Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Anginkę, jak potocznie nazywamy pelargonię pachnącą lub geranium, od lat chętnie uprawiamy w domach. Choć jest gęsta i zielona, to nie walory ozdobne zadecydowały o jej popularności. Ta roślina o orzeźwiającym i wyrazistym aromacie słynie z właściwości leczniczych. Jak ją uprawiać i wykorzystywać? W jaki sposób rozmnażać anginkę krok po kroku? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w artykule.

Czytaj artykuł 

Czyszczenie piekarnika jest jednym z najbardziej nielubianych obowiązków domowych, nie dziwi więc, że często odkładamy je na później. Im dłużej jednak będziemy zwlekać, tym trudniejsze okaże się usunięcie starego tłuszczu i spalenizny. Na szczęście istnieje domowy sposób na wyczyszczenie piekarnika, który działa nawet na najgorszy brud. Sprawdź, jak szybko przywrócić urządzeniu dawny blask dzięki prostej paście.

Czytaj artykuł 

Jesteś miłośnikiem roślin doniczkowych i szukasz wyjątkowych okazów do swojej kolekcji? Dowiedz się więcej o uprawie i pielęgnacji anturium crystallinum. Wyróżnia się na tle innych odmian dzięki swoim oryginalnym liściom z widocznym białym unerwieniem. Atutem tej rośliny są też kwiaty, które cieszą oko przez długi czas. Anturium crystallinum, oprócz tego, że jest wyjątkowo dekoracyjne, przynosi pozytywną energię do domu (przynajmniej tak uważa wiele osób). Poznaj tajniki uprawy tej niezwykłej rośliny.    

Czytaj artykuł 

Jesień to najlepszy czas na sadzenie róż. Dzięki temu krzaki zdążą się ukorzenić przed nadejściem zimy, a wiosną szybciej rozpoczną wegetację. Jak przeprowadzić ten proces, by zakończył się sukcesem? Nie tylko termin znaczenia ma sadzenie. Sukces w uprawie róż w dużej mierze uzależniony jest od odpowiedniego stanowiska. Ogromne znaczenie ma też wybór odpowiednich odmian, które chcemy posadzić. Sprawdź, które z nich bez trudu przetrwają srogie zimy i będą pięknie zdobiły nasze ogrody.  

Czytaj artykuł 
Artykuł sponsorowany

Wybór odpowiedniego grzejnika do nowoczesnych wnętrz to istotna decyzja, która wpływa nie tylko na komfort cieplny, ale także na estetykę pomieszczenia. Współczesne trendy wnętrzarskie stawiają na minimalistyczne, funkcjonalne rozwiązania, a jednym z najczęściej wybieranych typów grzejników są modele aluminiowe. Te lekkie, wydajne i eleganckie urządzenia świetnie sprawdzają się w nowoczesnych aranżacjach, oferując szybkie nagrzewanie i energooszczędność. Jaki grzejniki aluminiowy wybrać do nowoczesego wnętrza? Czytaj dalej!

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Zebrane z grządki warzywa takie, jak marchew czy pietruszka nadają się do dłuższego przechowywania, o ile tylko zapewnisz im odpowiednie warunki. Najprościej trzymać zapasy w chłodnej piwnicy, a jeszcze lepiej w ziemiance, gdzie stale utrzymywana temperatura i wilgotność wydłużają ich przydatność do spożycia. Jeśli jednak nie masz takiej możliwości, wypróbuj starą, tradycyjną metodę – kopcowanie warzyw to dobry sposób na przechowywanie, wykorzystywały go nasze babcie i wciąż warto to robić.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Strach przed ukąszeniami kleszczy wzmaga się wiosną i latem, gdy aktywność tych małych owadów jest najwyższa. Jednak kleszcze w Polsce to problem całoroczny, a walka z ich występowaniem w przydomowych siedliskach stanowi coraz większe wyzwanie. Chroń się przed niebezpieczeństwem, jakie przenoszą, dbając o to, aby twój ogród nie był dla nich sprzyjającym środowiskiem. Istnieją rośliny, które przyciągają kleszcze jak magnes – pozbądź się ich i to szybko.

