Wiosenny balkon – jakie kwiaty wybrać?

Data publikacji: 2014-02-05 15:00:00

Bardzo często dla mieszkańców betonowych bloków balkon staje się miniaturowym ogrodem – zielonym azylem, w którym mogą odpocząć i zapomnieć o codziennym pośpiechu. Po zimie każdy z nas jest spragniony kolorów i wprost nie możemy doczekać się wiosny. Jak posadzić pierwsze kwiaty? Które odmiany wytrzymają wiosenne chłody i długo będą kwitły?

Wiosenny balkon – jakie kwiaty wybrać?

Wiosenny balkon: Pierwiosnki

Pierwiosnki (Primula) kwitną wczesną wiosną i liczą ponad 500 gatunków. Ze względu na różnorodność kolorów, są popularne zarówno w ogrodzie, jak i na balkonie. Mają właściwości lecznicze – pomagają w przeziębieniach i łagodzą migreny. Są również doskonałym dodatkiem do sałatek i zup. Można z nich zrobić przyprawę do mięs, albo domowe wino!

wszystko o uprawie pierwiosnków na balkonie >>

Wiosenny balkon: Bratki

Bratki są odporne na przymrozki, więc można je sadzić już w marcu. Są łatwe w utrzymaniu i pielęgnacji. Kwitną długo, więc coraz częściej zdobią polskie balkony. Ze względu na słodkawy smak są używane do dekoracji sałatek i deserów. Mają również właściwości lecznicze - świetnie radzą sobie z trądzikiem, przyspieszają przemianę materii i pomagają pozbyć się kaca.

wszystko o uprawie bratków na balkonie >>

Wiosenny balkon: Jaskry azjatyckie

Jaskry azjatyckie to rośliny ciągle niedoceniane w Polsce, a tymczasem zasługują na uwagę. Pochodzą z południowej Europy, Syrii oraz Iranu. Można je kupić już wczesną wiosną. Ich kwiaty przypominają orientalne maki lub nadmuchane piwonie. Są niezwykłą ozdobą balkonów, a po ścięciu mogą długo stać w wazonie.

wszystko o uprawie jaskrów azjatyckich na balkonie >>

Wiosenny balkon: Lobelia

Lobelia to niewielka roślina jednoroczna, należąca do rodziny dzwonkowatych. Kwitnie od wiosny aż do późnej jesieni i osiąga 10-25 cm wysokości. Ze względu na bogate kwiatostany jest coraz częściej uprawiana na balkonie. Ma również właściwości lecznicze - ułatwia uczenie się i podnosi ciśnienie krwi.

wszystko o uprawie lobelii na balkonie >>

Życzymy powodzenia w uprawie kwiatów na waszych balkonach. Oby były najpiękniejsze w całej okolicy! :)

 

OGRÓDEK NA BALKONIE: JAKIE OWOCE LUB WARZYWA POSADZIĆ?

Agnieszka Śliwińska/Deccoria.pl

Suma punktów: 0

Dodaj komentarz

Wasze komentarze (0)
Brak komentarzy