Poradniki

Poradnik: Jak tanio odnowić podłogę?

Jak odnowić podłogę i nie wydać na to majątku? Jest na to dobry, sprawdzony patent – malowanie. Stary parkiet drewniany odzyska urok nie tylko dzięki cyklinowaniu. Podpowiadamy też, jak odnowić i poddać metamorfozie inne rodzaje posadzek.

REKLAMA

Podłogi nie mają łatwego życia

Podłoga w jest jedną z najbardziej eksploatowanych przestrzeni w domu. Narażona jest na uszkodzenia mechaniczne, brud, działanie różnych substancji, bo co chwilę coś na nią spada lub skapuje (resztki jedzenia, środki czystości). Słowem – nie ma łatwego życia. Zresztą z upływem czasu samoistnie niszczeje. Każdy w końcu staje przed problemem jej wymiany lub odnowy. Wiemy, jak uciążliwe mogą być posadzkowe prace remontowe, bez względu na to, z jakiego materiału je wykonano.

Sposobem na szybkie i nie tak bardzo pracochłonne odnowienie parkietu jest malowanie, dzięki któremu możemy nadać podłodze nowego wyglądu lub ukryć niektóre jej mankamenty, wynikających z intensywnego użytkowania. Emulsje dostępne na rynku umożliwiają odmalowanie posadzki wykonanej zarówno z płytek, jak i betonu, drewna, czy laminowanych paneli. Trzeba jednak wziąć pod uwagę, że w każdym z tych przypadków podłoże będzie wymagało solidnego przygotowania.

Zobacz więcej zdjęć

Malowanie podłóg drewnianych
Przed malowaniem farbą kryjącą starej podłogi drewnianej, trzeba ją odpowiednio przygotować, dzięki czemu wyeliminujemy problemy z rolowaniem lub odpryskami koloru. W pierwszej kolejności zaczynamy od zeszlifowania jej powierzchni — usuwamy starą powłokę i wygładzamy ewentualne nierówności. Większe ubytki, których w ten sposób nie udało się wyrównać, wypełniamy przeznaczoną w tym celu masą szpachlową z dodatkiem pyłu zebranego po szlifowaniu. Ich również nie zapomnijmy później wygładzić!

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)

natalyniedz

Tanio nie zawsze znaczy dobrze. Drewno łatwo zniszczyć niewłaściwą techniką odnawiania. Wolałam to zlecić fachowcowi z parkietlux i nie bać się co zastanę po powrocie do domu. Parkiet wygląda jak nowy, a ma już swoje lata.

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Poradnik: Jak tanio odnowić podłogę?"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.