Dom bezpieczny dla dziecka

Data publikacji: 2015-08-26 10:00:00

Czasem nawet nie zdajemy sobie sprawy, jak wiele niebezpieczeństw czyha na nasze pociechy w domu. Bardzo często uświadamiamy sobie to dopiero, kiedy dziecko przychodzi na świat. Co zrobić, aby uchronić je przed potencjalnymi wypadkami?

Dom bezpieczny dla dziecka

Ryzyko zadławienia
Aby uniknąć zadławienia, z pozoru niegroźnym przedmiotem np. pozostawionym klockiem lub nakrętka od plastikowej butelki, dokładnie odkurzaj i sprzątaj. Nie zostawiaj żadnych małych przedmiotów ani na kuchennym blacie, ani na podłodze. Zwróć uwagę, czy w zasięgu ręki twojego dziecka nie leżą: monety, igły czy korale.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

                         JAK BEZPIECZNIE PRZECHOWYWAC BIŻUTERIĘ W DOMU >>

Ryzyko zatrucia
Najczęstsze przypadki zatrucia u dzieci, to te wywołane przez spożycie niedozwolonych lekarstw. Dlatego, umieść apteczkę poza zasięgiem malucha. To samo dotyczy również wszelkich środków czystości. Warto również zabezpieczyć kosz na śmieci. Niesytym, dzieciom przychodzi czasem do głowy chęć pobawienia się odpadkami np. pustą puszką po tuńczyku. Bardzo ważne! Sprawdź, czy rośliny, które masz w domu, nie są trujące.

                                     TRUJĄCE DOMOWE ROŚLINY. PRZECZYTAJ >>

Ryzyko oparzenia
Przede wszystkim należy stale mieć małe dzieci „na oku”. Nigdy nie zostawiajmy też gorących napojów czy czajnika elektrycznego na brzegu stoły (blatu kuchennego). Na kominek i kuchenkę, można nałożyć specjalną osłonę, dzięki której dziecko nie będzie bawiło się palnikami.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!


                                             DOMOWE SPOSOBY NA OPARZENIA >>


Ryzyko urazu

Dzieci uwielbiają biegać po domu. Czasami jednak taka szybka zabawa grozi zrobieniem sobie krzywdy. Jeżeli masz w domu schody, zabezpiecz je specjalna blokadą, tym bardziej, jeżeli sypialnia znajduje się na piętrze. Kolejne niebezpieczeństwo czai się przy ostrych krawędziach mebli, na które warto nałożyć osłonkę.  W wannie połóż antypoślizgową matę, dzięki temu dziecko nie poślizgnie się w niej. Warto zwrócić także uwagę na to, czy w domu nie ma przypadkiem niestabilnych (chwiejących się) mebli.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Fot.  Wypadki się zdarzają, dlatego dowiedź się, jak można pomóc dziecku

Wypadki się zdarzają, dlatego dowiedź się, jak można pomóc dziecku

Czytaj więcej na http://mamdziecko.interia.pl/pierwsze-miesiace/bezpieczne-dziecko-spokojny-rodzic/news-pierwsza-pomoc-gdy-maluch,nId,1075721#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=firefox

Ryzyko przytrzaśnięcia
Aby dziecko nie przycięło sobie palców, załóż blokady na drzwi i szuflady.

Zobacz najpiękniejsze dziecięce pokoje!

                                                           Kliknij, aby przejść do galerii >>


Ryzyko porażenia prądem
Z niewiadomych powodów, dzieci upodobały sobie gniazdka elektryczne. Uwielbiają w nie wkładać palce, kredki, długopisy i wszystko inne co znajdą na swojej drodze. Aby uniknąć porażenia prądem, wartom na gniazdkach zamontować specjalne osłonki.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

Ryzyko uduszenia
Koniecznie schowaj wszystkie sznurki, linki, torby po zakupach, nawet paski do spodni i korale. Podobają Ci się firanki makarony? Póki dziecko jest małe, zapomnij o nich. Ponieważ sznurki mogą okręcić się wokół delikatnej szyi dziecka i je udusić.

              
Barbara Machalska – Cyran Deccoria.pl

Przeczytaj także:

Do pracy i do zabawy - wybieramy fotel idealny >>
Jak czyścić laptopy, telewizory i smartfony? >>

Co zrobić z roślinami, kiedy wyjeżdza się na urlop >>
Jak udekorować pokój dziecka - poznaj sposoby od Little B & Twins >>

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)
CeeGee

Autor: CeeGee
Data: 2015-08-25 02:49:00
Dzieci w rodzinie to wielkie ryzyko i trzeba do tego dorosnac zeby pozniej wszystkiemu sprostac