Newsroom 11.06.2021

Kosaćce, nazywane często irysami, to kwiaty ogrodowe wyrastające z cebul lub kłączy. Na rynku dostępne jest ponad dwieście odmian gatunku. Złota zasada w uprawie irysów brzmi: sadźmy kilka cebulek tej samej odmiany w jednym miejscu, zamiast rozpraszać je po całym ogrodzie.

Czytaj artykuł 

W programie „ZRÓB TO…” pokażemy ci, jak w łatwy i tani sposób z ogólnodostępnych materiałów, możesz przygotować coś oryginalnego dla siebie, dziecka, do ogrodu czy na prezent. Spróbuj i ZRÓB TO sam!

Czytaj artykuł 

To pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Miłośnicy nietypowych roślin mają sporo powodów do zadowolenia. W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego zakwitło dziwidło olbrzymie – fascynująca roślina o zadziwiających cechach. Czy można uprawiać ją w doniczce, w ogrodzie?

Czytaj artykuł 

Zadbany trawnik to chluba każdego ogrodu. Co robić, gdy pojawią się na nim niechciane rośliny takie jak mniszki, stokrotki czy koniczyna? Podpowiadamy jak pozbyć się chwastów z trawnika.

Czytaj artykuł 

Elewacje, które są narażone na wilgoć, często borykają się z grzybem na ich powierzchni. Jak unikać takich sytuacji? Co zrobić, aby pozbyć się go definitywnie?

Czytaj artykuł 

Wykończenie połaci dachu umieszczonej wysoko i w trudno dostępnych miejscach potrafi przysporzyć wielu zmartwień. Jak bezpiecznie i szybko zakonserwować np. podbitkę dachową?

Czytaj artykuł 

Strony świata, na które wychodzą okna, mają spory wpływ na to, w jakim stopniu doświetlone będą pomieszczenia. A duża ilość światła słonecznego nie tylko poprawi bilans energetyczny budynku, ale również pozytywnie wpłynie na komfort życia domowników. Podpowiadamy, jak dobierać okna w zależności od kierunków świata. 

Czytaj artykuł 

Okna o dużej powierzchni to gwarancja maksymalnego doświetlenia wnętrz oraz dogrzania pomieszczeń energią słoneczną, jak również rozwiązanie, które zapewnia doskonałe efekty estetyczne. Czy jest to jednak rozwiązanie bezpieczne, jeśli chodzi o wichury, mocne deszcze i inne groźne warunki atmosferyczne?

Czytaj artykuł 

Energooszczędny dom to korzyść nie tylko dla środowiska, ale i dla naszej kieszeni. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba zwróć baczną uwagę na okna. To one są punktem, który potencjalnie może powodować straty ciepła. Czy okna w ekodomu powinny być mniejszych gabarytów? Rozwiewamy wątpliwości.

Czytaj artykuł 

Energooszczędność nie jest tylko sloganem reklamowym – parametry okna mają realny wpływ na wysokość naszych rachunków. Nowoczesne okna nie powodują strat ciepła, co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami na kosztach ogrzewania. Im niższa wartość współczynnika przenikania ciepła, tym lepsza jest izolacja termiczna danego elementu, z którego budujemy nasz ekologiczny i oszczędny dom. Jak interpretować ten parametr?

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.