Garden party w kilku krokach

Data publikacji: 2015-05-06 10:00:00

Garden party to rodzaj przyjęcia, które jest organizowane na świeżym powietrzu. Obejmuje nieformalne spotkania np. przy grillu, ale również bardziej oficjalne przyjęcia. Co należy przygotować dla gości na tak wyjątkową okazję? Przedstawiamy praktyczny poradnik, które pomoże Wam w organizacji wydarzenia.

Garden party w kilku krokach
Aranżacja przestrzeni 
 
Przystępując do planowania garden party na początek musimy rozstrzygnąć, jaki charakter będzie miało przyjęcie. Inaczej należy zaaranżować przestrzeń dla rodziny czy bliskich przyjaciół, a inaczej do spotkań w szerszym gronie. W pierwszym przypadku odpowiednie będą leżaki lub poduszki rozłożone na trawie; w drugim warto postawić na eleganckie meble ogrodowe. Oczywiście krzesła i fotele powinny znajdować się w odpowiedniej odległości od pieca czy grilla, by dym unoszący się w powietrzu nie zakłócał gościom wypoczynku. 
 
Autor: DIEHL_DECO (kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię)
 
Dekoracja stołu
 
Ozdabiając stół, wokół którego zgromadzą się uczestnicy ogrodowego przyjęcia powinniśmy kierować się nie tylko poczuciem estetyki, ale również względami praktycznymi. Obrus musi być wykonany z wodoodpornego materiału. Trzeba też przygotować odpowiednią liczbę serwetek. Jeśli planujemy wykorzystać świeże kwiaty w charakterze ozdoby, nie umieszczajmy ich w wazonie (ktoś na pewno go potrąci), lecz wrzućmy płatki do naczyń napełnionych wodą. By stół wyglądał bardziej elegancko warto ustawić na blacie kryształowe patery wypełnione owocami – taki widok pobudzi apetyt uczestników imprezy.
 
Autor: maja_30 (kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię)
 
Sztućce i naczynia
 
Zamierzając przygotować przyjęcie w ogrodzie niezwykle istotny jest dobór zastawy. Plastikowe kubeczki, talerzyki i sztućce będą odpowiednie na nieformalne spotkania przy grillu, choć najlepiej zastąpić je bardziej przyjaznymi dla środowiska produktami z kolorowego papieru.
 
Autor: Atabi (kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię)
 
Na eleganckie przyjęcie w plenerze najlepiej wykorzystać szkaną lub porcelanową zastawę. W przezroczystych i białych naczyniach kolorowe napoje czy sałatki prezentują się szczególnie pięknie.
 
Oświetlenie
 
Przyjęcia w ogrodzie zwykle odbywają się w godzinach popołudniowych i trwają do wieczora, dlatego nie można zapomnieć o praktycznym oświetleniu. Świetnie sprawdzą się latarenki zasilane energią słoneczną, ale również świece zapachowe, które dodatkowo odstraszą komary. Pamiętajmy jednak, by nie umieszczać źródeł ognia w pobliżu napojów alkoholowych - łatwo wówczas o pożar.  
 
Autor: kasiakildare (kliknij na zdjęcie aby zobaczyć całą galerię)
 
Przygotujmy dla naszych gości ciepłe pledy – nawet lipcowe wieczory bywają chłodne.
 
Zuzanna Skorczyk/Deccoria.pl
Foto:©123RF/PICSEL
Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (1)
Kaszubiak

Autor: Kaszubiak
Data: 2013-07-08 13:14:31
Podoba mi się projekt krzesełek i stolika w ogródku.