Czytaj artykuł 

Czosnek sadzony jesienią rośnie dużo lepiej niż ten, który znalazł się w ziemi dopiero wiosną. Właściwy termin to jednak tylko połowa sukcesu. O powodzeniu uprawy decyduje także przygotowanie stanowisko oraz sposób, w jaki posadzimy ząbki. W trakcie pracy łatwo o pomyłkę, przez którą można zapomnieć o udanych plonach. Jakie są błędy podczas sadzenia czosnku? Wyjaśniamy, czego lepiej unikać.

Czytaj artykuł 

Chcesz, aby rododendrony obficie zakwitły w przyszłym roku? Musisz je odpowiednio przygotować do zimy, dzięki czemu przetrwają ten trudny okres w dobrej kondycji, a na wiosnę wypuszczą mnóstwo pięknych kwiatów. W listopadzie należy wykonać kilka czynności pielęgnacyjnych. Jak zabezpieczyć rododendrony przed mrozami? Zastosuj się do naszych rad, a staną się wyjątkową ozdobą twojego ogrodu.   

Czytaj artykuł 
Artykuł sponsorowany

Ogród – prywatne królestwo zieleni, miejsce odpoczynku, spotkań z bliskimi i chwil spędzanych w harmonii z naturą. To przestrzeń, w której możesz zwolnić tempo i odetchnąć od codziennego pośpiechu. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób zwraca uwagę na odpowiednią aranżację zakątka i stawia na nowoczesne meble ogrodowe, które stanowią nie tylko funkcjonalne wyposażenie, ale i stylowy element dekoracyjny. Zastanawiasz się, jak urządzić przestrzeń, aby stworzyć prawdziwą oazę spokoju i cieszyć się nią w pełni? Oto kilka naszych inspiracji i praktycznych wskazówek.

Czytaj artykuł 

Liść laurowy to roślina o wszechstronnym zastosowaniu. Powszechnie znana i wykorzystywana jest w kuchni, ale mało kto wie o jej właściwościach leczniczych. Drzewko laurowe z powodzeniem można uprawiać w polskich warunkach i wykorzystywać jego liście w domu. Poznaj dobroczynne właściwości liścia laurowego, jego nietypowe zastosowanie oraz sposób pielęgnacji. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Gdy jesień na dobre zadomowi się w sadach, a ostatnie owoce trafią do koszyków, nadchodzi czas, by zadbać o zdrowie naszych drzew i krzewów. Odpowiednie opryski, nawożenie i kontrola szkodników mogą znacząco wpłynąć na kondycję roślin, a także na obfitość przyszłych plonów. Jesienna pielęgnacja zapewni drzewom i krzewom ochronę przed chorobami i zwiększy ich odporność na zimowe mrozy. Sprawdź, jakie zabiegi warto przeprowadzić i jakich preparatów użyć, aby przygotować ogród do kolejnego sezonu.

Czytaj artykuł 

Fusy po kawie, woreczki z herbaty czy skorupki jajek oraz wiele innych produktów "resztkowych" trafia bezpośrednio do kosza, choć wcale nie musi. Z tych niepozornych składników mógłbyś przygotować rozmaite produkty do domu i ogrodu – podpowiadamy, co zrobić z resztkami z kuchni i jak wykorzystać je w przydatny sposób. Oto prosty sposób na odpowiedzialne gospodarowanie i... oszczędzanie. 

Czytaj artykuł 

Osad z gazu w kuchni to lepka maź, która odkłada się na płycie grzewczej wokół palników, na ruszcie, a nawet na meblach kuchennych. Trudna do usunięcia zwłaszcza wtedy, gdy nie robimy tego regularnie. Podpowiadamy, jak pozbyć się tłustego osadu z gazu domowymi sposobami.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.