Newsroom 26.08.2022

Wrzos jest wyjątkową, zimozieloną krzewinką ozdabiającą polskie ogrody późnym latem i jesienią. Sprawdźcie, jak sadzić wrzosy w ogrodzie i w donicach oraz poznajcie ich wymagania i zasady właściwej pielęgnacji.

Czytaj artykuł 

Ognik szkarłatny jest jednym z najpiękniejszych krzewów ogrodowych. Zwłaszcza późnym latem, gdy zaczynają dojrzewać jego różnokolorowe owoce, które na myśl przywodzić mogą korale jarzębiny. Wyjaśniamy, jak uprawiać ognika szkarłatnego tak, by cieszył oko przez cały rok i wyszczególniamy najpiękniejsze odmiany tej rośliny. Przypominamy, że właśnie teraz jest najlepszy termin cięcia ognika szkarłatnego. 

Czytaj artykuł 

Znalazłeś gniazdo szerszeni pod swoim balkonem lub na dachu? Sprawdź, w jakiej sytuacji może usunąć je straż pożarna, a kiedy będziesz musiał zrobić to samodzielnie.

Czytaj artykuł 

Opylanie roślin to sposób na zdrowy i pięknie wyglądający ogród. Zapobiega pojawianiu się szkodników i różnorodnych chorób, a przy tym użyźnia glebę. Jakie naturalne środki ochrony roślin sprawdzają się najlepiej? Kiedy i w jaki sposób należy je stosować? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Zwijanie się liści rododendronów i ich żółknięcie jest często spotykanym problemem. Okazuje się, że głównym powodem tego zjawiska jest niewłaściwa pielęgnacja roślin. Jakie błędy najczęściej popełniamy, uprawiając rododendrony? Podpowiadamy!  

Czytaj artykuł 

Storczyki to przepiękne rośliny cieszące się ogromną popularnością i mające wielu miłośników na całym świecie. Różne źródła podają odmienne sposoby pielęgnacji storczyków i trudno w gąszczu tych informacji wybrać ten najlepszy. Warto oprzeć się na doświadczeniu wieloletnich miłośników tych roślin, którzy uprawę storczyków opanowali do perfekcji. Przedstawiamy niezawodne metody pielęgnacji orchidei przetestowane przez naszą Czytelniczkę — panią Dorotę Kubicę ze Śląska.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.