Newsroom 18.08.2022

Czeremcha, znana pod nazwą śliwa kocierpka lub smrodynia, to gatunek drzewa najczęściej spotykany w parkach i przy drogach, jako element nasadzenia miejskiego. Obradza w jadalne owoce, które mają lekko gorzkawy posmak. Roślina ma wiele zastosowań, które są wykorzystywane w różnych dziedzinach życia. 

Czytaj artykuł 

Piwonie to niezwykle piękne kwiaty, które cieszą się coraz większą popularnością, m.in. za sprawą różnorodności gatunków.  Druga połowa sierpnia jest dobry okresem na rozmnażanie i dzielenie tych roślin. Można to zrobić na kilka sposobów. Jak rozmnażać i dzielić piwonie? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Dodatek węglowy to wsparcie finansowe dla gospodarstw domowych, których głównym źródłem ogrzewania jest węgiel. Jest to sposób rządu na poradzenie sobie z rosnącymi cenami tego surowca w Polsce. Ile wynosi dotacja? Kto może liczyć na dofinansowanie? Gdzie i jak złożyć wniosek? Odpowiedzi na te pytania wraz ze wzorem wniosku znajdziesz w naszym artykule!

Czytaj artykuł 
Art. Spons.

Ashwagandha to roślina, z którą na pewno zetknął się każdy miłośnik medycyny naturalnej. W naszym kraju znana także jako witania ospała albo żeń-szeń indyjski ma wiele zaskakujących, niezwykłych właściwości, które warto wykorzystać do podreperowania swojego zdrowia. Korzeń ashwagandhy wykazuje wysoką skuteczność w łagodzeniu objawów licznych dolegliwości, można go spożywać zarówno w postaci proszku dodawanego do różnych potraw, jak i suplementów diety z ashwagandhą, tabletek oraz kapsułek.

Czytaj artykuł 

Trwa sezon na robienie przetworów. Najlepszym miejscem na ich przechowywania bez wątpienia jest dobrze urządzona spiżarnia. Takie pomieszczenie to prawdziwy skarb, którego obecność docenia każda gospodyni. Można tam schować nie tylko pyszne przetwory, ale także przechowywać rzadko używane urządzenia, zapasy żywności, dekoracje i mnóstwo innych „przydasiów”. Jednak, żeby nie pogubić się w gąszczu tych wszystkich rzeczy, trzeba odpowiednio ją urządzić. Sprawdź, jak to zrobić.

Czytaj artykuł 

Dziurawiec zwyczajny to powszechnie znana w ziołolecznictwie roślina o interesujących kwiatach. Nie ma specjalnych wymagań glebowych, przez co bardzo często można spotkać go dziko porastającego ciepłe i słoneczne stanowiska w lasach, na brzegach rzek czy poboczach dróg. Dowiedz się, jak uprawiać tę leczniczą roślinę w swoim ogrodzie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.