Sponsor serwisu Leroy Merlin logo

Artykuły

Nawożenie roślin doniczkowych to ważny zabieg, który poprawia ich kondycję i stymuluje wzrost. Nie zawsze trzeba sięgać po gotowe środki, wiele cennych produktów do przedwiosennej regeneracji masz w domu, choć takie pochodzenie składników odżywczych może być dla ciebie zaskoczeniem. Co podać anturium na poprawę kondycji? W babcinych zapiskach ogrodowych znalazłam przepis na naturalne "lekarstwo" dla zmarniałych roślin. Podlewaj raz w tygodniu i zobacz, jak nawóz z kaszy gryczanej, alternatywa dla chemicznych odżywek, przywraca doniczkowym pięknościom siłę po zimie.

Czytaj artykuł 

Niektóre rośliny, choć ciekawie rosną i efektownie wypełniają przestrzeń liśćmi lub kwiatami, zagrażają lokalnym siedliskom przyrodniczym, wypierając rodzime gatunki. Te inwazyjne okazy potrafią w niedługim czasie zdominować krajobrazy, bez trudu radząc sobie ze słabszymi konkurentami. Jedną z roślin, które należy wyeliminować z obszarów kraju, bo ograniczają bioróżnorodność, jest bożodrzew gruczołowaty. Dlatego też od 2004 roku jego wprowadzanie do środowiska i uprawa są zabronione. Czy za sadzenie ajlantu naprawdę grożą kary? Czy trzeba mieć zezwolenie, by usunąć drzewo z ogrodu? Odpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Sól gorzka nie jest tym samym co zwykła sól używana w kuchni. To doskonały nawóz, który błyskawicznie uzupełnia niedobór siarki oraz magnezu u roślin. Dostarczenie im tych niezbędnych pierwiastków jest bardzo ważne na różnych etapach wzrostu, dlatego warto wiedzieć, jak przygotować oprysk z soli gorzkiej. Kiedy i do jakich upraw go stosować? Oto najważniejsze informacje.

Czytaj artykuł 

Chyba każdy ogrodnik miał do czynienia ze ślimakami. Choć pełnią szereg pozytywnych funkcji w ekosystemie, w ogrodzie potrafią wyrządzić wiele szkód, niszcząc warzywa czy rośliny ozdobne. Ciepła zima spowodowała, że ślimaki już budzą się z zimowego snu i natychmiast ruszają na żer. Poznaj domowe sposoby, które pomogą ci w walce z tymi nieproszonymi gośćmi. Niektóre z nich pomogą sprawdzić, czy ślimaki już są w ogrodzie.  

Czytaj artykuł 

Żywopłot z buka to doskonałe rozwiązanie dla osób poszukujących gęstej, naturalnej bariery w ogrodzie. Drzewo dobrze znosi przycinanie i formowanie, co pozwala uzyskać zwartą ścianę zieleni. Wybierając odpowiednią odmianę, właściwie sadząc i pielęgnując rośliny, możemy cieszyć się pięknym, funkcjonalnym żywopłotem przez wiele lat.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Niecierpek waleriana to roślina, która pochodzi z tropikalnych krajów Afryki. Z powodu niezwykłej palety kolorów, który oferuje ten gatunek, od wielu lat zdobi także polskie ogrody i balkony. Tym bardziej że uprawa niecierpka waleriana nie jest bardzo wymagająca. Różnobarwne gatunki pozwalają za to tworzyć kolorowe nasadzenia i obrzeża trawników aż do października. Oto najciekawsze odmiany niecierpka waleriana, siew oraz uprawa tej czarującej rośliny.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Araukaria to oryginalnie rosnące, ozdobne drzewko iglaste, które można hodować zarówno w domu, jak i w ogrodzie, na półotwartej werandzie czy niezadaszonym balkonie. Najczęściej uprawiane są araukaria wyniosła oraz chilijska, nazywana też igławą, obie o oryginalnie wybarwionych, miękkich w dotyku, skrzydlastych "liściach". Obecnie roślina ta zyskuje coraz większą popularność, chociaż rzadko można zobaczyć ją w przestrzeni miejskiej. Dowiedz się, jak wygląda uprawa i pielęgnacja tego egzotycznego drzewa. Gdy je zasadzisz, w jednej chwili odmieni się krajobraz twojego ogrodu.

