Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Świeże zioła fantastycznie podkreślają smak gotowanych potraw. Do tego są piękną i łatwą w utrzymaniu ozdobą kuchni. Zobacz, które zioła możesz trzymać w domu i jak o nie dbać, aby utrzymały świeżość jak najdłużej.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Przywieziona do Hiszpanii przez Kolumba w 1493 roku papryka, wzbudziła gigantyczną sensację. Pojawiła się nowa przyprawa, która podobnie jak pieprz, ożywiała smak mdłych potraw. Nadano jej nazwę indiańskiego pieprzu, choć tak naprawdę te dwie rośliny nie mają ze sobą nic wspólnego.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ptaki wnoszą do naszego ogrodu wiele radości. Potrafią jednak wiele zniszczyć i przysporzyć nam sporo nerwów.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Lawenda kojarzy się zazwyczaj z prowansalskimi stokami. Jest to roślina, która coraz częściej pojawia się też w ogrodzie. Bo kto mógłby oprzeć się urokowi tych bujnych i fioletowych kwiatów o cudownej woni.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Skalniaki potrafią nadać naszemu ogrodowi bardzo oryginalny wygląd. Ozdabiają go przez cały sezon i wprowadzają powiew górskiego klimatu. Podpowiadamy, jak przygotować skalniak krok po kroku.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Fiołek alpejski nazywany jest również cyklamen. Pochodzi z rejonów Morza Śródziemnego. To jedna z bardziej popularnych roślin domowych. Cyklamen roztacza swe uroki zwłaszcza w okresie zimowym, od jesieni aż do wiosny, kiedy jest tak niewiele roślin kwitnących. Kiedy fiołek przekwita, nie wyrzucajmy go.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Krzewy ozdobne będą zdobić nasz ogród pod warunkiem, że będziemy pielęgnować je zgodnie z ich indywidualnymi wymaganiami. Niektóre krzewy przycina się wiosną, inne po przekwitnięciu, a niektóre w ogóle nie wymagają przycinania.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Odpowiednio udekorowany licznymi kwiatami, piękny i zadbany taras - to marzenie każdego, kto nie może pozwolić sobie, na schronienie w zielonych ścianach prywatnego ogrodu.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Dawniej trawy ozdobne stanowiły dalszy plan w naszych ogrodowych nasadzeniach. Obecnie coraz częściej wykorzystywane są przez projektantów zieleni jako główne elementy kompozycyjne. Ich walorem jest długi okres dekoracyjności (również zimą) oraz bardzo małe wymagania klimatyczne i glebowe.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Każdy z nas chce mieć we własnym ogrodzie chociaż trochę prywatności. Nikt nie lubi ciekawskich sąsiadów, zaglądających do naszego ogrodu i kontrolujących nas na każdym kroku. Jak odgrodzić się od sąsiadów, żeby ogród nie stracił na swoim wizerunku?

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wiele gatunków roślin zimozielonych nadaje się do formowania. Dzięki takiemu zabiegowi w ogrodzie obok zwykłych drzew i krzewów pojawiają się roślinne stożki, spirale i kule. Takie roślinne rzeźby stanowią centralny punkt ogrodu oraz porządkują jego przestrzeń.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Żywopłoty chronią naszą ogrodową przestrzeń przed kurzem z ulicy i wścibskimi spojrzeniami sąsiadów, minimalizują hałas, maskują nieprzyjemny widok śmietnika i pełnią funkcję użytkową (osłaniają część gospodarczą od wypoczynkowej). Nie musimy od razu odgradzać się od sąsiadów kamiennym murem. Wystarczy, że posadzimy żywopłot, który również zimą, będzie nas cieszył powiewem świeżej zieleni.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Mieszkańcy większych aglomeracji często miewają chwile, w których chcieliby uciec od miejskiego zgiełku. Rozwiązanie jest bardzo proste. Wystarczy posadzić kilka drzewek i roślin kwitnących na tarasie i już dysponujemy swoim małym, ale własnym mini laskiem.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Maj uznawany jest przez wielu za najpiękniejszy miesiąc w roku. To czas, kiedy wszystko bujnie rozkwita. Rośliny zachwycają soczystą, świeżą zielenią, ptaki pięknie śpiewają, a dzień robi się coraz dłuższy i zachęca do spędzania czasu w ogrodzie. Nie jest to jednak miesiąc, kiedy możemy bezkarnie leniuchować w ogrodzie. O nie! Przeciwnie, to czas siewu, rozsady w ogródkach warzywnych, przycinania krzewów kwitnących, ozdabiania balkonów oraz tarasów roślinami jednorocznymi.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.