Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Porady ogrodnicze

Porady ogrodnicze

Żółknięcie liści ogórków to zawsze bardzo zły znak – przy braku szybkiego działania roślina obumrze, a ty nawet nie spróbujesz jej owoców. Co możesz zrobić? Zacznij od ustalenia przyczyny problemu. Odpowiedzi na pytanie, dlaczego liście ogórków żółkną, jest co najmniej kilka.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Ukochane róże w końcu zaczęły kwitnąć i zdobić letni ogród, ale niestety ich liście zaczęły żółknąć? To nie tylko oszpeca krzewy, ale może też mieć duże znaczenie dla rozwoju rośliny. Bez odpowiedniej reakcji może nawet obumrzeć. Dlaczego liście róż żółkną? Wyjaśniamy przyczyny i jak uratować krzewy.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Zdarzyło ci się, że starannie pielęgnowane pomidory zaczęły pękać na krzaku? Ta bardzo frustrująca sytuacja zdarza się nawet ogrodnikom, którzy szczególnie gorliwie dbali o swoje uprawy. Dobra wiadomość jest taka, że niektóre z tak zniszczonych owoców można zjeść lub zrobić z nich przetwory. Wyjaśniamy, co zrobić, żeby pomidory nie pękały na krzaku i jakie są przyczyny tego zjawiska.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Uprawiasz ogórki? Z pewnością obawiasz się nie tylko ślimaków, ale też chorób – w tym wywoływanych przez grzyby. Sprawdź, czym pryskać ogórki od zarazy, gdy pojawiają się pierwsze symptomy infekcji. Oto najskuteczniejsze naturalne metody.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Szałwia muszkatołowa jest dwuletnią rośliną, chętnie uprawianą w ogrodach ze względu na wspaniałe kwitnienie. Nie bez znaczenia są również właściwości lecznicze szałwii oraz jej walory smakowe. Dowiedz się więcej o uprawie i zastosowaniu tej ciekawej rośliny i zaproś ją do swojego ogrodu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Płodozmian w uprawie jest kluczowy, jeżeli zależy nam na udanych i zdrowych zbiorach. Co sadzić po bobie, cebuli, czosnku i ziemniakach? Dzięki naprzemiennemu uprawianiu różnych grup roślin gleba ma szansę na regenerację, ale jednocześnie zmniejsza się ryzyko pojawienia chorób i szkodników. Podpowiadamy, co sadzić po popularnych warzywach oraz jakie korzyści z tego płyną dla naszego ogrodu.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Samodzielnie wyhodowane, słodkie i soczyste winogrona to prawdziwa duma każdego ogrodnika. Tym bardziej że krzewy winorośli są podatne na wiele chorób oraz działanie co najmniej kilku szkodników. Zanim więc rozpoczniesz uprawę, poznaj sprawdzone metody, które ułatwią ci skuteczną ochronę roślin.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Rośliny w ogrodzie ciągle narażone są na różne choroby i ataki szkodników. Istnieje jednak wiele domowych preparatów, które możemy zastosować, chcąc ochronić lub wspomóc nasze uprawy w walce z zagrożeniami. Przedstawiamy 20 najlepszych przepisów na opryski domowej roboty zwalczające mrówki, mszyce, ślimaki oraz inne szkodniki.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Zaraza ziemniaczana to największa zmora wszystkich uprawiających pomidory. Zwłaszcza tych z nas, którzy chcą pielęgnować je bez użycia szkodliwej chemii. Ta niebezpieczna choroba grzybowa błyskawicznie się rozprzestrzenia i niszczy całe plony, warto więc dowiedzieć się, jak chronić przed nią krzaczki. W artykule podpowiadam, jak zapobiegam zarazie ziemniaczanej na pomidorach w swoim ogrodzie.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

W kontekście pomidorów często wspomina się o potrzebie zasilania ich fosforem, potasem czy azotem, tymczasem bor ma równie duże znaczenie w ich uprawie. Stymuluje rozwój korzeni i bierze udział w transporcie cukrów, co ma niemałe znaczenie w rozwoju roślin. Najwięcej boru potrzebują do rozwoju buraki. Podpowiadamy, jak to wykorzystać w uprawie pomidorów.  

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Żółknięcie liści hortensji bardzo szybko prowadzi do osłabienia rośliny i zahamowania kwitnienia. To nie tylko problem estetyczny, ale także sygnał wskazujący na potencjalne kłopoty zdrowotne rośliny. Przyczyny tego problemu są różnorodne, od niewłaściwego podlewania i ubogiej gleby po brak niezbędnych składników odżywczych. Sprawdź, dlaczego liście hortensji żółkną i jak możesz temu zapobiec.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Porady ogrodnicze

Zimozielone tuje są jednymi z najchętniej wybieranych roślin na żywopłot. Cenimy je nie tylko za gęsty pokrój i wytrzymałość na trudne warunki, ale również ze względu na łatwość ich pielęgnacji. Najważniejszym zabiegiem, o jakim trzeba pamiętać, jest cięcie. Dowiedz się, które odmiany tui przycinać na początku lata i dlaczego warto to zrobić właśnie teraz. Wyjaśniamy, jak formować żywopłot z tui.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Sezon letni wiąże się ze zwiększeniem częstotliwości występowania upalnych dni. Temperatury powyżej 30 stopni Celsjusza połączone z brakiem deszczu mogą negatywnie odbić się na uprawianych w ogródku roślinach. Wówczas trzeba zadbać przede wszystkim o regularne podlewanie. Co ciekawe, na zwiędnięte, wysuszone rośliny może pomóc pewien nieoczywisty produkt. Chodzi o piwo.

Czytaj artykuł 
Porady ogrodnicze

Wielu z nas zależy na obfitych zbiorach i posiadaniu zdrowego ogrodu. Niestety, nawet najbardziej staranna pielęgnacja nic nie da, jeśli nieświadomie popełniamy błędy podczas sadzenia roślin towarzyszących. Niektóre gatunki nigdy nie powinny znaleźć się w swoim sąsiedztwie, ponieważ w takich warunkach będą rozwijać się dużo wolniej, a także zagrożą im choroby i szkodniki. Jakie są najczęstsze błędy w sadzeniu warzyw? Które rośliny nie mogą rosnąć blisko siebie? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.