Małe domy na kołach sposobem na życie. Jak wyglądają w środku?

Data publikacji: 2017-07-20 15:00:00

Domy mobilne popularne są od około 10 lat. Moda na nie zaczęła się w Stanach Zjednoczonych i szybko przeniosła do Europy. Dlaczego ludzie decydują się na mieszkanie w domach na kółkach? W "Dzień Dobry TVN" producent tego typu konstrukcji Marcin Janysz opowiedział o swoim zawodzie, a Marjolein Jonker z Holandii wyjaśniła również, dlaczego lepiej mieszka jej się w miniaturowym domu na kółkach.

Małe domy na kołach sposobem na życie. Jak wyglądają w środku?

Mieszkanie na kilkunastu metrach kwadratowych to już trend. Małe domy na kołach popularne są już od około dziesięciu lat. Ten ruch narodził się w Stanach Zjednoczonych podczas kryzysu finansowego. Cześć osób stwierdziła, że będzie poszukiwać alternatywnego sposobu na zamieszkanie i wybrała domy, które są małe, tanie w produkcji i takie, które dają wolność wyboru miejsca, w którym chce się je postawić.

Coraz więcej miłośników domów na kółkach znajdziemy też w Europie (Belgii, Francji, Niemczech, Danii czy Holandii). W Polsce małe domy już się produkuje, ale nikt w nich jeszcze na stałe nie mieszka.

Obejrzyj dom na filmiku poniżej:

źródło: x-news.pl

Ogromną zaletą tego typu zabudowy jest mniejsza ilość zużywanej energii oraz wody, do tego możemy cieszyć się wolnością – dom możemy postawić w okolicy górskiej, nad jeziorem czy w ogrodzie.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

scr:x-news.pl

Trend małych powierzchni do mieszkania wpisuje się w popularny teraz minimalizm, czyli pozbywanie się zbędnych przedmiotów. To prawdziwy dom, który w zmniejszonej skali, daje wszystkie możliwości i realizuje wszystkie potrzeby, które są związane z mieszkaniem.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

scr:x-news.pl

Dzięki ociepleniu i ogrzewaniu np. kozą domy są całoroczne. Można podpiąć je również do sieci kanalizacyjnej lub pobierać wodę z baniaków. Mają kompostowe toalety i pełnowymiarowe prysznice, kuchenki na gaz, lodówki i wiele sprytnych rozwiązań.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię

scr:x-news.pl

Aby dom na kółkach został dopuszczony do ruchu, nie może ważyć więcej niż trzy i pół tony, szerokość nie może przekraczać 255 centymetrów, a wysokość czterech metrów.

Deccoria.pl

Zobacz galerię: 10 najdziwniejszych domów na świecie

Przeczytaj również: TOP 6 Najdziwniejsze domy na świecie


Piosenka dla podróżników:

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)
CeeGee

Autor: CeeGee
Data: 2017-09-22 00:33:47
Tego typu domy buduje sie naogol w miejscach gdzie klimat jest lagodny. Do ich transportu z miejsca na miejsce potrzebny jest rowniez odpowiednio silny samochod. Jesli kogos zainteresuje ten temat i pomysl to polecam na Y.T. wpisac takie haslo. "Tiny house big living"