Art. Spons.

Jak urządzić garaż? Sprawdzone pomysły na aranżację garażu

Dlaczego warto dobrze przemyśleć aranżację garażu? Możesz zorganizować estetyczne wnętrze, lecz także zagospodarować dodatkową przestrzeń. W miejscu, gdzie zaparkujesz auto, uporządkujesz chaos, który często pojawia się w tym pomieszczeniu.

Jak urządzić garaż? Sprawdzone pomysły na aranżację garażu
REKLAMA

Garaż to miejsce często traktowane po macoszemu podczas prac aranżacyjnych, tymczasem ma w sobie nieodkryty potencjał. Może służyć nie tylko jako miejsce na samochód czy schowek na narzędzia. Jeśli jest odpowiednio urządzony, staje się integralną częścią domu, gdzie funkcjonalność spotyka się z estetyką.

Garażowanie auta – dlaczego jest potrzebne?

Można się zastanawiać, czy garażowanie samochodu jest potrzebne. Warto uświadomić sobie, że to nie tylko kwestia komfortu, lecz także bezpieczeństwa oraz ochrony wartości pojazdu. W garażu auto nie jest narażone na niekorzystne warunki atmosferyczne. Nie grożą mu grad, śnieg czy deszcz, które mogą prowadzić do zniszczenia lakieru czy rozwinięcia się korozji.

Pozostawienie samochodu w garażu przekłada się na minimalne ryzyko kradzieży lub włamania, co jest równie istotnym aspektem z punktu widzenia zabezpieczenia majątku. Osoby, którym zależy na bezstresowej jeździe, dbają o swoją własność, garażując samochód. Coraz więcej osób decyduje się na wykupienie dodatkowego ubezpieczenia – poza obowiązkowym OC można wybrać także AC.

Nie wiesz, czy ci się to opłaca? Kalkulator OC i AC znajdziesz tutaj: https://hdi.pl/kalkulator/oc-ac/dane-pojazdu

Jak funkcjonalnie zorganizować przestrzeń w garażu?

Garaż służy nie tylko jako miejsce ochrony auta przed kradzieżą czy szkodliwymi czynnikami atmosferycznymi. Coraz częściej jest to wielofunkcyjna przestrzeń, z której mogą korzystać wszyscy mieszkańcy domu. Aby zachować ład i porządek, warto zastosować różne metody przechowywania. Półki, szafki, a także haki i uchwyty na narzędzia mogą znacznie podnieść funkcjonalność tego miejsca.

Ważnym aspektem jest również oświetlenie. Dobra, jasna lampa może uczynić pracę w garażu znacznie przyjemniejszą. Dla osób ceniących ekologię świetnym rozwiązaniem będą lampy solarne. Dzięki nim koszty będą niższe, a takie oświetlenie jest również przyjazne dla środowiska.

Wybór odpowiednich materiałów

Przy aranżacji garażu trzeba pamiętać o utrzymaniu czystości. Materiały powinny być odporne na zużycie, a także odpowiednio wytrzymałe. Posadzka z żywicy epoksydowej jest doskonałym wyborem, ponieważ będzie odporna na uszkodzenia i zabrudzenia.

Warto również zastanowić się nad zastosowaniem odpornych na niszczenie mebli oraz wykorzystaniem przestrzeni pionowej do przechowywania przedmiotów. Dzięki temu da się wygospodarować miejsce na dodatkowe aktywności i zorganizować chociażby kącik do majsterkowania.

Wykorzystanie garażu jako przestrzeni wielofunkcyjnej

Jak wspomniano wcześniej, garaż może służyć nie tylko jako miejsce do przechowywania samochodu. Można w nim także urządzić mały warsztat, siłownię czy nawet wygodną, domową pralnię. Taka wielofunkcyjna przestrzeń może stać się cennym dodatkiem do domu, jako miejsce na realizację różnych zainteresowań i hobby. Pozwala też na oddzielenie przestrzeni gospodarstwa domowego od strefy relaksu. Jeśli z łazienki zniknie pralka, można zastanowić się nad zorganizowaniem prawdziwego domowego spa!

