Jak przygotować środki czystości domowej roboty?

Data publikacji: 2016-11-30 12:00:00

Wiele sklepowych środków czystości nie spełnia naszych oczekiwań. A to ich cena jest nieco wygórowana, a to ich skuteczność znacznie odbiega od tego, co naobiecywał producent, albo po prostu są wątpliwej jakości, a ich skład nie sprzyja naturalnemu środowisku. Podpowiadamy, jak samodzielnie przygotować tanie i nietoksyczne specyfiki, dzięki którym wysprzątacie cały dom.

Jak przygotować środki czystości domowej roboty?

Poniższe domowej roboty środki, są nie tylko tanie, ale i łatwe przygotowaniu. Gwarantujemy wam, że większość składników potrzebne do ich zrobienia, znajdziecie w swojej kuchni.

Tabletki do WC
Domowej roboty „kostki” pomogą usunąć brud, jaki nagromadził się w muszli, odświeżą ją i wyeliminują nieprzyjemne zapachy, które się z niej unoszą. Warto przygotować ich od razu więcej. Aby wyczyścić sedes, wystarczy wrzucić do niego taką tabletkę. Dodatkowo, raz na jakiś czas można wlać do niego octu i wyszorować go szczotką.

Zarejestruj się! | Dodaj galerię!

(fot. via Pinterest.com/Mom4real/Popsugar Smart Living)

Co będzie potrzebne?

1 i 1/3 szklanka sody oczyszczonej

1/2 szklanki kwasku cytrynowego

Olejek zapachowy

Łyżka wody lub płynu do mycia naczyń

(opcjonalnie) Barwnik

Przygotowanie:

W misce wymieszaj suche składniki. Dodaj kilkadziesiąt kropel aromatu, barwnik (jeśli używasz) oraz płyn do naczyń lub wodę. Całość dokładnie wymieszaj. Przełóż masę do silikonowej foremki do lodu. Odstaw ją na ok. 4-6 godzin – tyle potrzeba, aby kostki wyschły i nabrały kształtu.

1 2 3 4 5

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy