Artykuły
Ścięcie drzewa w ogrodzie bywa koniecznością. Bardziej skomplikowane niż sama wycinka jest pozbycie się pozostającego po niej pnia, który wygląda nieatrakcyjnie i zajmuje cenne miejsce. Wykopywanie go ręcznie wymaga ogromnej tężyzny fizycznej, a ciężkim sprzętem – sporych pieniędzy. Na szczęście są również inne możliwości. Sprawdź, jak usunąć pień po ściętym drzewie tanio i bez wysiłku.
Czytaj artykułNa dnie czajnika pojawił się kamienny osad? To bardzo częsty problem. Obecność kamiennego osadu świadczy o tym, że woda w domu jest twarda, czyli bogata w jony wapnia i magnezu. Istnieje wiele domowych sposobów na odkamienianie czajnika – ocet, soda oczyszczona, kwasek cytrynowy czy sok z cytryny. Znam jednak metodę, która jest jeszcze lepsza. Dzięki niej czajnik jest czysty, jak prosto ze sklepu.
Czytaj artykułDla wielu ogrodników zima jest najmniej ekscytującym okresem na działce. W oczekiwaniu na wiosnę można jednak wykonać kilka zabiegów, dzięki którym umilimy sobie ten czas. Jednym z nich jest pobieranie i ukorzenianie sadzonek. Dzięki niemu nie tylko wykorzystamy nadmiar wolnego czasu, ale przygotujemy nowe rośliny, które ozdobią ogród wiosną.
Czytaj artykułWiele osób kupuje storczyki z nadzieją, że w domu będą wyglądały równie pięknie co w kwiaciarni. Nie każdy jednak wie, jakie warunki im zapewnić, aby rosły zdrowo, a ich kwitnienie trwało długo i było obfite. Jeśli popełnimy błąd, orchidee nie wytworzą nowych pąków i przestaną być ozdobą parapetu. Czego nie lubią storczyki? Jak je pielęgnować, by zachwycały kwiatami? Oto garść najważniejszych wskazówek.
Czytaj artykułCzas wschodów selera jest stosunkowo długi, dlatego uprawia się go z rozsady. Aby sadzonki były silne i zdrowe, należy zapewnić im odpowiednie warunki do wzrostu. Uprawa selera nie jest trudna, ale łatwo popełnić błędy, które uniemożliwią zebranie dużych plonów. Kiedy i jak wysiewać nasiona na rozsadę? Wystarczy przestrzegać kilku wskazówek, a bulwy będą twarde i zdrowe.
Czytaj artykułCzy znasz heliotrop peruwiański? Ta piękna, pachnąca wanilią roślina to prawdziwy skarb, który ma walory dekoracyjne i użytkowe. Odpowiednio przygotowana rozsada pozwala cieszyć się urokiem kwiecistych rabat już od początku lata. Podpowiadamy, kiedy wysiewać nasiona heliotropu peruwiańskiego, jak przeprowadzić siew i rozsadę heliotropu, oraz dlaczego warto mieć tę roślinę w ogrodzie.
Czytaj artykułNa wiosnę chcesz cieszyć się soczystymi paprykami z własnego ogródka? Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego miesiąca na siew. Styczeń i luty to dobry moment na przeprowadzenie tego zabiegu. Zapewnij swoim roślinom najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju, a wkrótce będziesz cieszyć się obfitymi plonami. Podpowiadamy, jak przygotować nasiona, przeprowadzić siew i zadbać o zdrową rozsadę papryki.
Czytaj artykułMiłek wiosenny doskonale przystosował się do naszego klimatu. W Polsce rośnie dziko, więc możemy podziwiać go w naturze, a także sadzić w przydomowym ogrodzie. Bardzo wcześnie rozwija kwiaty w jaskrawożółtym, kanarkowym kolorze i liście, które do złudzenia przypominają młody koperek. Jak uprawiać miłka wiosennego? Poznaj wszystkie zasady pielęgnacji tej fascynującej byliny.
Czytaj artykułFiołki afrykańskie to wdzięczne rośliny doniczkowe, które bardzo długo kwitną. Nie tylko ich uprawa, ale również rozmnażanie jest niezwykle proste. Jeśli chcemy mieć więcej kwiatów na parapecie, wystarczy nam kilka liści tej rośliny i odpowiednie podłoże. Chcesz zrobić własne sadzonki? Sprawdź, jak rozmnażać fiołki afrykańskie z liści.
Czytaj artykułŻywopłot pełni wiele pożytecznych funkcji zarówno estetycznych, jak i praktycznych. Zapewnia prywatność, zatrzymuje wiatr, tłumi hałas, a przy tym jest bardzo atrakcyjnym elementem dekoracyjnym. Bardzo ważnym zabiegiem jest przycinanie żywopłotu. Z kolei jego zaniedbanie może spowodować zbyt intensywny wzrost roślin, co negatywnie wpływa na estetykę ogrodu. Kiedy i jak przycinać przerośnięty żywopłot? Poznaj najważniejsze wskazówki.
Czytaj artykułPapryka to warzywo o wszechstronnym zastosowaniu, które jest kopalną niezbędnych dla naszego zdrowia witamin i minerałów. Występuje w wielu odmianach, wśród których wyróżnia się słodkie i ostre. Paprykę uprawia się z rozsady, a jej produkcję można rozpocząć na początku roku. Na jakie odmiany warto postawić? Kiedy najlepiej siać paprykę na rozsadę? Poznaj odmiany, które zasługują na uwagę.
Czytaj artykułPanele podłogowe to jeden z tych elementów, które mogą najbardziej wpływać na wystrój wnętrza. Ich odpowiedni dobór sprawi, że pomieszczenie stanie się gustowne i komfortowe. Jednak jakie konkretnie wybrać? Lepsze będą panele winylowe czy laminowane? Każdy rodzaj ma swoje zalety i wady. Sprawdź, czym się charakteryzują.
Czytaj artykułCzosnki bylinowe są idealne dla każdego, kto szuka obficie kwitnących i praktycznie bezobsługowych roślin na słoneczne rabaty w ogrodzie. Należą do roślin wieloletnich, więc ich urodą możemy się cieszyć z sezonu na sezon. Jak uprawiać czosnki bylinowe? Podpowiadamy, które odmiany tych pięknych kwiatów warto posadzić u siebie.
Czytaj artykułPiwonie to bardzo popularne i długowieczne byliny, które nie tylko przyciągają uwagę swoimi okazałymi kwiatami, ale również urzekają nas zapachem. Doskonale radzą sobie w warunkach polskiego klimatu, nie są też kłopotliwe w uprawie. Czy piwonie są odporne na zimno? Jeśli właściwie o nie zadbamy, przetrwają zimę bez szwanku. Sprawdź, jak pielęgnować piwonie o tej porze roku.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 762
- Następna