Okiem eksperta

Gallery wall - jak wyeksponować rodzinne pamiątki?

Jak sprawić, aby smutna i szara ściana nabrała barw i wyjątkowego znaczenia? Wystarczy zaaranżować gallery wall, czyli niewielką galerię zdjęć i obrazów, na której wyeksponujemy najważniejsze dla nas i przywodzące najwięcej wspomnień elementy. Nie zawsze muszą być to tylko fotografie rodzinne, choć z całą pewnością nie powinno ich zabraknąć.

REKLAMA

Fot.Unsplash.com

Gallery wall – gdzie umieścić?

Gallery wall ma funkcje dekoracyjne, przez co powinna się znaleźć na najbardziej widocznej i największej ścianie salonu lub pokoju dziennego. W najbliższej okolicy nie powinno ustawiać się żadnych, wysokich elementów wyposażenia, takich jak szafy, wysokie lampy stojące czy stolik barowy. Z powodzeniem jednak gallery wall może powstać nad fotelami kompletu wypoczynkowego lub nad wezgłowiem łóżka. Miejsce jej zawieszenia powinno być wyeksponowane, aby każdy gość wchodzący do pomieszczenia od razu zwracał na nią uwagę. Pamiętajmy także o sposobie zawieszenia poszczególnych elementów. Bardzo modny i efektowny jest pozorny nieład - ramki każdego zdjęcia wewnątrz galerii nie muszą znajdują się na tej samej wysokości. Gallery wall można również umieścić w przedpokoju. Dzięki temu aranżacja wejścia do domu będzie zachęcać do jego odwiedzin. 


Fot.Unsplash.com

Co może się znaleźć w gallery wall?

Oczywiście najpopularniejsze są wspólne, rodzinne zdjęcia. Przywodzą one najwięcej wspomnień. Pamiętajmy jednak, by wybrać tylko najważniejsze fotografie. Gallery wall to zbiór kilku, a w przypadku bardzo dużych powierzchni, maksymalnie kilkanastu elementów. Co jeszcze może znaleźć się w domowej galerii? Ciekawie będą wyglądać:

  • stare wycinki z gazet,
  • plakaty zbierane w dzieciństwie,
  • własnoręcznie malowane obrazki,
  • grafiki przywodzące na myśl egzotycznie miejsca, które zwiedziliśmy,
  • oprawione w antyramy płyty winylowe.

Galerię możemy uzupełnić o artystyczne grafiki, nawiązujące do sposobu aranżacji mieszkania. W zielonym salonie doskonale sprawdzą się motywy liści i kwiatów na ścianie. Przy wystroju retro można oprawić w antyramę zdjęcie znanej aktorki z lat 50. czy 60. W stylach rustykalnym, prowansalskim czy angielskim doskonale sprawdzą się wiejskie pejzaże. Gallery wall musi być kolorowa, artystyczna i przyciągająca wzrok.


Fot.Unsplash.com

Nie tylko obrazy w gallery wall

Choć samo pojęcie galerii kojarzy nam się głównie z obrazami, nie tylko one mogą się tam znaleźć. Ciekawym rozwiązaniem jest zawieszenie niewielkiej, stylowej półeczki, na której postawimy drobne bibeloty, które są dla nas szczególnie ważne. Mogą to być:

  • figurki przywiezione z podróży,
  • skalne minerały,
  • własnoręcznie wykonane, gliniane naczynka,
  • prace plastyczne dzieci,
  • niewielkie zabawki z dzieciństwa.

Najważniejszą cechą gallery wall jest różnorodność. Choć oczywiście mogą dominować na niej zdjęcia lub grafiki, to warto je urozmaicić innymi elementami. Dzięki temu cała ściana będzie ciekawsza i zachęci wszystkich gości do jej podziwiania.

Gallery wall to idealny sposób na wyeksponowanie rodzinnych pamiątek. Umieszczenie ich w jednym miejscu i rozbudowywanie galerii wraz z ważnymi wydarzeniami w naszym życiu pozwoli nam stworzyć unikalną i jedyną w swoim rodzaju historię naszej rodziny.

Materiał opracowany przez eksperta portalu GetHome.pl.

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Gallery wall - jak wyeksponować rodzinne pamiątki?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.