Sponsor serwisu Leroy Merlin logo
  • Deccoria.pl
  • Filmy
  • Rozpoczynamy Budowę Domu !!! - Jak to Wygląda? (Część 1/47)
Film
Autor: BarbaraMachalska Dodano: 2021-09-09, 01:00

Rozpoczynamy Budowę Domu !!! - Jak to Wygląda? (Część 1/47)

Nasz drugi Kanał: https://www.youtube.com/@BudowaDomuJednorodzinnego-pl/videos
Moja strona www: http://www.BudowaDomuJednorodzinnego.pl/
Mój Kanał Karawaningowy: https://www.youtube.com/channel/UCsFeDsrq6btWgodNLqMaHEA
Instagram: kikiswiat (https://www.instagram.com/kikiswiat/)


Witaj
Ja nazywam się Kamil Goldmann i cieszę się, że trafiłeś na ten kurs. Zrobię wszystko, aby inwestycja w niego zwróciła Ci się wielokrotnie. Tworząc go, starałem się patrzeć oczami osoby, która nie miała z budową żadnych doświadczeń. Dlatego język w tym kursie będzie prosty i zrozumiały dla każdego. Wszystkie prace pokaże bardzo szczegółowo i tak, abyś nie musiał się zastanawiać się nad żadnym etapem budowy. Będzie to instrukcja krok po kroku, którą wystarczy ze weźmiesz i skopiujesz na własna budowę. Ewentualnie dokonują kilku modyfikacji. Zachęcam Cię zatem do uważnego oglądania.

Budowa, którą będziemy realizować jest usytuowana na zabudowanej działce. Inaczej mówiąc nowy budynek powstanie za istniejącym domem, który widzisz na tym ujęciu.
Jak można się domyśleć, ciężarówki z materiałami nie wjadą na budowę ze względu na wąski dojazd. Dlatego większość materiałów będziemy składować na parkingu, przy ulicy. Stąd będziemy je potem przewozić wynajętym wózkiem widłowym, lub niektóre przenosić ręcznie.

Nasz plac budowy jest nieco rozkopany, ponieważ przez pewien czas mięliśmy tu składowisko gruzu. Gruz ten wywieźliśmy na inną działkę i dlatego widoczny jest tutaj częściowo wykonany wykop. Oczywiście będziemy go jeszcze pogłębiać, ale zrobimy to za kilka dni. Na chwilę obecną organizujemy materiały i narzędzia.

W tartaku zamawiamy deski i łaty. Te materiały są zazwyczaj dostępne od ręki i nie musimy na nie czekać. Niestety takie elementy jak krokwie czy belki konstrukcyjne na więźbę, nie są dostępne od razu. Są one wycinane na indywidualne zamówienie i trzeba na nie poczekać, nawet kilka tygodni. Dlatego u nas drewno na dach zamówiliśmy już teraz, aby w przyszłości zachować ciągłość budowy.

Deski, które tu widzimy, przeniesiemy teraz na plac budowy. Za niedługo będziemy z nich wykonywać szalunki dla fundamentów.

Ale zanim to zrobimy, odbieramy jeszcze dostawę stali. Na tej ciężarówce przyjechały maty zbrojeniowe, które umieścimy w posadzkach betonowych. Ogólnie posadzki na fundamencie nie muszą być zbrojone. W naszym przypadku jednak umieścimy w nich siatki, ponieważ do jednego z pomieszczeń będziemy wjeżdżać samochodem, a w pozostałych będą składowane ciężkie maszyny i materiały. Nie chcemy, aby w przyszłości posadzki te popękały.

Pamiętaj jednak, że budując swój dom jednorodzinny nie musisz zbroić posadzek wykonanych z chudego betonu. Mówię tutaj o tych pierwszych posadzkach, które wykonuje się na piachu.

Wróćmy do naszych desek, które będziemy musieli za chwilę przenieść i ułożyć blisko budowy. Tutaj widzimy już ułożone deski i teraz pokażemy jak dojść do takiego stanu. Pokażę to, ponieważ dla osób początkujących, może to być przydatne.

Na tym etapie będziemy musieli pociąć kilka desek na wąskie listewki. Dlatego warto na samym początku budowy wypożyczyć lub zakupić piłę. W naszym przypadku kupiliśmy nową pilarkę stołową firmy METABO. Kosztowała nas ona 1150 zł. Ale warto zakupić taki sprzęt ponieważ ilość materiału, jaki musimy przeciąć na budowie, jest tak duży, ze piła ta zwraca się w postaci oszczędności czasu.

Dla zainteresowanych jest to model TKHS 315 C. Można kupić tańszą, ale ta jest sprawdzona i z pewnością będziesz zadowolony.

Jeśli chodzi o samą piłę to łatwo się ją transportuje ponieważ z jednej strony wyposażona jest ona w kółka, a z drugiej w rączki. Przez co można nią jeździć podobnie jak taczką. Jest to bardzo wygodne, ponieważ podczas budowy, bardzo często musimy przenieść piłę w inne miejsce.

Piła posiada przylżnię, która umożliwia cięcie desek na ustaloną szerokość. Za chwilę będziemy z tego korzystać.

Jest ona zasilana trzema fazami, dlatego podłączamy ją do prądu odpowiednim przewodem. Inaczej mówiąc zasilana jest siłą.

Jeśli włączamy piłę po raz pierwszy, musimy sprawdzić, w jakim kierunku kreci się tarcza.

W naszym przypadku obraca się w nieprawidłowa stronę, czyli kręci się do przodu.

Aby zmienić kierunek obrotu, należy odłączyć wtyczkę, w której znajduje się przełącznik.

U nas jest to wtyczka, którą podłącza się do gniazda. Jest tutaj przełącznik, który zamienia fazy. Za pomocą płaskiego śrubokręta zamieniamy bolce miejscami. W ten sposób sprawiamy, że silnik piły będzie kręcił się w drugą stronę.


#budowadomu #fundamenty #drewno

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do filmu "Rozpoczynamy Budowę Domu !!! - Jak to Wygląda? (Część 1/47)"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Edycja tytułu i opisu

Edycja tagów

Wybierz słowa najlepiej opisujące to zdjęcie:

Rozmiar

Dodatkowa przestrzeń w salonie

Położenie

Meble

Podłoga

Armatura łazienkowa

Sprzęt AGD

Telewizor

Dekoracja okna

Dekoracja ścian

Kształt kuchni

Dekoracje na święta i okazje

Akcesoria i dodatki do jadalni

Meble do jadalni

Oświetlenie

Kuchnia (rodzaj)

Meble do kuchni

Kuchnia (rodzaje mebli kuchennych)

Zastawa kuchenna

Wyposażenie i akcesoria do kuchni

Kuchnia AGD, RTV

Dekoracje i tekstylia do kuchni

Sypialnia (wyposażenie)

Tekstylia do sypialni

Łóżka i akcesoria

Zagłówek do łóżka

Układ jadalni

Ceramika do łazienki

Armatura do kuchni

Wyposażenie i akcesoria do łazienki

Wyposażenie przedpokoju

Meble ogrodowe

Dekoracje do ogrodu

Basen, spa

Architektura ogrodowa

Grill

Ogrodzenia

Oświetlenie ogrodowe

Wypoczynek w ogrodzie

Ścieżki w ogrodzie

Inne

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Usuń film

Czy na pewno chcesz usunąć film "Rozpoczynamy Budowę Domu !!! - Jak to Wygląda? (Część 1/47)"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.