Artykuły
Opaski z tektury falistej są doskonałym sposobem na zmniejszenie liczby szkodników w sadach bez użycia chemii. Warto zabezpieczać nimi zwłaszcza śliwy, jabłonie i grusze, które w sezonie często dają robaczywe owoce. Kiedy najlepiej to zrobić? Jak owijać drzewa owocowe opaskami z tektury falistej? Wyjaśniamy w artykule.
Czytaj artykułJeśli szukasz wyjątkowej rośliny, która doda uroku twojemu wnętrzu, pachystachys lutea będzie strzałem w dziesiątkę. Kwitnie długo i obficie, a jego kolorowe kwiatostany przykuwają wzrok każdego, kto na nie spojrzy. Roślina przywędrowała do nas z bardzo daleka. Aby zdrowo rosła i bujnie kwitła, należy jej zapewnić warunki jak najbardziej zbliżone do tych naturalnych. Jak uprawiać pachystachysa żółtego? Poznaj najważniejsze wskazówki, a będzie zachwycał swoją wyjątkową urodą przez cały rok.
Czytaj artykułPianka do golenia gości w niemal każdej łazience. Jej głównym zadaniem jest zmiękczenie zarostu oraz nawilżenie skóry, dzięki czemu golenie jest szybsze, łatwiejsze i mniej bolesne. A czy zdawaliście sobie sprawę z tego, że ten kosmetyk ma znacznie szersze zastosowanie? Okazuje się, że pianka do golenia świetnie się sprawdza w domowych porządkach i podczas wykonywania zwykłych codziennych czynności. Wyczyścisz nią ubrania, ściany i nie tylko.
Czytaj artykułDzwonek Poszarskiego (Campanula poscharskyana) to urocza bylina, która od wiosny do późnej jesieni zdobi ogrody kaskadą fioletowych kwiatów. Dzięki swojej wszechstronności i niewielkim wymaganiom stała się ulubienicą zarówno początkujących, jak i doświadczonych ogrodników. Podpowiadamy, jak uprawiać dzwonek Poszarskiego, gdzie go sadzić oraz jakie są jego najpopularniejsze odmiany.
Czytaj artykułRododendron jako roślina zimozielona wymaga podlewania o każdej porze roku. Wody potrzebuje również zimą, jednak to, kiedy i w jakiej ilości ją podamy, ma duże znaczenie. Jeśli nie chcemy zaszkodzić swoim krzewom i zależy nam na ich wiosennym kwitnieniu, sprawdźmy, jakich błędów unikać podczas najchłodniejszych miesięcy. Wyjaśniamy, jak podlewać rododendrony zimą.
Czytaj artykułPowojniki to liczna grupa roślin, która obejmuje ponad 500 gatunków różniących się kolorem kwiatów, formą i terminem kwitnienia. Zachwycają nas swoją niezwykłą urodą od wiosny i aż do przymrozków. Wartościową, ale mało znaną grupą powojników są powojniki bylinowe, które przez długi czas pozostawały w cieniu gatunków pnących. Wyróżniają się długim i zjawiskowym kwitnieniem, a przy tym potrafią zasłonić brzydkie miejsca w ogrodzie. Poznaj najpiękniejsze odmiany powojników bylinowych oraz ich wymagania.
Czytaj artykułNocturne został właśnie ogłoszony Kolorem Roku Tikkurila 2025. Głęboki ciemnoniebieski odcień tworzy wnętrza emanujące spokojem, które pomagają odnaleźć wewnętrzną harmonię, nadając pomieszczeniom spokój i harmonię.
Czytaj artykułDrewno jest jednym z najczęściej wykorzystywanych materiałów opałowych. Każdej zimy pomaga w ogrzaniu tysięcy polskich domów. Jednak czym powinniśmy się kierować podczas kupowania tego opału? Okazuje się, że niektóre rodzaje drewna warto sobie odpuścić. Które z nich są najgorsze? Odpowiadamy.
Czytaj artykułDzwonek brzoskwiniolistny znamy z rodzimych lasów i łąk, ale sprawdza się również jako roślina ozdobna. Głównym atutem tej byliny są dzwonkowate kwiaty, które kwitną od czerwca aż do początku sierpnia. Tę roślinę chętnie wybierają miłośnicy ogrodów naturalistycznych, ponieważ nadaje im romantyczny wygląd. Podpowiadamy, jakie odmiany dzwonka brzoskwiniolistnego wybrać i jak je uprawiać, by zdobiły rabaty i zakryły kolorami mało atrakcyjne miejsca w ogrodzie.
Czytaj artykułKażda z przemijających pór roku, zawsze, gdy powraca, maluje innymi barwami i kształtami krajobraz przydomowego ogrodu. Pozwalają na to przypisane do niej rośliny, uważane za gatunki wręcz niezastąpione. Oto lista najpiękniejszych roślin wiosny, jedno- i dwubarwnych, plamistych, drobnych i niepozornych lub o bujnej formie, które zakwitają wcześnie. To po nie architekci ogrodów wielosezonowych sięgają najchętniej.
Czytaj artykułZimą wielu ogrodników martwi się, że kompost zamarznie. Jeśli jednak jest ona łagodna, pojawia się inne ryzyko – nawóz może się przegrzać. Dlaczego jest to niebezpieczne? Jaka powinna być temperatura w kompoście zimą? Zdradzamy kilka prostych sposobów na ochłodzenie, a także ogrzanie wsadu i wyjaśniamy, kiedy warto je zastosować.
Czytaj artykułJak szybko pozbyć się pleśni w doniczce? Domowy sposób zadziała lepiej niż drogi środek grzybobójczy
Pleśń w doniczce z kwiatami domowymi to niestety częsty widok. Biały, puszysty nalot na podłożu nie tylko brzydko wygląda, ale również szkodzi naszym roślinom doniczkowym, warto więc wiedzieć, jak skutecznie z nim walczyć. Jaki domowy środek najszybciej upora się z pleśnią w doniczce? Podpowiadamy w artykule.
Czytaj artykułPieczarki to nie tylko bardzo popularny składnik w kuchni, ale również skarbnica cennych składników odżywczych. Wzbogacają smak wielu potraw, a dodatkowo nadają im wyjątkowego aromatu. Pieczarki możemy dziś kupić niemal w każdym sklepie spożywczym, jednak mało kto zdaje sobie sprawę z tego, że można je wyhodować we własnym domu. Ich uprawa wcale nie stanowi trudnego zadania i jest dostępna dla każdego. Sprawdź, dlaczego warto uprawiać pieczarki w domu i jak to robić.
Czytaj artykułPo umyciu paneli zostają nieestetyczne smugi? Jeśli zastanawiasz się, jak temu zaradzić, mam dla ciebie idealne rozwiązanie. Poznaj przepis na domowy środek do mycia paneli, dzięki któremu będą one czyste i lśniące. Co więcej, na efektywne mycie podłogi wpływa wiele czynników, m.in. dobór odpowiedniego mopa czy temperatura wody. Wystarczy przestrzegać kilku praktycznych wskazówek, a zapomnisz o uporczywych smugach na panelach.
Czytaj artykuł- Poprzednia
- z 760
- Następna