Art. Spons.

Nowoczesny garaż w małej przestrzeni

Europa to nie Azja, mamy jeszcze sporo przestrzeni życiowej, jednak i w polskich warunkach coraz częściej znaczenie ma każdy centymetr kwadratowy powierzchni. Tyczy się to nie tylko mieszkania, jego urządzenia w typie SMART, ale również garażu, parkingu. Z uwagi na braki miejsca powstają nowoczesne parkingi i garaże piętrowe.

Nowoczesny garaż w małej przestrzeni
Planując montaż platformy samochodowej w domu trzeba liczyć się zarówno z wysokimi kosztami inwestycji, jak również kosztowna eksploatacją / materiały promocyjne

Piętrowy garaż

Budowa piętrowego garażu to niecodzienna inwestycja z uwagi na projekt i koszty realizacji. Wykonanie podjazdu spiralnego również wymaga przestrzeni dlatego też praktykowane jest jedynie w dużych obiektach. Na potrzeby własne gdy chcemy zbudować garaż na cztery czy sześć pojazdów o wiele ciekawszym rozwiązaniem jest platforma samochodowa do domu. Nie musi być to platforma instalowana w bryle domu, a w bryle niezależnego budynku jakim jest piętrowy garaż. Nie jest to żadna fanaberia. W sytuacji, gdy w jednym domu mieszkają dwie rodziny, czy mamy dorastające dzieci samochodów się na podwórku i podjeździe mnoży. Mając niewielka dzialke trudno jest zaparkować je, a co dopiero garażować na jednym poziomie.

Winda samochodowa nie tylko w domu jednorodzinnym

Popularnym rozwiązaniem w wielkich metropoliach, apartamentowcach jest dźwig towarowy, w tym samochodowych transportujący auto na wyższe kondygnacje garażowe, czy parkingowe. Technicznie nie ma przeszkód aby parking samochodowy znajdował się nie tylko w podziemiach budynku ale i na dachu obiektu biurowego, handlowego, czy mieszkalnego. Wykorzystanie przestrzeni jest kluczowe, a winda towarowa pozwala na zrealizowanie nawet tak śmiałego projektu jak parking na dachu. To bezpieczne rozwiązanie, wygodne, stosunkowo szybkie i ultra nowoczesne. Wjazd windą może wydawać się wciąż niestandardowy, jednak wystarczy kilka razy skorzystać z dźwigu samochodowego by się przyzwyczaić. Działa on wolniej niż winda osobowa, jednak równie szybko co wjazd kołowy. Spotkać można apartamenty z możliwością parkowania samochodu „tuż pod drzwiami”, niemalże dosłownie wjeżdżając samochodem do mieszkania.

Koszty inwestycji

Planując montaż platformy samochodowej w domu trzeba liczyć się zarówno z wysokimi kosztami inwestycji, jak również kosztowna eksploatacją. Platforma musi być na bieżąco serwisowana, jak też zasilana prądem elektrycznym. W zależności od tego jak wysoko planujemy transportować nasz pojazd koszty pracy urządzenia będą wyższe lub niższe.

Oprócz względów praktycznych piętrowe garaże są atrakcyjne również dla osób pragnących mieć pod ręką, w zasięgu wzroku swój samochód. Wystrój wnętrz we współczesnych rezydencjach bywa niestandardowy. To właśnie samochód w salonie może być tym, co wyróżni rezydencję spośród wielu z pozoru majętnych posiadłości. Nie patrząc na koszty zwykle inwestorzy kierują się marzeniami. Jeśli marzeniem jest posiadanie motoru w holu, czy samochodu w sypialni, warto je spełnić, zwłaszcza że platforma samochodowa to umożliwia, ułatwia i gwarantuje. Można ją wbudować niezauważenie w bryłę domu, wyposażyć w oświetlenie, stosowny wystrój itp. 

Indywidualne zamówienie

Wbrew pozorom firm oferujących w sprzedaży windy towarowe, w tym windy samochodowe nie brakuje na rynku. Ceny urządzeń zależne są od wielu czynników, zanim wybierzemy realizatora warto porównać oferty pod względem technicznym, jakościowym, terminu wykonania, zakresu usługi, serwisu pogwarancyjnego. Global Lift dostarcza swoim klientom zróżnicowane urządzenia dźwigowe z możliwością montażu, jak również dopasowania do potrzeb. W ofercie dostępne są dźwigi towarowe z systemem operowania telefonem, pilotem. Ponadto atutem Global-lift jest możliwość dostarczenia i realizacji inwestycji na terenie całego kraju.

Artykuł sponsorowany

materiały promocyjne

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.