Newsroom 11.06.2021
Kosaćce, nazywane często irysami, to kwiaty ogrodowe wyrastające z cebul lub kłączy. Na rynku dostępne jest ponad dwieście odmian gatunku. Złota zasada w uprawie irysów brzmi: sadźmy kilka cebulek tej samej odmiany w jednym miejscu, zamiast rozpraszać je po całym ogrodzie.
Czytaj artykułW programie „ZRÓB TO…” pokażemy ci, jak w łatwy i tani sposób z ogólnodostępnych materiałów, możesz przygotować coś oryginalnego dla siebie, dziecka, do ogrodu czy na prezent. Spróbuj i ZRÓB TO sam!
Czytaj artykułTo pierwsze takie wydarzenie w Polsce. Miłośnicy nietypowych roślin mają sporo powodów do zadowolenia. W Ogrodzie Botanicznym Uniwersytetu Warszawskiego zakwitło dziwidło olbrzymie – fascynująca roślina o zadziwiających cechach. Czy można uprawiać ją w doniczce, w ogrodzie?
Czytaj artykułZadbany trawnik to chluba każdego ogrodu. Co robić, gdy pojawią się na nim niechciane rośliny takie jak mniszki, stokrotki czy koniczyna? Podpowiadamy jak pozbyć się chwastów z trawnika.
Czytaj artykułElewacje, które są narażone na wilgoć, często borykają się z grzybem na ich powierzchni. Jak unikać takich sytuacji? Co zrobić, aby pozbyć się go definitywnie?
Czytaj artykułWykończenie połaci dachu umieszczonej wysoko i w trudno dostępnych miejscach potrafi przysporzyć wielu zmartwień. Jak bezpiecznie i szybko zakonserwować np. podbitkę dachową?
Czytaj artykułStrony świata, na które wychodzą okna, mają spory wpływ na to, w jakim stopniu doświetlone będą pomieszczenia. A duża ilość światła słonecznego nie tylko poprawi bilans energetyczny budynku, ale również pozytywnie wpłynie na komfort życia domowników. Podpowiadamy, jak dobierać okna w zależności od kierunków świata.
Czytaj artykułOkna o dużej powierzchni to gwarancja maksymalnego doświetlenia wnętrz oraz dogrzania pomieszczeń energią słoneczną, jak również rozwiązanie, które zapewnia doskonałe efekty estetyczne. Czy jest to jednak rozwiązanie bezpieczne, jeśli chodzi o wichury, mocne deszcze i inne groźne warunki atmosferyczne?
Czytaj artykułEnergooszczędny dom to korzyść nie tylko dla środowiska, ale i dla naszej kieszeni. Decydując się na takie rozwiązanie, trzeba zwróć baczną uwagę na okna. To one są punktem, który potencjalnie może powodować straty ciepła. Czy okna w ekodomu powinny być mniejszych gabarytów? Rozwiewamy wątpliwości.
Czytaj artykułEnergooszczędność nie jest tylko sloganem reklamowym – parametry okna mają realny wpływ na wysokość naszych rachunków. Nowoczesne okna nie powodują strat ciepła, co wiąże się ze znacznymi oszczędnościami na kosztach ogrzewania. Im niższa wartość współczynnika przenikania ciepła, tym lepsza jest izolacja termiczna danego elementu, z którego budujemy nasz ekologiczny i oszczędny dom. Jak interpretować ten parametr?
Czytaj artykuł