Wielkanocne dekoracje - krok po kroku

Data publikacji: 2013-03-20 06:00:00

Radość ze Zmartywchwstania przeplatana radością ze spotkań rodzinnych – to pierwsze skojarzenia dotyczące Wielkanocy. Dlaczego nie dodać jeszcze radości z tworzenia? Zachęcamy do przygotowywania dekoracji świątecznych, które dodadzą Wielkiej Nocy klimatu i stworzą niesamowitą atmosferę w twoim domu. Sekrety udanych kompozycji zdradza Agnieszka Maslyk, która stworzyła prawdziwe cuda we własnym domu!

Wielkanocne dekoracje - krok po kroku

Supermarkety przepełnione są wielkanocnymi stroikami, które oprócz niskiej ceny niczym więcej nas nie zachęcają.  Uwaga: tych dekoracji na pewno nie znajdziecie w żadnym sklepie!!! Sprawdź, jak po kroku zrobić każdą z nich i przekonaj się, jakie to proste... Przypominamy Wielkanocny Poradnik Agnieszki Maslyk!

STÓŁ W ŚNIEŻNYCH TULIPANACH - krok po kroku

Aby dodać naszemu domowi czaru, uroku i przede wszystkim rodzinnej oryginalności, możemy sami zrobić kilka prostych i efektywnych dekoracji.

WIANEK Z MODRZEWIA - krok po kroku

Do przygotowywania wystroju mieszkania możemy włączyć innych domowników, aby jeszcze bardziej zacieśnić więzi przed najważniejszą niedzielą w roku.

ŚWIĄTECZNY TORT - krok po kroku

Nieprawdą jest, że malowanie pisanek, robienie stroików czy dekorowanie mieszkania cieszy wyłącznie maluchy. Radość z tworzenia pięknych rzeczy jest tak samo satysfakcjonująca dla ludzi w każdym wieku.

STÓŁ W NIEBIESKICH SZAFIRKACH - krok po kroku

Wszystkie dekoracje, które ozdobią nasze mieszkanie, stół i koszyczek, będą dowodem naszej pracy, zabawy i wspólnie spędzonego czasu. Mogą dać początek kontynuowanej przez dalsze lata tradycji tworzenia własnych stroików.  Każdego roku będziemy wyczekiwać Wielkanocy, aby móc w końcu wykorzystać masę pomysłów nagromadzonych od ostatnich świąt.

WIANEK Z CEBULI - krok po kroku

Dlaczego nie docenić własnej kreatywności i nie dać sobie szansy na upiększenie świąt? Przecież wiadomo, że człowiek czuje się szczęśliwszy, jeśli to, co go otacza, jest piękne.

OBRAZ ZE SKORUPEK - krok po kroku


Wielkanoc jest dla nas szansą na wykorzystanie zdolności manualnych, na uruchomienie naszej wyobraźni i stworzenie czegoś naprawdę fantastycznego.

WIANEK Z HIACYNTAMI - krok po kroku


A wy macie swoje dekoracje? Jeśli nie, to czym prędzej zabierajcie się do pracy, bo Wielkanoc tuż tuż ! 

TULIPANY I KORZENIE - krok po kroku


Jeśli brak wam pomysłów, polecamy poradnik "zrób to sam" Agnieszki Maslyk. Kompozycje nie są  skomplikowane, a wizualnie oczarują każdego gościa w waszym domu ! Naprawdę warto zmienić coś w swoim otoczeniu, aby i w was dokonała się pozytywna wiosenna przemiana!
 

Życzymy powodzenia!

Agnieszka Maslyk (Marcella2)z Deccoria.pl

 

 

Przed świętami warto coś pysznego ugotować. Zobacz poradniki na Smaker.pl!

A co podać na stół? Aż 70 pomysłów na Wielkanoc, Pobierz darmową książkę.

Wędliny? Lepsze domowe! Jak zrobić zdrową i dobrą szynkę?

Wielkanoc po indyjsku? To możliwe!

 

Suma punktów: 94

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (22)
ozdobyZdrewna

Data: 2015-02-27 17:26:03
Witam
zachęcam do wykorzystania w Twoich prześlicznych kompozycjach dodatków wielkanocnych z mojego sklepu. Zapraszam na www.ozdoby-wielkanocne.com.pl
Artur
Marcella2

Autor: Marcella2
Data: 2013-03-28 14:44:54
Dziekuje Kochani!!! Szanuje tez opinie ponizej,dotyczaca mchu...jednak u mnie w galerii,to nie zadna juz nowosc,florysci na calym swiecie od dawna uzywaja mchu do dekoracji,w sklepach jest wszedzie w duzych skrzynkach,obok ziemi,gabek florystycznych.I ciezko temu przeciwdzialac,tak jak piszesz,to walka z wiatrakami.W moich kompozycjach uzylam mchu,galezi,korzeni wlasnie z ogrodu,u nas w Holandii,karalne jest przynoszenie z lasu,jakichkolwiek rzeczy do domu.Pozdrawiam serdecznie i raz jeszcze dziekuje za wszystkie opinie i oceny :)
toja1

Autor: toja1
Data: 2013-03-22 18:29:21
Agula takie cudowne dekoracje możesz tworzyć tylko Ty :))))))) Gratuluję :))))))
MeryKy

Autor: MeryKy
Data: 2013-03-21 14:28:47
śliczności :))
lukaluka

Autor: lukaluka
Data: 2013-03-21 13:20:35
nie polecam używania dziko rosnących roślin! tu kilkukrotnie użyte zostały mchy!w naturze są one ważne dla środowiska np. w lesie - wyobrażacie sobie takie masowe zbieranie - wyrywanie kępek i tym samym niszczenie mikrosiedlisk? (kto ciekaw, niech sobie wklepie "znaczenie mchów w ekosystemie" itp.). Jeśli myślicie, że to niewielka szkodliwość i na mała skalę, to się mylicie! obecnie właśnie przeżywamy boom ozdób florystycznych z porostów!! najczęściej wykorzystywane są gatunki bardzo cenne, rzadkie i będące pod ochroną (tj. chrobotki)! to istne barbarzyństwo! podczas gdy jedni walczą o ocalenie zagrożonych gatunków (to doprawdy walka z wiatrakami), inni beztrosko i bezmyslnie kupują lub zrywają coś, co za chwilę wyrzucą! dla chwilowego kaprysu sami niszczymy swoje własne środowisko życia, a straty mogą być nieodwracalne, jak to już nieraz się stało... gdy floryści i kwiaciarze stwierdzą, że ozdoby z mchów maja powodzenie, zacznie się masowe wyrywanie tych roślin, tak jak to robia z porostami! IGNORUJCIE TAKIE OZDOBY, A IDEALNIE BYŁOBY, GDYBYŚCIE UMIELI TEŻ ZAREAGOWAĆ (PRZYNAJMNIEJ ZAWSTYDZIĆ SPRZEDAWCĘ, ŻE HANDLUJE ZAGROŻONYM GATUNKIEM!) I SAMI TEŻ NIE NISZCZCIE PRZYRODY Z POWODÓW TAK EGOISTYCZNYCH! równie dobrze można ozdobić stół gałązkami z ogródka (np. krzewów zimozielonych, jak tuja, bukszpan, jałowiec) albo jeszcze lepiej wysiać świeżutką rzeżuchę (dodatkowo to pyszna i pikantna zieleninka oraz witaminy)!! myślcie ekologicznie, nawet kiedy robicie dekoracje świąteczne:)))