Czytaj artykuł 

Zaprawianie nasion niesie za sobą wiele korzyści. Dzięki niemu rośliny są bardziej odporne i znacznie lepiej się rozwijają, a to przekłada się na większe, lepszej jakości plony. Jak samodzielnie przeprowadzić zabieg zaprawiania nasion w domu? Czego użyć i jak długo powinien trwać cały proces? Podpowiadamy.

Czytaj artykuł 

Nie wszyscy właściciele ogrodów dysponują ogromnymi przestrzeniami. A kiedy miejsce jest ograniczone, każda decyzja ma znaczenie. Doskonałym wyborem w takiej sytuacji pozostają drzewa szczepione na pniu, ponieważ nie ma ryzyka, że rozrosną się do ogromnych rozmiarów. Jakie wybrać i na co zwrócić uwagę przy ich sadzeniu? Wyjaśniamy.

Czytaj artykuł 

Stefanotis bukietowy to niezwykle efektowna roślina doniczkowa, która wzbudza zachwyt swoim wyglądem. Kwitnie przez całe lato, a jej kwiaty czarują nie tylko swoim wyglądem, ale i cudownym zapachem przypominającym jaśmin. Choć nie należy do łatwych w uprawie, wystarczy spełnić jej podstawowe wymagania, a stanie się wyjątkową ozdobą każdego wnętrza. Sprawdź, jak uprawiać stefanotisa.  

Czytaj artykuł 

Grzejniki dekoracyjne to doskonałe połączenie funkcjonalności i estetyki: stanowią źródło ciepła, ale także efektowny element aranżacyjny. Pasują do każdego stylu, z jednej strony nie wyróżniając się zbytnio, z drugiej z całą mocą przykuwając uwagę. Kiedy już decydujemy się na taką inwestycję, powinniśmy zwrócić uwagę na kilka kluczowych aspektów m.in. parametry takiego urządzenia. Podpowiadamy, jak dobrać grzejnik dekoracyjny, aby zapewnił maksymalny komfort cieplny oraz w jakich pomieszczeniach nowoczesne grzejniki dekoracyjne sprawdzą się najlepiej.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Domowa paprotka pomimo tego, że nie kwitnie i tak ma w sobie dużo uroku. Jej bujne liście oczyszczają powietrze z toksyn i dostarczają do niego wiele tlenu oraz wilgoci. Podpowiadamy, jak odpowiednio dbać o paprocie i co zrobić, by je odratować w przypadku przelania lub przesuszenia.

Czytaj artykuł 

W ogrodnictwie trudno o większą satysfakcję niż obserwowanie, jak rośliny się rozwijają i mnożą. Jedną z bylin, które można wyjątkowo łatwo dzielić i uzyskiwać nowe sadzonki, są liliowce. Ale czy istnieje idealny moment na ten zabieg? I jak to zrobić bez szkody dla roślin? Podpowiadamy! 

Czytaj artykuł 

Czy wiesz, że czosnek można sadzić nie tylko jesienią? Sadzenie wiosenne jest równie atrakcyjną opcją, pozwalającą ochronić roślinę przed mrozami. Wiosną zdążysz zasadzić czosnek, a potem zebrać zdrowe plony, których nie zaatakują ani choroby, ani szkodniki. Podpowiadamy, jak stworzyć roślinom najlepsze warunki uprawy oraz jakie są zalety moczenia czosnku przed sadzeniem. Oto sprawdzone przez nas najlepsze metody sadzenia czosnku wiosennego, dzięki nim plony będą zaskakująco obfite.

Czytaj artykuł 

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.