnych opinii. www.Prolida.pl

Oliwia556

Zdecydowanie parowy mam model z serii 900 PRO SteamPro i to był najlepszy zakup do domu jaki dokonałam, mogę gotować zdrowo i szybko. 

yaska

czym on się wyróżnia? To piekarnik parowy?

Oliwia556

Tak, oczwyiście, że parowy to było ważne kryterium zakupu. Idealnie można udusić mięsko, czy upiec piękny sernik.

Odpowiedz w temacie

Edytuj wypowiedź

Wstaw zdjęcie

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń post

Czy na pewno chcesz usunąć ten post? Tej operacji nie można cofnąć.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja