Artykuły

Artykuły

Mieszkając w bloku, w skrzynce nieraz znaleźliśmy ręcznie napisaną ulotkę z uroczym rysunkiem i informacją, że młoda rodzina, małżeństwo lub student kupi mieszkanie. Oferta wydaje się kusząca, za gotówkę, bez agencji. Niestety, to tylko prosta droga do sprzedania mieszkania flipperom. Co to jest flipping i na czym polega? Nie daj się oszukać.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Sezon grzewczy trwa. W tym czasie należy szczególnie zadbać o sprawne funkcjonowanie grzejników. Często możemy spotkać się z przypadkiem, że kaloryfer na górze jest gorący, a na dole zupełnie zimny. Znajoma sytuacja? Dowiedz się, dlaczego grzejnik grzeje tylko do połowy i jak temu zaradzić.  

Czytaj artykuł 
Artykuły

Co roku zimą pojawiają się na dachach – zalegający śnieg i sople. To problem związany bezpośrednio z bezpieczeństwem ludzi przebywających w budynku i przechodniów. Dlatego przepisy ściśle określają, kto odpowiada za odśnieżone dachu i usuwanie sopli. Niedopełnienie tego obowiązku wiąże się z realnymi karami.  

Czytaj artykuł 
Artykuły

Pompa ciepła to prawdopodobnie jedna z najszybciej rozwijających się metod ogrzewania budynków. Nie tylko wymiar ekologiczny, ale również efektywność tego rozwiązania przemawia za instalacją urządzenia. Jak sprawić, by używając pompy ciepła nie płacić ogromnych rachunków za energię elektryczną? Podpowiadamy, jak zmniejszyć zużycie prądu w pompie ciepła.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Niewielkie mieszkanie może mieć wiele zalet. Małe jest piękne. Wiele osób świadomie – nie tylko z przyczyn finansowych... – decyduje się na zamieszkanie na niedużej przestrzeni, korzystając jednocześnie z bardzo dogodnego położenia nieruchomości oraz jej atutów funkcjonalnych. W niewielkich pomieszczeniach można także czuć się komfortowo, a ich efekt wizualny nie musi być przytłoczony nadmiarem mebli i akcesoriów. Sprawdź, jak urządzić niewielkie mieszkanie, stosując pięć sprawdzonych trików.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Wieniec adwentowy to tradycyjna ozdoba przygotowywana cztery tygodnie przed Bożym narodzeniem. Jej zadaniem jest nie tylko dekorowanie mieszkania. Świąteczny stroik w tej formie ma przede wszystkim symboliczne znaczenie. Zobacz, jak przygotować go samodzielnie w domu i jakich materiałów możesz do tego użyć.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Kuchnia minimalistyczna lub elegancka. Klasyczna, nowoczesna albo retro. Praktyczna lub z artystycznym zacięciem. Sterylna jak laboratorium bądź przytulna niczym ulubiona knajpka, w której spędzamy piątkowe wieczory. O tym, jak będzie wyglądać nasza kuchnia, powinniśmy zadecydować sami – bez oglądania się na innych. Nigdy nie było to łatwiejsze niż dziś.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Nieduża powierzchnia do dyspozycji. Niepraktyczny rozkład wnętrza i wąska przestrzeń. Sporych rozmiarów okna, ale niewiele wpadającego światła. Niektóre kuchnie w blokach aż proszą się o metamorfozy. Uspokajamy: nie musi to od razu oznaczać gruntownego i kosztownego remontu.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Dodatek gazowy to pomoc finansowa dla osób, które ogrzewają dom lub mieszkanie gazem. Dzięki niemu wnioskodawca może starać się o zwrot podatku VAT z rachunków zapłaconych w 2023 roku. Dofinansowanie nie przysługuje jednak każdemu. Kto może dostać dodatek gazowy w 2023 roku? Wyjaśniamy, jaki wymagania trzeba spełnić.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Prawidłowe ustawienie termostatu na grzejniku powinno być kluczowe dla każdego, kto chce oszczędzić na ogrzewaniu. Musimy pamiętać, że odpowiednia regulacja temperatury nie tylko zapewnia komfort cieplny wszystkim domownikom, ale również ogranicza zużycie gazu, co przekłada się na niższe rachunki. Wyjaśniamy, jak wyregulować termostat grzejnikowy, aby cieszyć się ciepłem w domu bez obaw o zbyt wysokie koszty ogrzewania.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Każdy, kto chociaż raz miał okazję wynajmować mieszkanie, zapewne spotkał się z koniecznością uiszczenia opłaty, jaką jest kaucja. Ma ona na celu zabezpieczenie interesów wynajmującego, zwłaszcza w przypadku nieuregulowania płatności czy szkód powstałych w wyniku działań najemcy. Kiedy płaci się kaucję za wynajem mieszkania? Jaka powinna być jej wysokość oraz kiedy jest zwracana? Okazuje się, że w niektórych przypadkach właściciel musi zwrócić ci wyższą kaucję. Jak to jest możliwe?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Porządki przedświąteczne wykonuje się niemal w każdym domu i mieszkaniu. Można zabrać się za nie samodzielnie, ale coraz częstszą praktyką jest zlecenie ich profesjonalistom. Ile kosztuje taka usługa i co wchodzi w jej zakres? Zobacz szacunkowe ceny sprzątania przed świętami w poszczególnych województwach.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Ptaki mają utrudniony dostęp do pożywienia jesienią i zimą, dlatego w trakcie tych dwóch pór roku potrzebują naszej pomocy. Warto dokarmiać je w karmniku, który wykonamy w prosty sposób z 1,5- i 5-litrowej butelki po wodzie mineralnej lub innym napoju gazowanym. Przedstawiamy instrukcję budowy karmnika dla ptaków z tych recyklingowych produktów. 

Czytaj artykuł 
Artykuły

Abonament RTV to opłata, którą musi uiścić każdy posiadacz odbiornika radiowego lub telewizyjnego. Jest on pobierany przez Pocztę Polską w imieniu Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Lekceważenie tego obowiązku może z kolei skutkować nałożeniem kary w wysokości 819 zł. Mało kto jednak wie, że istnieje legalny sposób na oglądanie telewizji publicznej bez ponoszenia opłat abonamentowych. Jak to jest możliwe? W tym przypadku kontrolerzy nic ci nie zrobią.        

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.