Newsroom 03.03.2022

Bromelia doniczkowa to roślina kwitnąca o imponującym wyglądzie, obok którego nie da się przejść obojętnie. Jest doskonałym pomysłem na prezent dla osób, które nie przepadają za kwiatami ciętymi. Postawiona na regale czy komodzie, nada wnętrzom nieco tropikalnego charakteru. W jaki sposób wygląda uprawa i pielęgnacja bromelii doniczkowej?  

Czytaj artykuł 

Lecytyna to substancja pochodzenia naturalnego, która jest mieszaniną związków o charakterze tłuszczowym. Naturalnie występuje w wielu produktach żywnościowych, dlatego jest przyswajana przez człowieka dzięki codziennej zrównoważonej diecie. Okazuje się jednak, że można ją wykorzystywać także w ogrodnictwie, bo sprawdza się do ochrony roślin.  

Czytaj artykuł 

Już dziś rusza 18. sezon programu „Nasz nowy dom”, który odmienia życie rodzin ciężko doświadczonych przez los. Od prawie 9 lat ekipa fachowców pod czujnym okiem Katarzyny Dowbor przeprowadza remonty domów i mieszkań. 

Czytaj artykuł 

Brązowienie iglaków jest stosunkowo częstym problem, jaki spotyka się w ogrodach. Ich właściciele zastanawiają się wówczas, co jest przyczyną takiego stanu rzeczy. Okazuje się, że dla uratowania drzewka kluczowe znaczenie ma zdiagnozowanie źródła problemu. Dzięki temu jest możliwe podjęcie stosownego leczenia.

Czytaj artykuł 

Tawuły to rośliny, które różnią się między sobą wielkością, barwą liści, pokrojem i terminem kwitnienia. Zapewniając im odpowiednią opiekę, sprawisz, że twój ogród nabierze magicznego wyglądu. Atrakcyjne i trwałe kompozycje kwiatowe z pewnością rozweselą zieloną przestrzeń.

Czytaj artykuł 

Od czasu rozpoczęcia wojny w Ukrainie tysiące obywateli tego kraju przekracza polską granicę w poszukiwaniu bezpieczeństwa i schronienia. Sprawdź, jak okazać realną pomoc Ukraińcom i poznaj listę rzeczy, które możesz przekazać w darze.

Czytaj artykuł 

Ceropegia nazywana także lampionem chińskim lub łańcuchem serc to ozdobna zwisająca roślina doniczkowa. Z jej wiotkich pędów wyrastają charakterystyczne liście o sercowatym kształcie. Dowiedz się, jakie wymagania ma roślina i jak prawidłowo o nią dbać.

Czytaj artykuł 

Dracena deremeńska to jedna z najchętniej uprawianych współcześnie roślin doniczkowych. Jest bardzo ładna, kojarzy się egzotycznie i – odpowiednio pielęgnowana – cieszy oko przez wiele lat. Drzewko to zalicza się do wiecznie zielonych, przez co sprawdza się do dekoracji wnętrz domowych oraz do biur czy kancelarii. Co warto o nim wiedzieć?

Czytaj artykuł 

W pierwszym odcinku nowego sezonu ekipa Naszego Nowego Domu odwiedziła Tychy. W spokojnej, tyskiej dzielnicy pod lasem, w części starego ceglanego domu żyją pani Lidia i jej wnuczka, trzynastoletnia Kornelia.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.