Artykuły

Jak Polacy urządzają wnętrza swoich domów? [NOWY RAPORT]

Ulubiony styl wnętrzarski Polaków to… ich własny styl! Ważniejsze niż pogoń za aktualnymi trendami są dla nas indywidualne potrzeby i funkcjonalność. Nie zapominamy też o wygodzie.

REKLAMA

Podejściu Polaków do urządzania wnętrz w swoim nowym raporcie przyjrzała się polska marka wnętrzarska VOX. Zbadano m.in. najważniejsze kwestie przy aranżowaniu przestrzeni domów i mieszkań, nastawienie do wprowadzania zmian oraz uczucia, jakimi Polacy darzą dziś swoje cztery kąty.

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez VOX, we wnętrzach zdecydowanie najważniejsza jest dla nas funkcjonalność. Szukamy rozwiązań, które pomogą nam sprawić, że każde pomieszczenie jak najlepiej spełni swoją funkcję i zdoła dopasować się do naszych indywidualnych potrzeb. To dla nas znacznie ważniejsze niż pogoń za aktualnymi trendami. Praktyczny wymiar łączymy też z komfortem: lubimy sprawiać, by nasze domy i mieszkania stawały się jeszcze wygodniejsze i bardziej przytulne.

– Dziś Polacy mają więcej odwagi, a jak wynika z badań, również satysfakcji, stając się autorami swoich wnętrz – podkreśla Katarzyna Bryze, szefowa działu rozwoju w VOX. – Rynek meblowy oferuje produkty, które za pomocą prostych narzędzi użytkownik może samodzielnie skonfigurować i z zaproponowanych przez projektanta elementów stworzyć swój własny zestaw.

W swoich domach wciąż chcemy coś zmieniać. Tylko 1 na 5 Polaków twierdzi dziś, że jego cztery kąty już teraz są dokładnie takie, jak chce. 61,1% deklaruje, że w ich wnętrzach przydałoby się przynajmniej kilka zmian. Najczęściej zastanawiamy się nad zakupem nowych mebli, zmianach układu przestrzennego lub przemalowaniem ścian.

– Sami ciągle zmieniamy się i renegocjujemy swoje potrzeby oraz wymagania. Co jakiś czas zmienia się też nasz gust. To wszystko sprawia, że nasze domy traktujemy trochę jak niedokończone dzieło, podlegające ciągłym zmianom – komentuje wyniki badania Kuba Piwowar, socjolog z SWPS.

 

I choć o zmianach myślimy często, to jednak blisko 65% z nas przyznaje, że swoje plany i wizje zamienia w rzeczywistość rzadko lub bardzo rzadko – przede wszystkim ze względu na ograniczony budżet. Mimo to potrafimy się cieszyć nawet z niewielkich modyfikacji. 7 na 10 Polaków przyznaje, że ekscytują ich drobne zmiany, takie jak dekorowanie domu na święta czy zakup nowych roślin. Większe metamorfozy rodzą jednak stres. Odczuwamy go przede wszystkim na myśl o generalnym remoncie – związane z nim prace budowlane stresują blisko połowę Polaków.

VOX podkreśla, że przez sposób, w jaki urządzamy swoje domy, możemy dowiedzieć się sporo o nas samych. Jesteśmy praktyczni, uwielbiamy wygodę i nie lubimy być sami. Więcej na: https://www.vox.pl/artykul-jakie-sa-domy-polakow

Materiał prasowy

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA

Dodaj komentarz

REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Brak komentarzy

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak Polacy urządzają wnętrza swoich domów? [NOWY RAPORT]"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.