16 najbardziej nietypowych zastosowań coli

Data publikacji: 2017-01-03 09:00:00

Cola ma tylu przeciwników, ilu zwolenników. Na temat jej szkodliwości powstało już wiele badań i raportów, o których co chwila przypominają media, jednak wielu z nas nadal nie może się powstrzymać przed jej spożywaniem. Słodki napój poza doznaniami smakowymi ma znacznie więcej do zaoferowania. Sprawdź, do czego możesz ją wykorzystać.

16 najbardziej nietypowych zastosowań coli

Odrdzewianie
Jeżeli na metalowym przedmiocie pojawiła się rdza, włóż go na kilka godzin do naczynia wypełnionego colą. Kwas fosforowy, cukier i dwutlenek węgla zawarte w napoju skutecznie rozpuszczą ślady korozji.

Czyszczenie srebra
Na twojej biżuterii lub zastawie pojawił się ciemny, nieestetyczny nalot? Zanurz srebrne przedmioty w misce wypełnioną colą i pozostaw na kilkadziesiąt minut. Następnie umyj wodą i wytrzyj do sucha. To jedna z najskuteczniejszych metod na czyste i lśniące srebro.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Odplamianie
Dzięki kwaśnemu odczynowi, cola świetnie usuwa zabrudzenia. Szczególnie dobrze radzi sobie ona z plamami po tłuszczu i krwi. Dodawaj ją do każdego prania, a pozbędziesz się uciążliwych i zaschniętych śladów.

Zamiast płynu do płukania
Napój dolany do prania nie tylko skutecznie wywabia plamy, ale odświeża tkaniny, niwelując brzydkie zapachy, jak np. po dymie papierosowym.


1 2 3 4

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy