Budowa domu

Budowa domu

W ostatnim czasie wzrasta zainteresowanie budownictwem przydomowych schronów. W celu zapewnienia bezpieczeństwa obywatelom rząd postanowił wprowadzić kilka istotnych zmian w przepisach. Projekt, nad którym pracuje Ministerstwo Rozwoju i Technologii, przewiduje powiększenie listy obiektów budowlanych i robot, które będą zwolnione z uzyskania pozwolenia na budowę. Chodzi m.in. o przydomowe schrony. Podpowiadamy, jakie warunki należy spełnić, aby wybudować przydomowy schron bez pozwolenia.       

Czytaj artykuł 
Budowa domu

Wybór między domem z piwnicą a bez nie tylko wpływa na strukturę budynku, ale także kształtuje styl życia mieszkańców. Czy piwnica to jedynie dodatkowa przestrzeń, czy kluczowy element codziennego komfortu? Podpowiadamy, jakie korzyści niesie za sobą posiadanie piwnicy. 

Czytaj artykuł 
Budowa domu

Budowa własnego domu to marzenie wielu osób. Mimo że w pierwszej kolejności przykładamy wagę do kwestii estetycznych i funkcjonalności, najważniejsze pozostaje bezpieczeństwo. Warto więc już na etapie projektowania zagwarantować sobie odpowiednią ochronę przed skutkami niespodziewanych wydarzeń. Tym bardziej że poważne zniszczenia mogą zacząć się od łatwego do przeoczenia drobiazgu.

Czytaj artykuł 
Budowa domu

Ogrzewanie wodne podłogowe jest estetyczne, ekonomiczne i przede wszystkim komfortowe. Nie ma problemu, aby zamontować je w nowo budowanym domu, ale czy jest to ogrzewanie także dla mieszkańców bloków wielorodzinnych? Ten typ ogrzewania niesie ze sobą wiele zalet, ale również ma wady, o których warto wiedzieć. Dowiedz się więcej, o wodnym ogrzewaniu podłogowym i zdecyduj, czy jest ono dla ciebie.  

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Mamy nowy rok, ale ceny działek, materiałów i robocizny nie przestają rosnąć. Wobec tego kredyt na budowę domu staje się jeszcze bardziej potrzebny. Na co muszą nastawić się nowi kredytobiorcy? Sprawdźmy!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Art. Spons.

Pompa wodna odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu efektywnej cyrkulacji wody i utrzymaniu optymalnych warunków sanitarnych. Dlatego też, osoby poszukujące profesjonalnych rozwiązań do swojego basenu powinny zwrócić szczególną uwagę na wybór odpowiedniej pompy. W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje dotyczące tych urządzeń oraz wskażemy, na co warto zwrócić uwagę przy ich wyborze.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Budowa domu

Budowa domu to duża inwestycja pieniędzy, która ma nam służyć przez lata. Z tego powodu warto ją odpowiednio przemyśleć i rozważyć, czy teraz jest odpowiedni moment na realizację takich planów. Czy warto budować dom w 2024 roku i ile to może kosztować? Przedstawiamy, z jakich dofinansowań możesz skorzystać.

Czytaj artykuł 
Budowa domu

Pompy ciepła to ekologiczny sposób na ogrzanie domu i ogrzanie wody. Czerpią one ciepło z powietrza, gruntu lub wody. Wykorzystują przy tym w pełni odnawialne źródła energii. Najczęściej wraz z nimi montowane jest ogrzewanie podłogowe. Czy jednak wybór pompy ciepła pociąga za sobą konieczność wymiany grzejników? Wyjaśniamy, jak to działa.  

Czytaj artykuł 
Budowa domu

Planujesz budowę wiaty na samochód? To wygodne rozwiązanie, które doskonale zastępuje klasyczny garaż. Jednak czy budowę wiaty trzeba zgłosić? Jakie formalności obowiązują podczas stawiania takich konstrukcji? Sprawdziliśmy, jak nie popełnić błędu i nie narazić się na konsekwencje prawne.

Czytaj artykuł 
Budowa domu

Wybór systemu grzewczego w domu lub mieszkaniu to ważna decyzja. Zależy od niej nie tylko komfort użytkowników, ale przede wszystkim wysokość kosztów na ogrzewanie. Jak w tym kontekście prezentuje się porównanie kaloryferów i podłogówki? Która opcja jest tańsza? Co obecnie bardziej się opłaca? Poznaj wady i zależy każdego z systemów.

Czytaj artykuł 
Budowa domu

Właściwa izolacja domu może znacznie obniżyć rachunki za energię, przyczyniając się do oszczędności. W związku z tym warto zdecydować się na ocieplenie ścian od wewnątrz. Przejrzyjmy się bliżej temu procesowi, jego zaletom, a także praktycznym krokom, które pozwolą osiągnąć zadowalające rezultaty. Czym najlepiej ocieplić ścianę od środka? Dlaczego warto to zrobić? Sprawdź.        

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Budowa domu

Tani sposób ogrzewania domu to obecnie stan nieosiągalny. Jeszcze w 2016 roku średnia cena metra sześciennego drzewa opałowego wynosiła 190 zł. Dziś za ten rodzaj opału trzeba zapłacić nawet 330 zł, co realnie przekłada się na koszty ciepła. Warto pamiętać, że te stanowią nawet trzy czwarte ogólnego rachunku prowadzenia gospodarstwa. Które ogrzewanie domu jednorodzinnego jest najtańsze? Sprawdzamy oraz porównujemy dostępne na rynku opcje. 

Czytaj artykuł 
Budowa domu

Grzejnik konwektorowy to urządzenie elektryczne. Należy do nowoczesnego systemu grzewczego, który cechuje energooszczędność i łatwość w obsłudze. Czy warto wybrać grzejnik konwektorowy, jak jest zbudowany i ile prądu zużywa? Co z grzejnikiem na podczerwień? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz poniżej.  

Czytaj artykuł 
Budowa domu

Udało ci się kupić wymarzoną działkę i masz zamiar wybudować na niej dom dla całej rodziny? A może chcesz postawić garaż, w którym będziesz rozwijać swoje hobby? Każda tego typu inwestycja musi być przeprowadzona zgodnie z obowiązującymi przepisami. Inaczej urząd uzna, że budynek to samowolna budowlana. Zastanawiasz się, co to dokładnie oznacza? Jak tego uniknąć? Sprawdź!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.