Domy gwiazd

Najdroższy dom na sprzedaż!

Najdroższy dom w USA, którego wartość wynosi 350 milionów dolarów, został wystawiony na sprzedaż za 190 milionów.

REKLAMA

Fot. architecturaldigest.com //Jim Bartsch

Za tą kwotę można nabyć rezydencję o wielkości ponad 2300 metrów kwadratowych wraz z wypielęgnowanym ogrodem, w którym znajdują się liczne, zachwycające fontanny.

Posiadłość ma ponad 4 hektary i rozpościera się z niej widok na Los Angeles i ocean. Znajduje się w Bel Air w Los Angeles, jednej z najbardziej prestiżowych amerykańskich dzielnic. Mówi się nawet, że  "Chartwell" to najlepsze trofeum i legenda ceniona od pokoleń.

W domu znajduje się 18 łazienek, 11 sypialni, sala balowa, jadalnia, pomieszczenia do relaksu i kameralnych spotkań. Na zewnątrz znajduje się duży 75-metrowy basen z domkiem.

Uwagę zwraca wypielęgnowany ogród z kilkunastoma fontannami, sadzawkami, stawami i wodospadami. Zaprojektowany został przez Henri Samuela, artystę krajobrazu, który pracował w Wersalu.

Co więcej, na terenie posiadłości znajdują się podziemne tunele, do których dostać się można windą - łaczą one główny dom z basenem i ogrodem.

Chartwell House, bo tak nazywa się rezydencja to kopia XVIII wiecznego francuskiego zamku. Zbudowany jest z wapienia, a jego dach pokrywa miedź. 

Zaprojektowana została 1933 roku przez Summera Spauldinga. W latach osiemdziesiątych wnętrza rezydencji zostały odnowione przez projektanta Henri Samuela.

Wśród atrakcji warto wymienić również lądowisko dla helikoptera, kort tenisowy, podziemny garaż na 40 samochodów i oczywiście piwnicę w winami, w której do dyspozycji nowych właścicieli będzie 12 tysięcy butelek trunku.

Prywatność zapewnia monitoring z ochroną przy wjeździe. W rezydencji kręcono w latach 60. i 70. słynny w USA serial „The Beverly Hillibillies”. Opowiadał on historię drwali, którzy zostali bogaczami, kiedy na ich ziemi odkryto złoża ropy naftowej.

Pierwszym właścicielem domu był Lynn Atkinson (inżynier budownictwa lądowego), następnie w 1986 oku dom kupił miliarder A. Jerrold Perenchio (dyrektor generalny hiszpańskojęzycznej sieci telewizyjnej Univision) - był właścicielem tej nieruchomości, dopóki nie zmarł w maju 2017 r.

Przez kolejne 30 lat po zakupie nieruchomości, Perenchio nabył sąsiednie nieruchomości (w tym również dom Ronalda i Nancy Reagan)w celu rozbudowy posiadłości, w tym pensjonatu Wallace Neff (5 sypialni) i długiego prywatnego podjazdu.

Kto tym razem zamieszka w domu marzeń?

źródło:BEL AIR

Deccoria.pl

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Najdroższy dom na sprzedaż!"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.