Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie

Owoce pigwowca nie nadają się do spożywania na surowo, bo są twarde i bardzo kwaśne. Można z nich jednak w prosty sposób przyrządzić pyszny sok o ciekawym kwiatowo-owocowym zapachu i słodko-kwaśnym smaku. Sok z pigwowca to również sposób na poprawę odporności organizmu. 

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Niepozorna roślina o niesamowitych właściwościach. Niezwykle popularna i chętnie wykorzystywana od tysięcy lat w medycynie ludowej. O czym mowa? O podbiale pospolitym, który w Polsce przez rolników jest traktowany jako chwast, a przez amatorów roślin często mylony z mniszkiem lekarskim. Dowiedz się, jak uprawiać podbiał i jakie ma właściwości.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne o przydatnych, lub zdrowotnych właściwościach. Dziś opisujemy bylicę piołun, roślinę, na której bazie powstają gorzkie nalewki i... absynt. 

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Kiedyś krwawnik używano do usuwania piegów i zmian chorobowych twarzy. Dzisiaj służy do leczenia migreny, wrzodów żołądka, przeziębienia czy hemoroidów. Można z niego przygotować środki, które oczyszczają skórę i spłycają zmarszczki!

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś podpowiadamy, jakie zioła wspierają pamięć i koncentrację. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś podpowiadamy, jakie zioła pomagają w walce z chronicznym zmęczeniem. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Apteka w ogrodzie

W ogrodach i na łąkach, w lasach i parkach, na polach uprawnych i nieużytkach natknąć się można  na różne rośliny. Część z nich, szczególnie gatunki nam nieznane, śmiało określilibyśmy mianem pospolitych chwastów - srogo się przy tym myląc. Dawniej wiele z nich stosowano w leczeniu schorzeń i dolegliwości, na które leków jeszcze nie znano. Warto zapoznać się z ich charakterystyką, by docenić ich lecznicze walory.  Oto siedem zapomnianych, polskich ziół o cennych, prozdrowotnych właściwościach.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś opowiemy o tarczycy bajkalskiej -  jednej  z najstarszych roślin, jakie kiedykolwiek były stosowane w medycynie.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś przedstawimy właściwości lecznicze dzikiej róży oraz krwawnika pospolitego, a także ciekawostki, wierzenia i zabobony związane z tymi roślinami.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś przedstawimy przywrotnik pospolity – zioło nazywane najlepszym przyjacielem kobiet.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Jasnota purpurowa, tak jak i jasnota różowa, to roślina powszechnie występująca jako chwast w różnych miejscach na terenie naszego kraju. Niewiele jednak osób wie o zastosowaniu leczniczym tej rośliny. Zobaczmy zatem, jakie zastosowanie i właściwości lecznicze ma ten popularny chwast rosnący na terenie Polski.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś opowiemy o czarnym bzie – krzewie, który nierozerwalnie łączy się z polskim latem, a dawniej był nazywany "apteczką Pana Boga".

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś przedstawimy roślinę, często niepożądaną w naszych ogrodach, mającą jednak ciekawe właściwości lecznicze - jasnotę purpurową.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś prezentujemy wam mniszka lekarskiego.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.