Ciepła majowa pogoda sprzyja wzrostowi trawy, dlatego systematyczne koszenie trawnika jest o tej porze roku najważniejszym zabiegiem. W maju wiosenne nawożenie mamy już za sobą, a letnie podlewanie jeszcze przed nami. Często zastanawiamy się, jaka wysokość koszenia będzie najodpowiedniejsza? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale oto kilka wskazówek.
Czytaj artykułMało żyzne gleby nie muszą przekreślać marzeń o pięknym ogrodzie. Oto kilka propozycji roślin, które są piękne i poradzą sobie w każdych warunkach. Podpowiadamy, co posadzić w piaszczystej glebie oraz na zacienionych, a nawet podmokłych działkach.
Czytaj artykułPelargonie cały czas zachwycają i cały czas są w modzie. Najlepiej rosną w słońcu, choć poradzą sobie też w lekko zacienionych miejscach. Uwielbiają lekką i przepuszczalną glebę. Jednak tajemnicą długiego i obfitego kwitnienia tych pięknych kwiatów, jest wybór sadzonek oraz sposób sadzenia. Jak dobrze sadzić i podlewać pelargonie po włożeniu ich do donic?
Czytaj artykułJeśli ogród jest mocno nasłoneczniony, potrzebujesz roślin, które dobrze zniosą ostre promienie słoneczne i niedobór wody. Jakie rośliny sadzić w pełnym słońcu? Doskonałym pomysłem są łatwe w uprawie i odporne kwiaty na jeden sezon. Sprawdź listę najlepszych roślin jednorocznych na słońce.
Czytaj artykułCzy marzysz o zachwycającym ogrodzie? Może go stworzyć nawet początkujący ogrodnik. Jakie rośliny do niego wybrać? Rośliny o dużych, pięknych kwiatach będą wizytówką każdego ogrodu. Dziś przekażemy ci wiedzę na temat uprawy roślin o dużych, pięknych kwiatach i przedstawimy listę imponujących gatunków takich roślin.
Czytaj artykułMało wymagający, pachnący, a na dodatek częściowo zimozielony floks kanadyjski, zwany też płomykiem, pochodzi z północnoamerykańskich lasów i doskonale czuje się w polskim klimacie. Jest ceniony jako gatunek okrywowy i wdzięczna ozdoba krawędzi zagonów. Ciekawe odmiany floksa kanadyjskiego wzbogacą krajobraz o romantyczne, pastelowe kwiaty.
Czytaj artykułPrzez wielu roślina ta jest traktowana jako pospolity chwast, chociaż niegdyś jej właściwości wykorzystywane były w medycynie ludowej. Obecnie krwawnik wraca do łask w ogrodach – sprawdź, jakie są odmiany krwawnika i dlaczego warto mieć krwawnik w ogrodzie.
Czytaj artykułKrzewy można wykorzystać w ogrodzie jako tzw. solitery, ale też element rabaty kwiatowej czy kompozycji z drzewami. Aby urozmaicić krajobraz przy domu, najlepiej sadzić gatunki o ciekawym wyglądzie. Jakie są najpiękniejsze kwitnące krzewy do ogrodu, a także najpiękniejsze krzewy do ogrodu ozdobne z liści? Sprawdź.
Czytaj artykułSzukasz naturalnego zamiennika sztucznych nawozów? Posadź rośliny fitosanitarne – takie jak chrzan, rzepak czy facelia błękitna. Ich dobroczynne właściwości hamują rozwój chorób i szkodników, ograniczają wzrost chwastów, a także poprawiają ogólny stan gleby. Sprawdź, jak wykorzystać rośliny fitosanitarne w ogrodzie – na grządkach i rabatach.
Czytaj artykułNajtrudniejsi przeciwnicy to tacy, których nie widać. A pędraki, choć są dość duże i estetycznie kontrowersyjne, sprytnie skrywają się wśród korzeni, przyprawiając ogrodników o liczne zgryzoty. Skutki żerowania pędraków mogą być bardzo dotkliwe, zwłaszcza dla miłośników trawników na wimbledońskim poziomie. Sprawdź, jak się ich pozbyć.
Czytaj artykułNawet najpiękniejsza murawa z czasem traci swój idealny wygląd. Istnieją jednak skuteczne i sprawdzone sposoby, by go odzyskać. Jednym z najpopularniejszych jest rekultywacja trawnika. Kiedy ją przeprowadzić, jaki trawnik wymaga rekultywacji oraz jak przebiega rekultywacja trawnika krok po kroku? Podpowiadamy też, kiedy konieczne jest założenie trawnika od nowa. Sprawdź.
Czytaj artykułMarzysz o zielonym trawniku, który będzie ozdobą twojego ogrodu? Zastanawiasz się, jaką trawę wybrać i jak ją wysiać, aby cieszyć się imponującym efektem? Przeczytaj nasz poradnik, a dowiesz się, jak krok po kroku stworzyć wymarzony trawnik, który będzie cieszył oko przez cały sezon.
Czytaj artykułMarzec to doskonała pora, żeby pomyśleć o uprawie kwiatów jednorocznych w ogrodzie. Niektóre z nich zaczną kwitnąć już po kilku tygodniach. Część z nich wymaga wcześniejszego przygotowania rozsady, bo należą do roślin ciepłolubnych, część natomiast można wysiewać wprost do gruntu, najczęściej w drugiej połowie lub pod koniec miesiąca, kiedy ziemia rozmarznie i nieco się ogrzeje.
Czytaj artykułOcet czterech złodziei, nazywany jest również marsylskim, powstaje z mieszanki przypraw korzennych i ziół. Ma wiele zastosowań leczniczych i użytkowych. Zwalcza wirusy, zarazki, pity regularnie, wzmacnia odporność. Zobacz, jak zrobić ocet czterech złodziei z ziół z własnego ogrodu, do czego i jak stosować.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 14
- Następna