Artykuły

Artykuły

Fotowoltaika i pompy ciepła to połączenie, dzięki któremu koszty za energię mogą być niższe. Jednak inwestycja wiąże się z wieloma wydatkami, a każdy projekt jest wyceniany indywidualnie. Co ma wpływ na ostateczną cenę za fotowoltaikę i pompy ciepła? Czy to się opłaca?

Czytaj artykuł 
Artykuły

Dopłaty do fotowoltaiki 2023 w ramach programu Mój Prąd to pomoc finansowa dla osób, które chcą wytwarzać energię elektryczną na potrzeby własnego gospodarstwa domowego. Obejmuje nie tylko mikroinstalacje (PV), ale także systemy magazynowania energii i ciepła. Z dofinansowania na fotowoltaikę mogą skorzystać miliony Polaków, jednak wcześniej muszą spełnić określone warunki. Dla kogo i ile wyniosą dopłaty do fotowoltaiki w 2023 roku? Do kiedy można składać wnioski? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Już teraz możesz zacząć proces stratyfikacji swoich nasion. Przygotowanie ich do siewu da ci pewność, że twój ogród pięknie zakwitnie, a zbiory będą obfite. Sprawdź, jak przeprowadzić proces krok po kroku. 

Czytaj artykuł 
Artykuły

Kradzież na klamkę to coraz popularniejsza metoda okradania mieszkań. Były już metody „na wnuczka” czy „na policjanta”. Tym razem pomysłowi złodzieje po prostu sprawdzają, które drzwi wejściowe nie są zamknięte. Jak zabezpieczyć dom przed kradzieżą? Jak rozpoznać złodzieja domowego?

Czytaj artykuł 
Artykuły

W związku z nowelizacją Prawa budowlanego, właścicieli nieruchomości czekają spore zmiany. Od kwietnia 2023 roku obowiązkowe będzie uzyskanie świadectwa charakterystyki energetycznej dla budynku mieszkalnego. Zdobycie takiego dokumentu to z reguły wydatek rzędu kilkuset złotych, a za jego brak będą nakładane wysokie kary.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Spółka PGNiG Obrót Detaliczny znacząco obniżyła cenę paliwa gazowego dla małych i średnich przedsiębiorstw. Obniżka wynosi 150 zł/MWh, czyli ponad 19 proc. Kto będzie płacił mniej za gaz? Jakie warunki trzeba spełnić, aby skorzystać z tańszego gazu? Sprawdź!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Okres zimowy to czas, kiedy rachunki za ogrzewanie mogą sprawić wyjątkowy problem. Często pierwszym działaniem, nad którym powinniśmy się zastanowić, jeśli chcemy na nich oszczędzić, jest poprawana termoizolacji naszego domu. Ocieplenie domu styropianem to jeden z najtańszych, a jednocześnie najskuteczniejszych sposobów na zredukowanie kosztów ogrzewania. Sprawdź, ile to kosztuje i czy możesz liczyć na ulgę. 

Czytaj artykuł 
Artykuły

Mimo zamrożenia cen prądu rachunki za energię elektryczną w 2023 roku mogą wyraźnie wzrosnąć. Dlatego dobrze jest wiedzieć, ile kosztuje wykonanie codziennych czynności, takich jak oglądanie telewizora czy zmywanie naczyń w zmywarce. Polski TikToker postanowił sprawdzić zużycie prądu jednego z najczęściej używanych sprzętów w naszych domach, czyli telewizora. Wynik, jaki uzyskał, zaskoczył internautów.    

Czytaj artykuł 
Artykuły

Jakie są ceny pelletu drzewnego na początku 2023? Choć wciąż utrzymują się na wysokim poziomie to obserwujemy kolejne obniżki. To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy opalają domy pelletem drzewnym. Przeciętne gospodarstwo domowe w sezonie grzewczym zużywa ok. 3,6 tony pelletu, a jeszcze w grudniu 2022 jego cena dochodziła do 3000 zł za tonę! To potężny cios dla kieszeni, jednak możemy mieć nadzieję, że koszty pelletu będą wciąż spadać i w przyszłym sezonie zapłacimy mniej.

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Kuchnia w 2023 roku ma być przede wszystkim przytulna – idealna, by przyjemnie spędzać w niej czas. To coś więcej niż tylko przestrzeń użytkowa. W propozycjach projektantów królują ciepłe, kojące i ponadczasowe rozwiązania. Nie oznacza to jednak, że miłośnicy mocniejszych kolorów i efektownych połączeń nie znajdą nic dla siebie. Czego możemy się spodziewać w nadchodzących sezonach? Niektóre trendy są naprawdę zaskakujące!

Czytaj artykuł 
Artykuły

Działka ROD, czyli „Rodzinny Ogród Działkowy” to miejsce, w którym można zrelaksować się, wypocząć i pobyć w otoczeniu przyrody. Wiele osób zastanawia się jednak jak zagospodarować działkę ROD, by nie złamać regulaminu. Czego nie wolno na niej siać, a czego sadzić? Co grozi za nieprzestrzeganie przepisów na działce ROD? Sprawdź w naszym artykule.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Artykuły

Gruntowa pompa ciepła solanka-woda to ekologiczna alternatywa dla ogrzewania olejowego czy gazowego. Choć koszty instalacji są dość wysokie, inwestycja z czasem się zwróci. Sprawdź, jak działa pompa ciepła solanka-woda i czy warto zdecydować się na jej instalację.

Czytaj artykuł 
Artykuły

Segregacja odpadów takich jak papier, plastik czy szkło nie jest już dla nas większym problemem. Z roku na rok jesteśmy coraz bardziej świadomi proekologicznych zachowań. Niestety wciąż nie mamy pewności, jak powinniśmy sortować niektóre typy śmieci. Gdzie wyrzucać stare ubrania, buty i tkaniny? Rozwiewamy wszelkie wątpliwości.  

Czytaj artykuł 
Artykuły

Piękne kwiaty w doniczce to doskonały prezent na Dzień Babci. Ponieważ wybór jest ogromny, podpowiadamy, jakie gatunki sprawdzą się najlepiej.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.