Artykuły

Artykuły

Zakaz palenia w kominkach 2022 może dotknąć około 2% gospodarstw wyposażonych we własne kotły na paliwa stałe. Szczególnie ważne w tym kontekście są przepisy ustanowione przez Dyrektywę Parlamentu Europejskiego i Rady — znane jako Ekoprojekt. Dokładna data wprowadzenia zakazu palenia w kominkach różni się w zależności od województwa. Sprawdź, kogo obowiązuje zakaz palenia w kominkach 2022 i czy każdy będzie musiał wymienić swój kominek.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Koza grzewcza to piec wolnostojący, który nadal pojawia się w wielu domach. To rozwiązanie, które sprawia, że wnętrze jest bardziej przytulne i zyskuje niepowtarzalny urok. Jest świetną alternatywą dla osób, które nie mogą sobie pozwolić na kominek w domu. Podpowiadamy, na co zwrócić uwagę przed zakupem kozy grzewczej i jakie są zalety i wady takiego rozwiązania.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Szykuje się nowy obowiązek dla właścicieli domów. Sejm uchwalił nowelizację ustawy wprowadzającą konieczność sporządzania świadectw charakterystyki energetycznej każdego budynku – zarówno indywidualnego, jak i wielorodzinnego. Ile kosztuje wykonanie charakterystyki energetycznej? Jak często należy ją przeprowadzać? Kto może sporządzić świadectwo energetyczne?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Właściciele pomp ciepła, po zapowiedzianym zamrożeniu cen prądu, gorączkowo przeglądają swoje rachunki za energię elektryczną. Według różnych szacunków w 2023 roku ta może być droższa nawet trzykrotnie. To ogromny cios dla tych, którzy zdecydowali się na to od lat polecane przez rząd źródło ciepła. Sprawdzamy, ile prądu zużywa pompa ciepła, ile za prąd zapłacą ich właściciele oraz czy ci mogą liczyć na zamrożenie cen prądu.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Rząd planuje zamrożenie cen prądu dla obywateli, którzy zużyją mniej niż 2000 kWh energii elektrycznej na rok. Niestety wielu Polaków obawia się, że może przekroczyć ten limit, ponieważ ich zapotrzebowanie na energię elektryczną jest wyższe. Co w sytuacji, gdy gospodarstwo domowe zużywa więcej niż 2000 kWh/rok? Przypominamy, kogo obowiązują wyższe limity zużycia prądu i wyjaśniamy, jakie złożyć dokumenty, aby móc z nich skorzystać. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Można już składać wnioski o wypłatę dodatku do pelletu. Komu przysługuje dofinansowanie do ogrzewania? Jak prawidłowo wypełnić formularz? W naszym artykule wyjaśniamy najważniejsze kwestie związane z otrzymaniem dodatku do pelletu. Wzór wniosku znajdziesz poniżej.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Rosnące ceny energii elektrycznej oraz ostatnie obietnice rządu, mówiące o gwarancji stałej ceny prądu do 2000 kWh rocznie sprawiły, że Polacy zaczęli się przyglądać swoim rachunkom. Ile prądu zużywa gospodarstwo domowe i w jaki sposób skutecznie go oszczędzać?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Odpowietrzanie kaloryferów przeprowadza się regularnie, głównie przed rozpoczęciem sezonu grzewczego, zarówno w domach, jak i mieszkaniach. Dzięki temu pozbywamy się z kaloryferów zalegającego powietrza. Udrażniamy tym samym przepływ wody. Niektórzy jednak zapominają o tej czynności. Co się stanie, gdy nie odpowietrzymy kaloryfera? Upewnijmy się, jak skutecznie odpowietrzyć kaloryfer!

Czytaj artykuł 
Artykuły

Mówi się, że zmywarka pozwala na duże oszczędności. Czy tak jest w rzeczywistości? Dowiedz się, co jest bardziej oszczędne – zmywarka czy mycie ręczne? Co warto wziąć pod uwagę?

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Eklektyzm, naturalne materiały i motywy, nawiązania do estetyki minionych dekad – to wszystko widzimy w modnych kuchniach w 2022 roku. Choć niektóre z obowiązujących obecnie trendów towarzyszą nam już od kilku sezonów, niektóre stanowią zupełnie świeże, często bardzo zaskakujące propozycje. Szczególnie zauważalne jest to w przypadku najmodniejszych kolorów w kuchni. Które z nich nadal są na topie?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Pellet ze słomy w ostatnim czasie zyskuje na popularności. Nie zanieczyszcza środowiska i jest bardzo wydajnym, a przy tym niedrogim paliwem. W związku z tym na ogrzewanie pelletem decyduje się coraz więcej osób. Czym jest pellet ze słomy? Jaka jest jego kaloryczność? Ile trzeba zapłacić za tonę tego paliwa? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Art. Spons.

Mały metraż to spore wyzwanie, zarówno pod kątem funkcjonalności, jak i modnej aranżacji wnętra. Jak zorganizować strefę prysznicową, aby na niewielkiej przestrzeni stworzyć wygodny i komfortowy natrysk? Jak dobrać brodzik i kabinę prysznicową? Sprawdzamy dostępne opcje i rozwiązania do małych łazienek.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Od stycznia 2023 roku rząd, w ramach Tarczy Solidarnościowej, wprowadza zamrożenie cen prądu. Jest jednak pewien limit, który wynosi 2000 kWh rocznie. Gospodarstwa domowe będą mogli liczyć na stale ceny energii na obecnym poziomie, ale pod warunkiem, że nie przekroczą tego progu. Podpowiadamy, jak sprawdzić, ile prądu zużywają sprzęty codziennego użytku! 

Czytaj artykuł 
Artykuły

Wzór wniosku o dodatek energetyczny pojawił się już na stronach Rządowego Centrum Legislacji (RCL). O wsparcie finansowe będą mogły ubiegać się gospodarstwa domowe, które ogrzewają swoje domy m.in. drewnem, LPG, pelletem oraz olejem opałowym. Sprawdź, co należy wpisać w dokumencie i gdzie go złożyć. Wzór wniosku o dodatek energetyczny znajdziesz w naszym artykule.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.