Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Wszyscy zasiadamy do bożonarodzeniowego stołu suto zastawionego wspaniale pachnącymi potrawami, jednak w różnych częściach kraju jemy coś innego. Zmieniają się dania, różnią się zwyczaje, niektóre z tradycji na południu nie są znane na północy. W naszym świątecznym QUIZIE przedstawiamy rozmaite zwyczaje i obyczaje – poważne, zabawne, nietypowe – charakterystyczne dla różnych rejonów od Pomorza po Podhale. Czy znasz je wszystkie? Sprawdź się i odpowiedz na 11 pytań o święta, jakie pamiętają pradziadkowie.

Czytaj artykuł 

Zima to czas, gdy organizm jest szczególnie narażony na spadki odporności. Częsta ekspozycja na zimno i wilgoć sprawia, że układ immunologiczny staje się podatny na bakterie i wirusy. Na szczęście można wspomóc jego funkcjonowanie w naturalny sposób, czyli z pomocą ziół z ogrodu i wyhodowanych na parapecie. Które z nich najlepiej się sprawdzą?

Czytaj artykuł 

Zamiokulkas jest wytrzymały na trudne warunki, przez co zyskał miano żelaznej rośliny. Jednak to nie znaczy, że zniesie wszystko. Niekiedy może sprawiać pewne problemy, które często są wynikiem niewłaściwej pielęgnacji. Jeśli zauważysz, że liście zamiokulkasa zaczynają żółknąć, należy jak najszybciej podjąć odpowiednie działania. Mam sprawdzony sposób, który pomoże przywrócić roślinie dobrą formę oraz pobudzić ją do wypuszczania nowych liści. Marniejący zamiokulkas szybko odżyje.  

Czytaj artykuł 

Kowalik zwyczajny to fascynujący ptak, który posiada wiele talentów. Ma wielkość wróbla, a ze względu na zwyczaj kucia dziobem w pień jest porównywany do dzięcioła. Ponadto ptak ten wyróżnia się głośnym śpiewem, potrafi chodzić po pniach drzew głową w dół, a do tego oczyszcza je ze szkodników. Zimą kowaliki chętnie odwiedzają karmniki, dlatego trzeba wiedzieć, czym je dokarmiać, aby przetrwały ten trudny czas.     

Czytaj artykuł 

W wielu domach stoi już ozdobione świąteczne drzewko. W innych, zgodnie z tradycją, drzewko ubierane jest dopiero w wigilię. Światełka, bombki, gwiazda na szczycie - te ozdoby nie są tylko barwnymi dekoracjami. Każda z nich ma konkretne znaczenie. Poznaj symbolikę ozdób choinkowych.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Płatna współpraca

Każdy dzień zaczyna się w łazience. Mycie zębów, szybki prysznic, układanie włosów, słowem – przygotowania do wyjścia z domu. Wszystkie te czynności wykonujemy codziennie, co oznacza, że silnie wchodzą nam w rutynę. A z biegiem lat przyzwyczajamy się tak bardzo, że przestajemy zastanawiać się, czy można by je jakoś uprościć. Często nawet nie zauważamy, że coś nas w nich irytuje, aż do momentu, gdy… sięgniemy po nowoczesne technologie.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Nieestetyczne zabrudzenia na płytkach łazienkowych oraz poczerniałe fugi wymagają jak najszybszego czyszczenia. Ogniska pleśni w domu tworzą poważne zagrożenie dla zdrowia, przyczyniają się do rozwoju alergii, a także niszczą rozmaite tworzywa w tym powierzchnię dekoracyjnej fugi. Zastanawiasz się, jak usunąć powstałe osady pomiędzy płytkami i zabezpieczyć powierzchnię przed zabrudzeniami? U mnie najlepiej sprawdziła się ta domowa pasta do czyszczenia fug w łazience, skutecznie rozpuściła brud i usunęła zalążki pleśni.

