Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie

Stewia to botaniczny rodzaj roślin z rodziny astrowatych. Zalicza się do nich ponad dwieście gatunków. Największą popularność zyskała stewia rebaudiana, zawierająca organiczne związki chemiczne zwane glikozydami stewiolowymi, które są 300 razy słodsze od sklepowego cukru. Można ją z powodzeniem uprawiać w doniczce na parapecie, jak i w ogrodzie. Podpowiadamy, jak to robić.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Czosnek pospolity (Allium sativum L.) to jedna z najstarszych roślin warzywnych na świecie. W Polsce, gdzie najprawdopodobniej został sprowadzony z górskich oraz podgórskich rejonów Azji Środkowej, znany i uprawiany jest już od średniowiecza. Jedzenie czosnku na czczo to skuteczny sposób zapobiegania i leczenia wielu chorób. Dlaczego?

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Jesień i zima to miesiące, podczas których organizm jest szczególnie narażony na spadki odporności. Częsta ekspozycja na zimno i wilgoć sprawia, że układ immunologiczny staje się podatny na bakterie i wirusy. Na szczęście można wspomóc jego funkcjonowanie w naturalny sposób, czyli za pomocą ziół. Zastanawiasz się, które z nich wybrać na przeziębienie? Sprawdź te propozycje!

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Majeranek to jedna z najpopularniejszych przypraw, jakie są używane w polskiej kuchni. Wyróżnia go piękny zapach i wspaniały smak, dzięki którym dania mięsne są pyszne i aromatyczne. Jednak roślinę wyróżnia także wiele właściwości korzystnych dla zdrowia. Aby móc z nich korzystać, warto zasadzić go w swoim ogrodzie. Dowiedz się, jak uprawiać majeranek.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Goździki to popularna i lubiana przyprawa, po którą najczęściej sięgamy w okresie Bożego Narodzenia. Czy wiecie, że goździki mają wiele innych zastosowań oraz właściwości lecznicze? M.in. łagodzą objawy wielu chorób oraz działają przeciwbólowo. Poznajcie zalety goździków!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Apteka w ogrodzie

W ogrodach i na łąkach, w lasach i parkach, na polach uprawnych i nieużytkach natknąć się można  na różne rośliny. Część z nich, szczególnie gatunki nam nieznane, śmiało określilibyśmy mianem pospolitych chwastów - srogo się przy tym myląc. Dawniej wiele z nich stosowano w leczeniu schorzeń i dolegliwości, na które leków jeszcze nie znano. Warto zapoznać się z ich charakterystyką, by docenić ich lecznicze walory. 

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Apteka w ogrodzie

Geranium, znane również jako anginką, należy do tej samej rodziny co popularne balkonowe pelargonie. Anginka ma sporo leczniczych właściwości. Podpowiadamy, na co może nam pomóc, jak ją pielęgnować i dbać, by nie usychała. 

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Żywordówka pierzasta stosowana była niegdyś niemalże przy każdym przeziębieniu. Na chwilę zastąpił ją aloes, ale na szczęście moda na żyworódkę powróciła. Jakie właściwości zdrowotne ma żyworódka pierzasta i dlaczego warto mieć ja w swoim domu? 

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Niepozorna roślina o niesamowitych właściwościach. Niezwykle popularna i chętnie wykorzystywana od tysięcy lat w medycynie ludowej. O czym mowa? O podbiale pospolitym, który w Polsce przez rolników jest traktowany jako chwast, a przez amatorów roślin często mylony z mniszkiem lekarskim. Dowiedz się, jak uprawiać podbiał i jakie ma właściwości.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne o przydatnych, lub zdrowotnych właściwościach. Dziś opisujemy bylicę piołun, roślinę, na której bazie powstają gorzkie nalewki i... absynt. 

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Kiedyś krwawnik używano do usuwania piegów i zmian chorobowych twarzy. Dzisiaj służy do leczenia migreny, wrzodów żołądka, przeziębienia czy hemoroidów. Można z niego przygotować środki, które oczyszczają skórę i spłycają zmarszczki!

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś podpowiadamy, jakie zioła pomagają w walce z chronicznym zmęczeniem. 

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś opowiemy o tarczycy bajkalskiej -  jednej  z najstarszych roślin, jakie kiedykolwiek były stosowane w medycynie.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy, jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś przedstawimy właściwości lecznicze dzikiej róży oraz krwawnika pospolitego, a także ciekawostki, wierzenia i zabobony związane z tymi roślinami.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.