Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
Liściaste

Dracena deremeńska (Dracaena deremensis)

Dracena deremeńska pochodzi z tropikalnych rejonów Afryki. W domowych warunkach sprawdza się jako roślina doniczkowa i zdobi wnętrza. 

Dracena deremeńska (Dracaena deremensis)
Dracena deremeńska pochodzi z Afryki. Fot. 123RF.com

Właściwości gatunku i ciekawe odmiany

Dracena deremeńska naturalnie występuje w tropikalnych rejonach Afryki. W gorącym klimacie osiąga nawet 5 m wysokości. Okazy uprawiane w doniczkach dorastają do ok. 1,5 m.

Roślinę wyróżniają podłużne, odchylające się na zewnątrz, ozdobne liście. Czasem udaje się także zobaczyć delikatne kwiaty draceny deremeńskiej. W warunkach domowych kwitnie ona niezwykle rzadko.

Dracena występuje w wielu ciekawych odmianach. Niektóre mają na obrzeżach liści jasny, kontrastowy pas (np. "Bausei", "Lemon Lime" czy "Jade Jewels"). Inne odmiany charakteryzują się gęstymi, całkowicie zielonymi liśćmi (np. "Janet Craig").

Wymagania: stanowisko i temperatura dla draceny deremeńskiej

Z uprawą draceny deremeńskiej poradzisz sobie, nawet jeśli nigdy wcześniej nie interesowałeś się hodowlą roślin. Najważniejsze będzie znalezienie odpowiedniego stanowiska. Dracena dobrze rośnie w miejscach jasnych i słonecznych. Zadbaj też o odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu – idealna to 20–25°C.

Podlewanie i pielęgnacja draceny deremeńskiej

Dracena wymaga regularnego zraszania liści. Roślinę podlewaj wodą o temperaturze pokojowej. Utrzymuj stale lekko wilgotną ziemię w doniczce. Zarówno przesuszenie, jak i nadmierne podlewanie może spowodować zamieranie pędów.

Choroby draceny deremeńskiej

Najczęściej spotyka się u draceny deremeńskiej choroby grzybowe. Wynikają one zazwyczaj ze zbyt intensywnego podlewania rośliny. Usychanie końcówek liści lub ich zrzucenie przez dracenę to z kolei objawy przesuszenia albo wychłodzenia.

Bardzo rzadko draceny deremeńskie są atakowane przez szkodniki. Mogą jednak pojawić się na nich przędziorki, tarczniki oraz wciornastki.

Stanowisko: Słoneczne

Wilgotność: Podłoże umiarkowanie wilgotne

Roślina ozdobna z: Liście

Podlewanie: średnie

Wysokość: 1-2m

Pokrój: Wzniesiony

Termin kwitnienia: -

Zimozielone: -

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do rośliny "Dracena deremeńska (Dracaena deremensis)"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.