Rodzaje pralek oraz ich dopasowanie do aranżowanej przestrzeni
Dostępne na rynku pralki różnią się od siebie nie tylko wymiarami, ale także możliwością ładowania prania od frontu lub od góry. Znajdziemy też modele slim, które łatwiej jest nam usytuować na niewielkim metrażu, bez konieczności przearanżowania całej przestrzeni. Co więcej, dla niektórych osób ważna jest nawet kolorystyka, dlatego z powodzeniem znajdziemy urządzenia w kolorze czarnym, białym lub biało-czarnym.
A jak wygląda to w przypadku pralek do zabudowy? W ofercie szwedzkiej marki Electrolux znajdziemy nowoczesne urządzenia ładowane od frontu. Zostały przystosowane do możliwości ukrycia ich w zamykanej szafce bądź szafie bez obawy, że będzie miało to wpływ na ich działanie.
Jakie zalety posiada pralka do zabudowy?
Pralka do zabudowy to w szczególności wybór osób, którym zależy na spójnym wyglądzie przestrzeni łazienkowej. Coraz częściej decydujemy się na meble robione na wymiar, dające nam możliwość ukrycia nie tylko posiadanych kosmetyków czy środków czystości, ale także takich sprzętów jak pralki czy suszarki.
Jakie zalety posiada pralka przystosowana do zabudowy? Jest to między innymi ułatwienie dotyczące sprzątania łazienkowej przestrzeni. Jeżeli nie jest to urządzenie wolnostojące, to jego czyszczenie i utrzymanie w lepszej kondycji staje się prostsze. Odpowiednia wentylacja zapewnia nam odprowadzanie wilgoci, ale jednocześnie zmniejsza przenikanie kurzu do wnętrza mebla.
Pralka odpowiednia do zabudowy niekoniecznie musi stanąć w łazience. Dla wielu osób wygodniejszym rozwiązaniem jest umieszczenie urządzania w kuchni lub przedpokoju. W przypadku kiedy pralka nie jest widoczna, pomysłów na jej usytuowanie w domu lub mieszkaniu będzie znacznie więcej.
Funkcje pralek do zabudowy
Możliwość zabudowania pralki nie odbiera nam jednak komfortu związanego z korzystaniem z nowoczesnych rozwiązań, jakie oferują nam tego rodzaju sprzęty. Na przykład pralkę ładowaną od frontu PerfectCare 700 EW7F348SI dostępną w ofercie firmy Electorlux wyróżnia między innymi maksymalna prędkość wirowania sięgająca 1400 obrotów. Dzięki funkcji SteamCare możesz mieć pewność, że Twoje ubrania będą miały mniej zagnieceń. Takie rezultaty osiągane są poprzez skierowanie do bębna pary na końcowym etapie prania. Funkcja SensCare to automatyczne dopasowanie parametrów cyklu do wielkości ładunku. W ten sposób skracamy czas prania oraz zmniejszamy zużycie wody i energii.
Ale to nie wszystko, gdyż wspomniana pralka posiada też funkcję TimeManager®. Z jej pomocą ustawisz długość cyklu w taki sposób, aby pranie było gotowe w momencie, kiedy będzie to dla Ciebie najlepsze (na przykład po powrocie z pracy, gdy masz czas zająć się jego rozwieszeniem).
Szczególną zaletą jest obecność opcji SoftPlus. To nic innego jak wstępne namoczenie i równomierne rozłożenie ubrań w bębnie. Możesz mieć pewność, że Twoje rzeczy będą dzięki temu nie tylko idealnie czyste, ale też bardziej miękkie i dłużej pachnące świeżością.
Dla wielu osób bardzo ważną kwestią jest głośność pracy pralki. Zarówno wspomniany wcześniej model, jak i wariant pralki ładowanej od frontu PerfectCare 700 EW7F447WI i pralki ładowanej od frontu PerfectCare 700 EW7F447WIN posiadają nie tylko opisane wyżej funkcje, ale też zaletę w postaci działania urządzenia bez zakłócania spokoju w domu. Docenią to nie tylko młodzi rodzice, ale również każdy, kto decyduje się na włączenie urządzenia o późnej porze dnia.
Jak zabudować pralkę?
Przy zabudowie pralki należy zwrócić uwagę przede wszystkim na jej wymiary. Mebel nie powinien przylegać do urządzenia, dlatego z każdej strony konieczne jest pozostawienie wolnej przestrzeni, przynajmniej na 2 cm. Łatwy dostęp do gniazdka to również absolutna podstawa. Planujmy przestrzeń w taki sposób, aby odłączenie pralki było możliwe w każdym momencie.
Wiele osób zwraca też uwagę na wentylację, o którą warto zadbać. Po praniu powinniśmy wywietrzyć bęben, aby pozbyć się wilgoci. Odpowiednią cyrkulację powietrza zapewnią dodatkowe otwory.
Czy pralka do zabudowy to zawsze dobre rozwiązanie?
Pralka do zabudowy jest tym urządzeniem, które odnajdzie się doskonale w praktycznie każdej łazience. Nawet niewielki metraż nie powinien być dużą przeszkodą przy wyborze takiego rozwiązania. Warto zaznaczyć, że najważniejszym punktem będzie odpowiednie przygotowanie pomieszczenia oraz jego rozplanowanie. Warto wykorzystać każdy wolny centymetr powierzchni, ale nie rezygnować też z komfortu, na którym w szczególności nam zależy, tak jak na wizualnym efekcie końcowym.
Pralka do zabudowy jest więc coraz chętniej wybierane przez osoby, które po raz pierwszy aranżują swoją domową przestrzeń lub na podstawie poprzednich doświadczeń szukają nowych, lepszych rozwiązań.
Materiały promocyjne