Inną interesującą opcją jest stworzenie w garażu miejsca do przechowywania win. Jeśli chcesz zorganizować taki kącik, warto zastanowić się nad odpowiednim izolowaniem przestrzeni oraz zamontowaniem specjalistycznych półek do przechowywania butelek.

Aranżacja garażu – nie zapomnij o ścianach!

Przestrzeń garażu jest ograniczona, dlatego trzeba zwrócić uwagę na ściany! Inteligentne wykorzystanie tej pionowej płaszczyzny pozwoli stworzyć miejsce na przechowywanie wielu sprzętów i narzędzi. Najważniejsze jest to, że nie zajmują one teraz cennej powierzchni podłogi. Zacznij więc od zainstalowania solidnych półek, które mogą służyć jako miejsce do przechowywania różnych przedmiotów – od skrzynek z narzędziami po materiały budowlane.

Co zrobić ze sprzętami o większych gabarytach? Jeśli zainstalujesz na ścianach odpowiednie uchwyty, możesz umieścić na nich drabinę lub rowery. Taka organizacja pozwoli na łatwy dostęp do nich oraz zabezpieczy przed przypadkowym uszkodzeniem. Kolejnym rozwiązaniem jest wstawienie wieszaków na narzędzia ogrodowe czy sprzęty sportowe. 

Warto również zainwestować w magnetyczne paski do przechowywania mniejszych narzędzi. Dzięki temu śrubokręty czy klucze, które łatwo zgubić w organizacyjnym chaosie, zawsze będą pod ręką. Można także kupić organizery na mniejsze elementy (np. śruby oraz wkręty). To wszystko zmieści się na ścianach, co pozwoli utrzymać podłogę garażu wolną od niepotrzebnych przedmiotów! Pomieszczenie stanie się miejscem zarówno praktycznym, jak i estetycznie uporządkowanym i funkcjonalnym.

O czym pamiętać podczas urządzania garażu?

Na pytanie o to, jak urządzić garaż, jest wiele kreatywnych odpowiedzi. Na bazie przedstawionych wskazówek stworzysz funkcjonalne, a zarazem estetyczne miejsce, które będzie integralną przestrzenią twojego domu. Odpowiednia aranżacja garażu okaże się inwestycją, która przyniesie korzyści na lata. Przestrzeń ta spełni wiele funkcji i będzie można ją dopasowywać do zmieniających się potrzeb i stylu życia.

Artykuł sponsorowany

Materiały promocyjne

Przeczytaj również

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Wasze komentarze (0)

Komentowanie tej treści zostało wyłączone.

Polecane artykuły

Ostatnio spodobało się

Informacja

Nie możesz dodać komentarza do tej treści. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.

Edytuj komentarz

Usuń komentarz

Czy na pewno chcesz usunąć komentarz do artykułu "Jak urządzić garaż? Sprawdzone pomysły na aranżację garażu"? Tej operacji nie można cofnąć.

Wyślij mailem

Informacja

Zgłoś nadużycie

Informacja

To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.
REKLAMA

Wyłącz to powiadomienie

Nie będziesz już więcej otrzymywać powiadomień do tego zdarzenia.
Państwa przeglądarka jest nieaktualna. Aby zapewnić większe bezpieczeństwo, wygodę i komfort użytkowania w tej witrynie, proszę zaktualizować swoją przeglądarkę.
Polub nas, aby otrzymywać niezliczone pomysły wprost na swoją tablicę!

Edycja zdjęcia

Obróć

Informacja

Zaloguj się

Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać najciekawsze artykuły oraz inspiracje z serwisu Deccoria.pl

Powiadomienia

Informacja

Nie możesz wykonać tej akcji. To okno zamknie się automatycznie za 3 sekundy.