15 zastosowań ryżu, o których nie miałeś pojęcia

Data publikacji: 2016-11-16 09:00:00

Jak ryż, to tylko do jedzenia? No nie do końca. Zboże to ma wiele niejadalnych, nietypowych zastosowań. Zobaczcie, do czego je wykorzystać!

15 zastosowań ryżu, o których nie miałeś pojęcia

Czyszczenie przypalonych garnków
Co ciekawe, ryż jest bardzo skuteczny w usuwaniu resztek jedzenia, które na skutek przypalenia, przywarły do ścianek garnka. Wystarczy… ugotować białe ziarenka w brudnym naczyniu. Dziwne? Nawet bardzo, ale działa!

Zarejestruj się! Dodaj galerię!

Przeczytaj również: Jak wyczyścić przypalony garnek? Tylko sprawdzone, domowe sposoby

Czyszczenie wazonów
Długie, wąskie wazony to piękna dekoracja, ale bywają one trudne do utrzymania w czystości. Ze względu na ich kształty, ciężko jest dokładnie umyć je w środku. Zamiast męczyć się ze wciskaniem tam gąbek i szczotek do butelek, użyj ryżu! Wsyp do problematycznego dzbanka kilka łyżek ryżu i zalej go ciepłą, ale niegorącą wodą. Odczekaj kilka chwil, by zboże namokło, a później mocno potrząsaj naczyniem okrężnymi ruchami.

Zanim zastosujesz jeden z powyższych trików, koniecznie sprawdź, czy posiadasz w domu prawdziwy ryż! W ostatnich przypadkach głośno było o ryżu wykonanym z plastiku(!), który, jak na ironię, przywędrował do Polski z Chin. Sztuczne zboże, prawie w ogóle nie różni się od tego prawdziwego. O to prosty sposób, by sprawdzić, czy nie zostałeś oszukany.  Nabierz ziarenka na łyżeczkę i podpalisz je zapalniczką. Gdy poczujesz specyficzny zapach topionego plastiku, oznacza to, że sprzedano ci podróbkę.

1  2 3 4 >5<

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy