Jak tanio i ekologicznie wysprzątać mieszkanie?

Data publikacji: 2015-07-08 09:00:00

Z każdej strony docierają do nas reklamy coraz to nowszych i skuteczniejszych środków czystości. Zapewnia się nas o tym, że zabijają bakterie, nadają połysk, neutralizują brzydkie zapachy. Jednak, czy te środki są bezpieczne dla naszego organizmu? Chlor, który stanowi zawartość większości z nich, to przecież silna trucizna, która może zabić nie tylko bakterie, ale i człowieka. Na szczęście w sprzątaniu pomogą ci produkty, które masz w domu!

Jak tanio i ekologicznie wysprzątać mieszkanie?

Środki czystości domowej roboty wcale nie są gorsze od tych kupionych. Wykonanie pasty, która w mig usunie zabrudzenia na umywalce, zajmie tylko chwilę. Będziesz potrzebować zwykłego mydła rozpuszczonego w gorącej wodzie i wymieszanego z sodą oczyszczoną.

Źródło: x -news.pl

Proszki do prania, płyny do mycia podłóg, a nawet kosmetyki możemy wykonać, korzystając z przepisów Ewy Kozioł, która na co dzień prowadzi bloga zielonyzagonek.pl, gdzie dzieli się swoją wiedzą na temat ekologicznych sposobów na czysty i zadbany dom. Płyn do mycia szyb wykonamy z octu i wody. Możemy dodać do niego olejku eterycznego o ulubionym zapachu, tak by sprzątanie stało się dla nas przyjemnością.

Źródło: x -news.pl

Zamiast tabletek do zmywarki możemy użyć przygotowanego w domu proszku. W tym celu potrzebna będzie soda kalcynowana, węglan sodu, kwasek cytrynowy i boraks. Substancje te bez problemu zakupimy w internecie. Opłaca się od razu zamówić większą ilość, gdyż te same składniki przydadzą się również do domowej produkcji innych środków czystości.

Źródło: x -news.pl

Jak myć owoce, by pozbyć się z nich resztek pestycydów oraz bakterii? Zwykła woda nie porodzi sobie z ich usunięciem. Warto więc na chwilkę zanurzyć owoce w occie, a następnie w wodzie z sodą. Później należy przepłukać je w czystej wodzie i mamy pewność, że niebezpieczne substancje zostały zneutralizowane.

Źródło: x -news.pl

Macie własne sposoby na ekologiczne i tanie sprzątanie? Czekamy na nie w waszych komentarzach!

Emilia Pyrz Deccoria.pl

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy