Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie

Aronia to krzew z rodziny różowatych, który pochodzi ze wschodniego wybrzeża Ameryki Północnej, gdzie bywa nazywany „czarnym skarbem”. W Polsce zyskuje coraz większą popularność jako krzew ozdobny i owocujący ze względu na niewygórowane wymagania. W jaki sposób uprawiać aronię?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Apteka w ogrodzie

W uprawie warzywnika każda czynność pielęgnacyjna decyduje o wielkości plonów. Warzywa, a szczególnie gatunki długo wschodzące siane wprost do gruntu, są wrażliwe na zachwaszczenie, ponieważ zagłuszone przez niechciane rośliny, dają mniejszy plon. Cały sezon prowadzimy więc walkę z chwastami, wyrywając je ręcznie lub wspomagając się pazurkami czy różnego rodzaju motykami.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Tym razem opowiemy wam o bylicy bożym drzewku – świętej roślinie Słowian.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś opowiemy wam o eukaliptusie i jego ciekawych zastosowaniach.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Tym razem opowiemy wam o czeremsze, zwanej też smrodynią lub korcipką – ulubionej roślinie leczniczej naszych babć.

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Apteka w ogrodzie

Dyptam jesionolistny to bylina o niezwykłych kwiatach i nietypowej renomie. Często mówi się nim jako o „krzewie Mojżesza”. W bardzo upalne i słonecznie dni może samoistnie zapłonąć zielonkawym płomieniem. Czy można  uprawiać go bezpiecznie w ogrodzie?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Apteka w ogrodzie

Acmella oleracea zwana również jeżówką elektryczną jest mało znaną rośliną z grupy gatunków astrowatych. Ma wiele medycznych, kosmetycznych i kulinarnych zastosowań. Ze względu na jej zaskakujące działanie często mówi się o niej jako roślinie „od bólu zęba” lub roślinnym botoksie.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Miętę każdy zna doskonale. Z charakterystycznych zwężających się listków zazwyczaj zakończonych szpicem wydobywa się orzeźwiający, bardzo aromatyczny zapach z nutą ostrości. Zioło to bardzo łatwo uprawia się w doniczce na kuchennym parapecie lub balkonie, a z pewnością przyda się w celach leczniczych, jak i by poprawić smak potraw lub napojów.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Podagrycznik to roślina, którą zna każdy ogrodnik i zielarz. Dla niektórych to uciążliwy chwast, dla innych roślina o uzdrawiających właściwościach. Co powinniśmy wiedzieć o podagryczniku oraz, jak go stosować w leczeniu popularnych schorzeń?

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Stewia to botaniczny rodzaj roślin z rodziny astrowatych. Zalicza się do nich ponad dwieście gatunków. Największą popularność zyskała stewia rebaudiana, zawierająca organiczne związki chemiczne zwane glikozydami stewiolowymi, które są 300 razy słodsze od sklepowego cukru. Można ją z powodzeniem uprawiać w doniczce na parapecie, jak i w ogrodzie. Podpowiadamy, jak to robić.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Jeżeli słyszycie słowo „imbir”, z pewnością kojarzycie go z orientalną kuchnią – przyprawą dosypywaną do azjatyckich dań albo marynowanymi płatkami o różowym lub żółtym zabarwieniu, dodawanymi do sushi. Niewykluczone, że nie raz i nie dwa próbowaliście piwa z sokiem imbirowym bądź herbaty z imbirem, która rewelacyjnie was rozgrzała. W sklepowym warzywniaku rozpoznaliście tę roślinę pod postacią jasnobrązowego, wysuszonego kłącza. Ale czy wiecie, jakie właściwości posiada? I że jej domowa uprawa jest równie prosta, co uprawa ziół?

Czytaj artykuł 
REKLAMA
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Tym razem opowiemy wam o „złocie Indian”, czyli popularnym krzewie - oczarze wirginijskim.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Apteka w ogrodzie to cykl artykułów, w którym przybliżamy wam i podpowiadamy jak uprawiać zapomniane lub mniej znane rośliny zielne, które posiadają przydatne i zdrowotne właściwości. Dziś przedstawimy wybrane gatunki, pomagające w schorzeniach wątroby.

Czytaj artykuł 
Apteka w ogrodzie

Rdest japoński nazywany jest również rdestowcem japońskim (Reynoutria japonica), rdestem ostrokończystym albo rdestówką japońską. Pochodzi z południowej Azji. W Europie pojawił się w 1825 r. Obecnie występuje dość pospolicie w całej Polsce. Rośnie w górach, na brzegach rowów oraz poboczach dróg. Zbiór najlepiej przeprowadzić w Dolinie Wisłoka i innych rzek Podkarpacia, gdzie występuje masowo. Pierwsze, wiosenne pędy można zjadać jak rabarbar, mają, lekko kwaśny smak.

Czytaj artykuł 
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.