Porady domowe
Jajka w Wielkanoc zajmują centralne miejsce na naszych stołach, a te kolorowe wyglądają szczególnie atrakcyjne. Na półkach sklepowych znajdziemy różnego rodzaju barwniki, flamastry i naklejki, które mają ułatwić uzyskanie tego efektu. Nie zawsze jednak możemy być pewni ich składu, co nie ma znaczenia przy pisankach, ale w produktach spożywczych już tak. Możesz oszczędzić sobie wydatków i wykorzystać naturalne barwniki z ogrodu, stosowane od wieków. Dzięki temu jajka będą kolorowe i zdrowe.
Czytaj artykułKompost i ściółka to dwa kluczowe elementy ekologicznej pielęgnacji ogrodu. Każde z nich oferuje unikalne korzyści dla gleby i roślin, wpływając na ich zdrowie i rozwój. Warto poznać różnice między kompostem a ściółką oraz dowiedzieć się, czy można je stosować równocześnie dla osiągnięcia najlepszych efektów.
Czytaj artykułLśniące podłogi są wizytówką mieszkania, a przed świętami ma to szczególne znaczenie. Nawet najpiękniejsze panele tracą swój urok, gdy pokrywają je smugi, kurz i tłuste ślady. W czyszczeniu podłóg najważniejsze jest to, by usunąć plamy i zabrudzenia, ale bez pozostawiania smug i zarysowań. Aby panele błyszczały, skorzystaj z tanich i skutecznych domowych sposobów.
Czytaj artykułPrzed świętami chcemy, by dywany w naszym domu elegancko się prezentowały. Na co dzień są narażone na wiele ciężkich prób: chodząc, wnosimy na nie piasek i brud, zbiera się na nich kurz i sierść zwierząt, a czasem coś się na nie wyleje. Czyszczenie chemiczne nie należy do najtańszych, dlatego podajemy 6 najlepszych sposobów na wyczyszczenie dywanów domowymi sposobami. Będą wyglądały świeżo i czysto.
Czytaj artykułNowe ramy okienne lśnią nieskazitelną bielą, ale kiedy mija kilka lat, ich kolor zaczyna ustępować miejsca żółtawym smugom. Najpierw subtelnym, potem coraz bardziej widocznym, aż w końcu rzucają się w oczy przy każdym spojrzeniu na parapet. Sklepowe wybielacze nie muszą być jedynym rozwiązaniem tego problemu. Wystarczy sięgnąć po domową pastę do czyszczenia ze składników, które często leżą w kuchennej szafce. Zdradzamy, dlaczego ramy okienne żółkną, jak należy je czyścić i jakich środków nie powinniśmy stosować.
Czytaj artykułZaśniedziałe sztućce dobrze wyglądają tylko w muzeum. Na świątecznym stole chcemy, żeby lśniły nowością. Noże, widelce i łyżeczki z czasem ciemnieją, na szczęście nie jest to proces nieodwracalny. Domowa metoda na czyszczenie sztućców przywróci im dawny blask. Nie potrzebujesz do tego drogich środków chemicznych.
Czytaj artykułOkna, które dawno nie były myte, nie tylko źle wyglądają, ale też ograniczają przenikanie światła do pomieszczeń. Trzeba poświęcić dużo czasu na doczyszczenie mocno zabrudzonych szyb oraz pożółkłych ram. Na szczęście możemy ułatwić sobie to zadanie, korzystając ze specjalnego płynu. Sprawdź, jak przygotować domowy miks do mycia framug i szyb, który przywróci oknom utracony blask.
Czytaj artykułJednym z ważniejszych wiosennych porządków jest czyszczenie tarasu po zimie. Niskie temperatury, śnieg i mróz mogą znacząco wpłynąć na stan powierzchni, pozostawiając zabrudzenia, pleśń czy nawet uszkodzenia strukturalne. Odpowiednie wyczyszczenie i zabezpieczenie tarasu nie tylko przywróci mu estetyczny wygląd, ale także przedłuży jego żywotność.
Czytaj artykułPiece na pellet to popularne rozwiązanie nie tylko w zakładach produkcyjnych, lecz także w domach jednorodzinnych, gdzie zastępują inne, mniej wydajne i bardziej skomplikowane technologicznie rozwiązania. Najważniejszym zadaniem, które musimy mieć na uwadze po zamontowaniu takiego systemu grzewczego, jest optymalizacja jego pracy, a więc odpowiednie ustawienie podstawowych parametrów. Jak ekonomicznie ustawić piec na pellet, aby utrzymał on komfort cieplny, a przy tym nie wygenerował kosmicznych rachunków? Podpowiadamy, na co koniecznie trzeba zwrócić uwagę.
Czytaj artykułJak pozbyć się mchu z kostki brukowej? To pytanie zadaje sobie wielu ogrodników. Nie wszystkie polecane domowe metody okazują się skuteczne, choć istnieją takie, które doskonale radzą sobie z tym częstym problemem. Wyjaśniamy, jak szybko usunąć mech z kostki brukowej w tani i bezpieczny sposób.
Czytaj artykułPellet nie traci na popularności. Zapewnia wysoką efektywność grzewczą, a jego spalanie nie emituje szkodliwych substancji. Aby jednak zachować swoje właściwości, wymaga odpowiedniego magazynowania. Z kolei niewłaściwe warunki przechowywania mogą prowadzić do jego zawilgocenia, utraty kaloryczności, a nawet uszkodzenia struktury. Jak przechowywać pellet, aby zachował swoje właściwości przez długi czas? Czy można go trzymać na zewnątrz? Podpowiadamy.
Czytaj artykułPiece na pellet to urządzenia, które coraz częściej służą do ogrzewania polskich domów. Materiał opałowy z odpadów drzewnych jest ekologiczny, a ponadto charakteryzuje się dobrą wartością opałową. Jaki komin (a konkretniej – wkład kominowy) powinno się zintegrować z piecem na pellet i czy wystarczy do tego celu zwykła, murowana instalacja kominowa? Odpowiadamy.
Czytaj artykułPellet to ekologiczny materiał opałowy, który coraz częściej jest wykorzystywany do ogrzewania domów. Nowoczesne piece na owo paliwo charakteryzują się wysoką funkcjonalnością oraz wygodą użytkowania. Nierzadko porównuje się je z kotłami indukcyjnymi, które działają na zasadzie indukcji elektromagnetycznej. Jakie są wady i zalety obydwóch wspomnianych rozwiązań i co z kosztami? Wyjaśniamy.
Czytaj artykułWiosenne porządki zbliżają się wielkimi krokami. Słońce zza okna coraz intensywniej wdziera się do wnętrz, a my chcemy mu na to pozwolić, dlatego w pierwszej kolejności na listę zadań do wykonania wpisujemy mycie okien. Przywrócenie przejrzystości szyb oraz doczyszczenie framug okiennych aż odzyskają połysk to niełatwe zadanie, zwłaszcza gdy brak w tym regularności. Znalazłam metodę, która pozwala wyczyścić okna na błysk i przy tym utrzymuje ten efekt znacznie dłużej niż dotychczas. Poznaj mój patent na okna bez smug – ten sposób ma już swoje lata, ale wciąż się sprawdza.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 90
- Następna