Czytaj artykuł 

Liść laurowy to niezastąpiona przyprawa w kuchni, która nadaje potrawom aromatycznego i wyrazistego smaku. Jest to również roślina wieloletnia, którą można z powodzeniem uprawiać na domowym parapecie. Zachwyca swoim oryginalnym wyglądem, a dodatkowo wykazuje liczne właściwości prozdrowotne. Jak dbać o liść laurowy w zimie? Na co pomaga? Dowiedz się więcej w naszym artykule.

Czytaj artykuł 

Organizacja miejsc do przechowywania w kuchni uwarunkowana jest zwykle wygodą – rzadziej wykorzystywane, małe AGD czy akcesoria trafiają głębiej do szafek, a podstawowe produkty starasz się zawsze mieć pod ręką. Nie ma wątpliwości, co chować w szafkach wiszących, a co w szufladach pod blatem. Jednak do czego służy wąska szufladka pod piekarnikiem? To miejsce owiane jest tajemnicą, a w każdej kuchni trafiają tam inne przedmioty. Wyjaśniamy, do czego służy szuflada pod piekarnikiem i dlaczego ciepłe talerze to klucz do smaczniejszego posiłku.

Czytaj artykuł 

Każdy, kto ma kominek, doskonale wie, że jego szyba ulega zabrudzeniom. Osadza się na niej czarny tłusty osad, który powstaje w wyniku niepełnego spalania drewna. Czyszczenie szyby kominka nie należy do łatwych czynności, dlatego wiele osób sięga po specjalistyczne detergenty. Aby usunąć uporczywe zabrudzenia, sięgnij po sposoby domowe. Do tego celu można wykorzystać ocet lub popiół drzewny, ale mam lepszy patent na oporny brud. Szyba w kominku będzie lśnić jak nowa.  

Czytaj artykuł 

Las w słoiku to hit ostatnich lat, który wciąż i wciąż zachwyca, inspirując do tworzenia coraz ciekawszych kompozycji zarówno przez dorosłych, jak i dzieci. Nic dziwnego. Mały, leśny mikroklimat w szkle to nie tylko oryginalna ozdoba mieszkań – to także fascynująca, ogrodnicza przygoda. Co więcej, łatwo wykonać go samodzielnie. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Ryzyko pożarowe oraz niebezpieczeństwo zatrucia tlenkiem węgla rozprzestrzeniającym się w zamkniętych pomieszczeniach wyraźnie wzrastają w okresie grzewczym, co roku niosąc z sobą dziesiątki ofiar. MSWiA wprowadza zmiany, mające na celu zminimalizowanie ryzyka tragicznych zdarzeń w wyniku nadmiernej emisji CO2 w budynkach. Jeszcze w tym roku trzeba zainstalować odpowiednie mierniki groźnego gazu. Jak wybrać czujnik czadu? Podpowiadamy, na co warto zwracać uwagę i kogo dotyczą dodatkowe przepisy przejściowe.

Czytaj artykuł 

Nie wyobrażasz sobie poranka bez pysznej, aromatycznej kawy? Jeżeli cenisz sobie klarowność i czystość naparu, idealnym wyborem będą filtry papierowe. Skutecznie oddzielają fusy, co nie tylko poprawia smak kawy, ale również wzmacnia jej aromat. Mało kto jednak zdaje sobie sprawę, że papierowe filtry mogą się przydać nie tylko do parzenia kawy, ale również podczas domowych porządków. Mają wiele zastosowań w domu, a niektóre z nich mogą cię zaskoczyć.

Czytaj artykuł 

Kamień w czajniku to powszechnie występujące zjawisko. Nie wie, jak skutecznie pozbyć się nieestetycznego osadu z urządzenia. Na rynku dostępnych jest szereg odkamieniaczy do czajników, ale czy da się usunąć kamień bez uciekania się do chemicznych środków. Oczywiście, że tak. Poznaj najskuteczniejsze domowe sposoby na odkamienianie czajnika. 

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.